Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

Свако љето додајемо Раданова и Лазаревића :D

 

Ali makar smo odustali od borise   :D

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

ne mozes igrati kako mozes kad je onako sudjenje. na gordicu i ivanovicu je sviran pogled popreko. ako se odmaknu da se ne sviraju gluposti, onda ovi pune. onaj barovic drzi omica iza ledja, svira se faul omicu. znalacki odsvirano finale. brzo ce se neki youtube sa svim greskama pojaviti, pa onda mozemo pricati o tome. 

 

rsb radi prekovremeno noćas znači

 

patkometriju na stranu, zvezda ničim nije zaslužila da dobije ovo finale. budućnost koja je po meni dosta limitiran tim i to je pokazala ovom serijom gde se neki igrači nisu pojavili maltene (gibson, danilo nikolić, šehović, lendri) je 5-1 protiv zvezde ove sezone. dangubić i antić su out, bjelica je užasan, davidovac se nije pojavio u finalu, lazić je bio loš, feldin je bio loš, lesor, enis i dobrić da kažeš prosečni. ročesti je odigrao dobro finale i onda prodao najbitniju loptu, omić je bio odličan. sa takvim učinkom ja stvarno ne vidim kako je realno da očekujete nešto više. mislim da je priča o suđenju zabadanje glave u pesak. stoji i da protivnik igra koliko mu dozvoliš u nekim situacijama ali ovo nije bio duel dve evroligaške ekipe nego dve solidne evrokup ekipe. 

Link to comment

cinjenica je da protiv nas i cedevite imaju 10-3 na nivou sezone, sto je za veliki respekt jer su dosta jeftiniji od obe ekipe, stoga su zasluzeno osvojili. 

Edited by Nikodije
Link to comment

zao mi je sto zvezda nije uzela al' realno bez dangubica i antica (cije dovodjenje je bila greska) nije se moglo vise. kad se doda i nezainteresovani rocesti - prazan feldin jbg

mada ona trojka dobrica za +2 je trebala da bude kljucna za 2-2, ali ivanovic sta ubaci preko omica - je ono sto uzima finale.

nije da nisam srecan, bar ce sledeca sezona biti zanimljiva, jer ce verovatno i partizan biti konkuretniji, kada se izjednace budzeti. 

jos ako krene ciganisanje sa covicem, bice mucno i njeegov plan za povlacenje u fmp tipa: "ovo je moje - to sam ja doneo - moja igracka" ali ko sa djavolom tikve sadi...

Link to comment

Zasluzeno smo izgubili, iako oni nisu zasluzeno pobedili. Sudjenje i sinoc lose, ali u granicama ocekivanog domacinskog. Za poraz je po vise osnova kriv Alimpijevic. Koliko god da je treca utakmica dobro odigrana i kontrolisana, toliko je sinoc sve bilo labavo i pogresno. Najjace je kad na -4 minut crtao akciju posle koje Enis sutne sa osam metara preko dve ruke. Ili ne ume da crta, ili ga ne jebu uopste.

Link to comment

lose je ako oznacis alipijevica kao krivca - ovde nije trenerski faktor kriv kao i "vestina" trenerskog nadmudrivanja dzikica, vec igraci cz su bili u nekoj minus fazi - istroseni

Link to comment

Zasluzeno...

 

Juce se u jednom momentu, kada smo drugi put imali +8, cinilo da Buducnost jedva stoji na noge, a mi delovali svezije.  Onda smo odigrali 2 brza napada zacinjeni brzim promasenim sutevima i otvorili Buducnost serije 15-3.

 

Sem u prvoj, u svakoj utakmici nam se Buducnost nudila, i imali smo solidne prednosti ali tim jednostavno nije sposoban da u tim momentina kontrolise utakmicu i dokrajci protivnike jer je uvek neko nesto opasno sjebao.

 

Pored svega, meni je najveci krivac Alimpije koji sumnjam da je imao bas kontrolu nad timom a i ne vidi se bas ikakav napredak ili progres u ekipi. Na kraju smo zbog povreda i kurcobolije izgledali cak i losije. A lice koje cu vecno pamtiti i povezivati sa ovim sunovratom je Bjelica i Al-ova zaljubljenost u istog...

Link to comment

Meni je na primer osim vecine ispisanih stvari do sada nejasno odakle bilo kome ideja da je Enis plej? Od 20 napada, u 3 nesto kreira, u najboljem slucaju. Kad ga ne idu one trojke s 8 metara, potpuno besmislen igrac, nije mi dobro od onih njegovih alibi zakucavanja u 4 defanzivca u prodoru, ni ne gleda gde je to stvorilo visak. Jes' bolji defanzivno od Rocestog, ali stvarno nije neka referenca. 

Lazica cele sezone necu mnogo da kudim zbog minulog rada, ali je jeziv od prvog dana ove sezone, i sinoc sam se krstio kad je ubo onu tricu u trecoj kad smo se odlepili. Ako ima 25% suta iz igre na nivou sezone. On ne zna kosarkaske rudimente jebote. Doduse nije da ih je znao i pre, ali mu je sad i govor tela mnogo bezmudiji nego pre, na sve to dodati da uopste ne izgleda kao kosarkas kad krene u prodor, imao je pre tu fintu iz kornera koju neko popusi, i onda uleti i zakuca. Te energije vise nema, oni flouteri i pogadjanje ivica tabli u poslednje dve utakmice su za zatvor, osim sto bole oci, dosli su u kriticnim momentima. Procenti za trojke su mu opali maltene duplo kapiram, izbacaj mu je duplo sporiji nego sto je bio, izgleda potpuno iscedjeno. A glavni kvalitet kroz karijeru mu je bila neiscedjenost, nuff said.

Blejica je postao bespredmetna prica, Lesor redak tupson, zali boze te atletike. Jankovica treba fino, dobro i stprljivo klesati, ima materijala da bude dobar u oba smera. 

Krivo mi je veoma, Zvezda i Evroliga su jedno od zaista retkih zadovoljstava koje imam u Srbiji, i dalje se nadam ce Buducnost ispusiti ucesce. 

Link to comment
51 minutes ago, zakintos said:

lose je ako oznacis alipijevica kao krivca - ovde nije trenerski faktor kriv kao i "vestina" trenerskog nadmudrivanja dzikica, vec igraci cz su bili u nekoj minus fazi - istroseni

 

Alimpijevic je i sinoc ispustio prednost od nekoliko poseda dok pucnes prstima i bez neke veoma kvalitetne sekvence protivnika. To je jednostavno losa kontrola, utakmice ili ekipe, svejedno. Individualni kvalitet ovog tima Buducnosti se potcenjuje, ali imao je i Alimpijevic cime da uzvrati. Njegova je krivica sto nije i sto je dozvolio da mu glavna oruzja ispaljuju corke. Lose je vodio celu sezonu.

Link to comment

Prvo su istopili +8 za 2 minuta, tacno se secam da smo na +6 imali napad gde je Enis imao loptu, mislim da je Feldin bio sam na sutu, ovaj nadriblava, baca ciglu preko ruke, i u sledecem napadu primamo trojku po sred usta. Onda u zadnjoj cetvrtini, nisu nam dali kos jedno 3-4 minuta, jeeeedva nekako onom trojkom Dobrica preokrenemo, i umesto da iskoristimo momentum, secate se kako su izgledala 2 nasa napada posle Alimpijevog TO na tpa 1:10 pre kraja, ili koliko je vec bilo ostalo na 70-70. 

Ne znam kako onaj Barovic inace izgleda, da Lesor makar pola tih bacanja pogodi, ovo bi bila metla. Ali jbg. Omicu necu da zameram bacanja, bukvalno nas je drzao i to malo sto smo se drzali. 

Edited by Plajvi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...