Jump to content

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Joffrey "Lovro" Lauvergne.

 

Ne možeš da promeniš sva tri startna veznjaka odjednom, to se prosto ne radi ni kod manje sentimentalnih trenera. 

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Ne sabotiraj vini, hoću da se drogiram u novembru :fantom:

 

Naravno da je super ideja promeniti komplet vezu u mesec dana

Link to comment
4 hours ago, radnik said:

kad su drugi vec ulozili po 400+

 

Skoro je bila neka analiza na bt sportu, sat i po vremena o ligi, transferima i slicno. Smorise me. Elem, dosli su do nekog konsenzusa da ti 400+ miliona evra u transferu (uz malo srece) garantuje borbu za prvo mesto. Za prvih 4 (tj od 2-4) ti treba izmedju 150-250 miliona. Mesta nize idu za po 20-30 miliona, po mestu. Nije kupovina lige, nego prvih 11, klupa x broj takmicenja u kojima hoces da se stvarno takmicis i da ih osvojis. Trenutno, Samo dvojac iz Manchestera ima dovoljno para za 400+, 3-4 kluba za 200+, ostali...kako kome

Link to comment

Te analize obično pretpostavljaju da je svaka cena transfera u proseku realna, tj. da investicija tipa Pogba ima proporcionalan uticaj na konačni plasman kao i investicija tipa Berahino, što je očigledno budalaština.

 

@Ruxin Pa neke mora silom prilika da menja - Can nije hteo da produži ugovor, Ox se povredio, ima smisla da dođu i Keita i Fabinho. Ali gurati istovremeno i trećeg skupo plaćenog non-English-speaking veznjaka, to bi bilo potpuno sumanuto. Ali tu su Firmino i Mane da stručno prevedu šta treba.

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ali gurati istovremeno i trećeg skupo plaćenog non-English-speaking veznjaka, to bi bilo potpuno sumanuto. Ali tu su Firmino i Mane da stručno prevedu šta treba.

 

nece oni da rade na salteru neke birokratske firme pa da im treba strucan engleski:D 

 

Link to comment
33 minutes ago, Ruxin said:

Ne sabotiraj vini, hoću da se drogiram u novembru :fantom:

 

 

Значи прихватио си опкладу?

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

Te analize obično pretpostavljaju da je svaka cena transfera u proseku realna

 

Dobro, ima tu istine. Kao da na primer prodas najveceg korisnika prostora i vremena - Bentekea za 30+ miliona funti i ocekujes da se boris za ne znam sta a u stvari strepis za opstanak do par kola pre kraj sezone

Link to comment
4 hours ago, cvrlle said:

@porucnik vasic sta pijemo?

Ја бих неку баш ексклузивну шљиву. Може и дуња, али не правим питање. Мора да буде у вредности од 50$.:s_c:

Link to comment
6 minutes ago, porucnik vasic said:

Значи прихватио си опкладу?

 

Kad mi odgovoriš jel stojiš pri onome da se klop šeta ligom ako ulaganja pređu 200+ 

Link to comment
3 minutes ago, Ruxin said:

 

Kad mi odgovoriš jel stojiš pri onome da se klop šeta ligom ako ulaganja pređu 200+ 

То није предмет опкладе. 

Link to comment

Nisam ni rekao da jeste, to je predmet moje znatiželje. Spreman sam da rizikujem lagano drogiranje za džabe u potrazi za odgovorom. :sleep:

Link to comment
9 minutes ago, Zlurad said:

Dobro, ima tu istine. Kao da na primer prodas najveceg korisnika prostora i vremena - Bentekea za 30+ miliona funti i ocekujes da se boris za ne znam sta a u stvari strepis za opstanak do par kola pre kraj sezone

 

Ali na tih 30 miliona statistika gleda samo kao na "ulaganje". Da li su ih spizdili na Bentekea ili uložili u nešto korisno se uopšte ne uzima u razmatranje. Bude samo "Aha, Palace je uložio 30 miliona (ili koliko već) i završio na 11. mestu, eto još jednog data pointa za ovu sezonu koji nam govori koliko se para mora uložiti da bi se završilo na 11. mestu." A svima nam je, naravno, jasno da bi CP mogao da bude samo bolje plasiran da je prištedeo tih 30 miliona.

 

Ideja je da se transfer promašaji i pogoci sa vremenom iznivelišu, ali to bi važilo samo kad bi ulaganja timova bila donekle u istom rangu. U ambijentu u kom jedan tim troši 400 miliona a jedan 40, takvi zaključci su potpuno bezvredni jer uopšte ne važi pretpostavka da je suma efektivnog ulaganja (pogoci minus promašaji) kod svih klubova negde proporcionalna.

Link to comment
2 hours ago, cvrlle said:

ako bi se obistinijo fekir i ako bismo uspeli da nagovorimo @crtamOrasi da nam proda golmana to bi onda trebalo da izgleda ovako:

 

DeYeH3oXcAAwlWy.jpg:large

 

ja bih bio presrecan a @porucnik vasic bi verovatno dobio litar zestine od @Ruxin :fantom:

nadam se da bi kasnije doslo i do nekog povoda da se ta flasa otvori;)

@Weenie Pooh strahuj je bi se sanse da ostanes bez viska kozice drasticno povecale :laugh:

 

Ako Alisson letos dodje u ekipu koja mu je ukrala finale CL ja prestajem da pratim fudbal.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...