Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Neko ko bi zeleo da prevazidje ovaj problem - FIFA (otkud sad oni?), UEFA, ECA - i iz toga profitira bi morao za cilj da ima da nekako trenutne superklubove malo spusti, a istovremeno podigne jos desetak klubova na nesto visi nivo. Na taj nacin bi se dobilo potencijalno zanimljivo takmicenje. Ne moze se sa pet-sest superklubova praviti tako nesto. UEFA bi mozda mogla da proba da vrati bas onaj stari sistem sa drugom grupnom fazom, to bi donelo vise interesantnih meceva. Mozda FIFA dugorocno zeli da ove superklubove seta po Aziji, SAD i Juznoj Americi...

Link to comment

Oni već šetaju tamo sad bi malo produžili sezonu , ne verujem da bi se klubovi žalili, to je samo više novca u džepove.

Link to comment

Јок, него ће момци да имају по 300к недељно плату, а да не раде четири месеца годишње.

Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Timovi superlige ne bi igrali nacionalne lige. Ne znam sta i koliko je izvodljivo, ali ako nesto sl ne naprave upropastice fudbal potpuno.

 

Ne znam ni ja koliko je izvodljivo, ali sam siguran da bi tako sebe upropastili i da nisu ludi da tako nesto uopste zele. Zamisljam Juventus koji citavu deceniju ostaje bez ijednog trofeja, (jer tu superligu nece osvajati svake godine neko drugi nego ce i tu biti dominantnih timova) Juventus ciji navijaci ne mogu da ga prate po celoj Italiji nego moraju da idu na gostovanja u druge zemlje, Juventus koji vise nikad ne moze da postane sampion Italije. Ko misli da je to nebitno u velikoj je zabludi. Prvi bi se navijaci Juventusa pobunili, a ostatak lige bi jedva docekao da im vidi ledja. Nema razloga da ih ikad vise prime u Serie A.

Link to comment

Vise sam mislio na to da FIFA mozda ima u planu da napravi svoju zatvorenu ligu na globalnom nivou, gde bi ukljucila, pre svih, neke kineske i americke klubove.

Link to comment

Drugim recima, Juventus moze da preraste Italiju, ali svejedno ne moze bez Italije. 

 

Zatvorena LS je vec druga prica i njoj predvidjam neuspeh iz nesto drugacijih razloga.

Link to comment
1 minute ago, Malvo said:

Vise sam mislio na to da FIFA mozda ima u planu da napravi svoju zatvorenu ligu na globalnom nivou, gde bi ukljucila, pre svih, neke kineske i americke klubove.

 

Stvarno zvuci kao Super liga sa kineskim i USA ekipama. 

 

Anyway, evropski fudbal je na losem putu. Kad kazem evropski fudbal mislim na prosecnog evropskog navijaca, ne na profit klubova za koji me isto tako boli uvo kao i za profit Mekdonaldsa.

Link to comment

(Procurili ugovori pojedinih igrača. Aubameyang, Alexis, Morata, Mkhitaryan, Van Dijk... Kakve su to plate i bonusi.)

 

Elem, ta hipotetička Superliga je još uvijek u nebesima. Javljala se priča, stidljivo, o NBA-tipu zatvorene lige unutar Engleske prije ohoho godina pa su to Ferguson i drugi odbili. Arsenalu je većinski vlasnik Amerikanac, ista stvar je sa Unitedom i Liverpoolom. Cityju je vlasnik šeik koji je već raširio pipke po Australiji i Americi, Chelsea ima ruskog oligarha, Everton Moshirija. Ako ti vlasnici skontaju da im je veći profit da igraju 30 derbija godišnje bez cimanja sa Burnleyem, Stokeom i drugim Bournemouthima, eto Superlige.

Link to comment

Drugo, Bornemouth i Stoke mozes uvek da pobedis. Ako igras superligu vrlo lako mozes ispasti topovsko meso i predmet podsmeha cim imas malo losiju sezonu.  :) Indeed, ne vidim kako je to manje cimanje i veca stabilnost profita. Nac. ligu samo ludak moze da napusti. :)

Link to comment
Just now, Meazza said:

Oni nisu vlasnici od juce. Zasto vec to nisu skontali?

 

Ja samo kazem da bi to bila velika greska. Bumo videli.

 

Žaba se kuha polako.

Link to comment

Iz upravo tog razloga Brazilci i dalje igraju i drzavna i savezna prvenstva. Tamo ima preko 12 giganata, zar svi oni da se bore za samo jedan trofej i da mozda imaju sezone tipa Benevento? Stavise, posecenost je mnogo slabija u saveznom prvenstvu (Brasileirao).

Edited by Meazza
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...