Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Da se vratim na prethodnu tezu, zaista bi bio veliki gust gledati nekadasnjeg giganta kako tavori u donjoj polovini tabele vec sedmu sezonu zaredom a poseta na stadionu je na ekvivalentnom nivou. Dovoljno da jedan ili dva tima budu ovako dominantni kao Real i Barsa u zadnjih 10 godina, da ubodu dobitnu kombinaciju preteranih igraca tipa Mesi ili Ronaldo pa da vidis veselja u ostatku supertabele. :D Ne mora dva tima, dovoljno je 3 ili 4 pa da sve bude ultradosadno na duze staze, a da 70 posto superligasa zazali sto im je tako idiotska ideja ikad pala na pamet. :D Plus, za razliku od nac. prvenstava gde je cak i cetvrto mesto neki achievement koji te kvalifikuje za nesto, ovde bi 95 posto utakmica bile dead air koji nikome nije interesantan osim ako ne uvedu neki fake show poput americkih kecera, ili promene pravila tako da je moguce dati po 10 golova u proseku po utakmici, jer ne bi bilo cak ni ispadanja u nizi rang tako da uzbudljivost i tu otpada.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

15 hours ago, Meazza said:

 

Sta znaci 90 minuta "nicega"? U smislu zabave, golova, lepih poteza, cega? Stvarno ne razumem.

 

 

A ko uopste pominje ligu sampiona i ko kaze da joj ista fali? 

 

U stvari uopste ne razumem ceo tvoj post. :)

 

Razumes ali si dovoljno bezobrazan pa se pravis lud.

 

 

Za prvo - u smilsu kvaliteta fudbala generalno. Zato valjda i postoje rangovi u svakoj nac. ligi kao sto postoje rangovi i u Evropi (pogotovu pre kad je postojao i KPK). Mozes ti i u beton ligi videti lep potez, brdo golova ili zabavu (nekom je zabava i kad neko utera Ficu na teren), ali to nije mera kvaliteta fudbala. I to uopste nije subjektivna kategorija.

 

Za drugo - Ja sam uzeo LS kao primrer, dobar primer, kombinacije fudbala i novca, pa mi zato nije jasno kako moze neko biti toliko vidovit i pozeleti klubovima "da se raspadnu" samo zato sto bi igrali u nekoj tamo LigiSuperBogatih?! 

 

Ako klubovi imaju mogusnost za tako nesto sto da ne?! Ionako imaju rooster od 40+ igraca i ionako sebi dozvoljavaju kombinovane sastave s vremena na vreme. Mozda od toga ne bude nista, mozda to bude samo neki eksperiment jedne sezone, a mozda bude ultramegagiga zanimljivo takmicenje.

 

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

 

Razumes ali si dovoljno bezobrazan pa se pravis lud.

 

Dalje necu citati, hvala na odgovoru.

Link to comment
59 minutes ago, Meazza said:

Da se vratim na prethodnu tezu, zaista bi bio veliki gust gledati nekadasnjeg giganta kako tavori u donjoj polovini tabele vec sedmu sezonu zaredom a poseta na stadionu je na ekvivalentnom nivou. Dovoljno da jedan ili dva tima budu ovako dominantni kao Real i Barsa u zadnjih 10 godina, da ubodu dobitnu kombinaciju preteranih igraca tipa Mesi ili Ronaldo pa da vidis veselja u ostatku supertabele. :D Ne mora dva tima, dovoljno je 3 ili 4 pa da sve bude ultradosadno na duze staze, a da 70 posto superligasa zazali sto im je tako idiotska ideja ikad pala na pamet. :D Plus, za razliku od nac. prvenstava gde je cak i cetvrto mesto neki achievement koji te kvalifikuje za nesto, ovde bi 95 posto utakmica bile dead air koji nikome nije interesantan osim ako ne uvedu neki fake show poput americkih kecera, ili promene pravila tako da je moguce dati po 10 golova u proseku po utakmici, jer ne bi bilo cak ni ispadanja u nizi rang tako da uzbudljivost i tu otpada.

 

Da si ti meni živ i zdrav, New York Knickse niko nije ukinuo. :D Ni Tottenham (2 titule u 110 godina, zadnja 1961), da ne spominjem sad neke druge klubove koji se takmiče iako pola decenije i više ne mogu ništa osvojiti.

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

 

Da si ti meni živ i zdrav, New York Knickse niko nije ukinuo. :D Ni Tottenham (2 titule u 110 godina, zadnja 1961), da ne spominjem sad neke druge klubove koji se takmiče iako pola decenije i više ne mogu ništa osvojiti.

 

Jbg, nije svako takva velesila pa da surovu dominaciju u domaćem prvenstvu kruniše sa sa dve evropske titule (0 u najačem takmičenju) u 60 godina postojanja evropskih takmičenja. 

Link to comment

Када би се трендови победа, пораза и нерешених са периода откад је Мојес дошао проширили на велу сезону:

 

Moyes' West Ham have taken three points more than Rafa Benitez - who has been touted as a possible successor - at Newcastle, and just five points less than Sean Dyche's much-vaunted Burnley team, who ended the season in seventh and qualified for Europe.

 

Били бисмо 12. 

 

Мени ово не значи ништа више до тога да између Мојеса, Бенитеза и Дајша нема суштинских разлика. 

 

На клупи Вест Хема бих више волео неког ортака Клопариног ортака, живописног Аргетинца или опскурног источноевропејца па да се чудим и изненађујем него ове средовечне, броћкаве и дежмекасте досадњаковиће распете између нечега што су неки од њих некада били и нечега што су неки од њих истриповали да би могли да буду. 

 
Edited by Прслин
Link to comment

Ај си вот ју дид дер, али ниси разумео: ја сам рекао да не бих заменио Мојеса ни Бенитезом, ни Дајшом, а Бенитез је влажни сан и порнићара и већег дела навијача. 

Link to comment

Razumeo sam taj deo, ali mi se učinilo da se onaj deo o sredovečnim i dežmekastim odnosio i na gospodina mojesa. A to bi me iskreno šokiralo. 

 

Mislim, ja sve čekam da mu ponudiš šestogodišnji ugovor sad kad je nejake vas doveo do nivoa da alfa mužjački bog fudbala jedva koji put dobaci do 16m. :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Прслин said:

Ај си вот ју дид дер, али ниси разумео: ја сам рекао да не бих заменио Мојеса ни Бенитезом, ни Дајшом, а Бенитез је влажни сан и порнићара и већег дела навијача. 

 

Suština je u tome da je ostatak lige prilično ujednačeno bijedan ove sezone. Newcastle ima 41 bod i šansu da završi u gornjoj polovini tabele.

 

Burnley je u toj žabokrečini od 7. do 12.mjesta ove sezone odglumio Everton iz prošle. Sa gol-razlikom 35-37 su sedmi i idu u Evropu.

 

Pepov City koji - kvalitetom - po mom mišljenju nije na nivou, recimo, Uniteda 2007-08 će uzeti titulu sa možda 100 bodova i 100+ datih golova. Pep je car, svaka čast kompletnom timu, stilu igre i svemu drugom no valjalo mu je to što mu je najjači konkurent bio raspali Mourinho.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...