Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

1 hour ago, ArleKino said:

Ništa čudno.

 

Arsene je nedavno rekao da će uskoro početi Superliga najjačih evropskih klubova, a da će se Premiership igrati tokom radne sedmice.

 

City je uzeo titulu sa cca 20-ak razlike.

 

Bayern je osvojio 6 zaredom u Njemačkoj, uglavnom do marta završe posao, ove sezone cca 20-ak razlike.

 

Barcelona na putu sezone bez poraza u ligi, Real na putu do 3.Lige prvaka zaredom. Ligu riješila odavno sa dvocifrenom razlikom.

 

PSG u Francuskoj uzeo 5 od zadnjih 6 titula, razlika 15-20 bodova.

 

Juventus je uzeo 7 zaredom u Italiji, 4 duple krune zaredom. Došlo do toga da im vječiti luzeri Napoli i Roma budu najveći rivali.

 

Liga prvaka nudi manje-više iste duele iz godine u godinu.

 

Drugim recima, a oklevam ovo da napisem, veruj mi, ispada da je evropski fudbal nikad dosadniji. Liga Sampiona ne moze da nadomesti sva ostala takmicenja, pa makar napravili Mega-Super-Elite-Ligu Sampiona. Sami sebi kopaju raku ovako.

Link to comment

samo pogledaj za čijim dresovima žude klinci od pekinga do ovde pa pričaj o kopanju i rakama

sve više žalim za italijanskom i sfrjot  ligama 80-ih.

to su bile lige..

uzmi ti bod jebenom askoliju ili sličnom ili otidi u mostar pa moli boga da te ne oderu tuce, kajtaz i jurić ekipa

Edited by bradilko
Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

samo pogledaj za čijim dresovima žude klinci od pekinga do ovde pa pričaj o kopanju i rakama

 

In the long term, bradilko, in the long term. 

Link to comment
3 minutes ago, Zico said:

Jedno te isto svake godine u LS.

 

Ove godine bas i ne. Ali moja poenta je drugacija, LS ne moze da zameni sve ostalo.

Link to comment
10 minutes ago, Meazza said:

 

In the long term, bradilko, in the long term. 

čini mi se da profit ne pada, gledanost, prodaja dresova itakoto

samo sećanja mlohavih staraca erektiraju..

Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

čini mi se da profit ne pada, gledanost, prodaja dresova itakoto

samo sećanja mlohavih staraca erektiraju..

 

Pricamo li o sadasnjosti ili o buducnosti? I pre finansijske krize 2008 stvari su isle nikad bolje. Sme valjda da se izrazi predvidjanje ili procena bez argumenta "do sad funkcionise besprekorno, znaci 100% ce i ubuduce". To nije nikakav konacni argument i mislim da to znas i sam. :)

Edited by Meazza
Link to comment

LŠ ima jedan strukturalni problem, malo pravih takmičarskih mečeva. Prevelika je razlika u kvalitetu, nekoliko jakih timova, a druga i treća kategorija su daleko iza. Ozbiljni mečevi su tek od nokaut faze, a tamo ih bude uglavnom tek od četvrtfinala, i poneki dvomeč u 1/8 finala. Meni se čini da je bilo mnogo uzbudljivije kada je postojala i druga grupna faza, a u to vreme je i kvalitet bio ujednačeniji. Više ekipa (10-tak) se borilo za titulu. Godinama do završnice dolazi 5 timova, a dva tima od tih 5 su autsajderi (Juventus, Atletiko) u odnosu na ostale 3 (Real, Bajern, Barselona). Ove godine su se konačno probudili Englezi, pa se nadam da će i broj konkurentnih ekipa rasti. Da su neki veći iskorak napravili plastični Siti, i još plastičniji Psž prethodnih sezona, možda bi sada govorili kako je opet jako zanimljiva LŠ.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Nek naprave tu superligu i potpuno presele najbogatije, pa nek tamo kupoprodaju igrace za 200M. Ovamo uvesti "normalne" gornje cifre za transfere, plate. CL nek' ostane kakva jeste s tim da max 4 idu iz superlige. I vuci siti i ovce na broju.

Link to comment
3 hours ago, kipo said:

Nek naprave tu superligu i potpuno presele najbogatije, pa nek tamo kupoprodaju igrace za 200M. Ovamo uvesti "normalne" gornje cifre za transfere, plate. CL nek' ostane kakva jeste s tim da max 4 idu iz superlige. I vuci siti i ovce na broju.

 

To je neizvodljivo, ta 4 tima bi imala neizdrziv ritam ako bi igrala 2 evropska takmicenja.

 

Moje misljenje je da su nacionalne lige nezamenljive iz sijaset razloga.

Link to comment

Timovi superlige ne bi igrali nacionalne lige. Ne znam sta i koliko je izvodljivo, ali ako nesto sl ne naprave upropastice fudbal potpuno.

Link to comment
Timovi superlige ne bi igrali nacionalne lige. Ne znam sta i koliko je izvodljivo, ali ako nesto sl ne naprave upropastice fudbal potpuno.
Ja ih posle ne bih nikad pustio natrag...

Uzgred, kako mančesterski blizanci zamišljaju da napuste ugovor sa PL? Čini mi se da bi tu bilo popriličnog penalenja...
Link to comment

Ma ja lupetam za ovo. Racunam da kad bi samo vratili plate i cijene igraca na neki normalan nivo iz 90-ih da bi imali zdrav, sportski motivisan fudbal. To se nece desiti jer svi zaradjuju previse da bi dozvolili tako nesto, a sta rade najbogatiji je otislo dodjavola

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...