Jump to content

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

6 minutes ago, Majo said:

Meni nije iznenadjenje sto su Mancesteri na vrhu, ni sto De Hea brani kako brani, ni sto ce Kristal Palas opet da se izvuce, ali brate sto je prdnuo u cabar Totenhem, to nisam ocekivao.

E vidiš, meni je iznenađenje što su ljudi imali tolika očekivanja od Totenhema, mislim da sam već pisao o tome.

Njihova prethodna sezona je bila izuzetna, pre svega zato što su bili nestvarno dobri na svom stadionu. 17 pobeda, dva remija, gol razlika 47-9. Što se tiče rezultata sa gostovanja, tu su bili tek peti (9-6-4).

Ove sezone igraju na stadionu koji nije njihov. Čak i da su ostali na WHL, ne znam koliko bi bilo realno očekivati da ponove baš onakve rezultate. Dakle u startu su tu izgubili dosta odlaskom  sa WHL, a to se samo potvrdilo prilično osrednjim rezulatima na Vembliju. Što se tiče ovogodišnjih rezultata u gostima, već imaju tri poraza (a prošli smo tek trećinu sezone), prošle su imali ukupno četiri. 

Od pojačanja su doveli samo Sančesa i Orijea, klupa je i dalje ostala prilično tanka. Bukvalno ništa nije ukazivalo na to da će da budu nešto posebno dobri ove sezone. Arle mi je svedok, predvideo sam im šesto mesto. 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

E vidiš, meni je iznenađenje što su ljudi imali tolika očekivanja od Totenhema, mislim da sam već pisao o tome.

Njihova prethodna sezona je bila izuzetna, pre svega zato što su bili nestvarno dobri na svom stadionu. 17 pobeda, dva remija, gol razlika 47-9. Što se tiče rezultata sa gostovanja, tu su bili tek peti (9-6-4).

Ove sezone igraju na stadionu koji nije njihov. Čak i da su ostali na WHL, ne znam koliko bi bilo realno očekivati da ponove baš onakve rezultate. Dakle u startu su tu izgubili dosta odlaskom  sa WHL, a to se samo potvrdilo prilično osrednjim rezulatima na Vembliju. Što se tiče ovogodišnjih rezultata u gostima, već imaju tri poraza (a prošli smo tek trećinu sezone), prošle su imali ukupno četiri. 

Od pojačanja su doveli samo Sančesa i Orijea, klupa je i dalje ostala prilično tanka. Bukvalno ništa nije ukazivalo na to da će da budu nešto posebno dobri ove sezone. Arle mi je svedok, predvideo sam im šesto mesto. 

Secam se svega, bilo je samo pitanje ko ce pre da se javi, Arle ili ti :smile: ali jbg, meni je njihova igra bas ulivala poverenje. Izgleda da ce ono gde su najvise hvalili Poketina, ne trosi pare na nove igrace, da im dodje glave. 

Interesantno da se i Atletiko muci na novom stadionu, kao i Totenhem.

Link to comment
18 minutes ago, Meazza said:

I to bukvalno od onog hvalospevnog teksta o Poketinu. :)

Tacnije, od trenutka kad je Loris izjavio da nema nista strasno, jedno od prva cetiri mesta je oduvek bio njihov cilj. Evo im sad borba za cilj :D Juce i nisu bili losi, ali je onaj Sancez bez ikakvog smisla opalio lakat za crveni. Ko bi rekao da covek koji ne zeli da udje u klupski autobus moze biti nepouzdan.

Link to comment
4 minutes ago, Majo said:

Secam se svega, bilo je samo pitanje ko ce pre da se javi, Arle ili ti :smile: ali jbg, meni je njihova igra bas ulivala poverenje. Izgleda da ce ono gde su najvise hvalili Poketina, ne trosi pare na nove igrace, da im dodje glave. 

Interesantno da se i Atletiko muci na novom stadionu, kao i Totenhem.

Mislim da je Vest Hem redefinisao pojam mučenja na novom stadionu :D

 

Link to comment

Sto se tice genijalne taktike maga Utd-a, da li postoji jedan clan foruma koji ne zna sastav i taktiku koja ce biti za 7 dana? 

Sreca u nesreci mu dodje iskljucenje Pogbe, pa vec pripremljen bus za City ce biti jedino realno.

Evo 7 dana unapred: 5 defova, plus 2 defanzivna vezna tj. 7 igraca koji ce misliti na odbranu, 1 centralni vezni, bocni napadac (Martial, mozda Rash.) i Lukaku. Samo sam naglas "rekao" ono sto svi znamo. :)

Link to comment
52 minutes ago, radnik said:

Sto se tice genijalne taktike maga Utd-a, da li postoji jedan clan foruma koji ne zna sastav i taktiku koja ce biti za 7 dana? 

Sreca u nesreci mu dodje iskljucenje Pogbe, pa vec pripremljen bus za City ce biti jedino realno.

Evo 7 dana unapred: 5 defova, plus 2 defanzivna vezna tj. 7 igraca koji ce misliti na odbranu, 1 centralni vezni, bocni napadac (Martial, mozda Rash.) i Lukaku. Samo sam naglas "rekao" ono sto svi znamo. :)

+ Erera flaster na KDB :ph34r:

Link to comment
4 minutes ago, Bogotac said:

Moze i tako,steta,ovako dobar tim ne nadograditi sa 2-3 kvalitetna igraca

Ma to sam i mislio, vlasnik = Totenhem, slazem se s tobom:) 

Link to comment

Totenhem kad god je odrešio kesu i doveo nekog skupljeg igrača uglavnom se zajebao (Soldado, Lamela, Sisoko... pa čak i Son)

Ovaj sistem je dugoročan i to je ok. Biće dobrih i lopših sezona ali ono što je bitno je da mladi igrači dobijaju šansu i da postaju odlični igrači igrajući za klub. To je održivi sistem koji neće pući kao balon kada presuši kinta.

U ovom trenutku je problem što 2 glavna defanzivca, Alderweireld i Wanyama, ne igraju. Dok je Alderweireld bio živ to je i moglo da prođe. Bez obojice nema šanse. Sanchez jednostavno nema iskustva a Dier i Vertonghen se pored njega raspadaju. Bekovi onda moraju da se više posvete odbrani što ubija ofanzivu. Uz to Eriksen deluje skroz istrošen a Ali cele sezone igra ispod svog nivoa. Llorente, Sisoko i Son su trenutno neupotrebljivi.

Uz lošu igru ni sudije ne pomažu sa priznavanjem Arsenalu golova iz ofsajda ili onim idiotskim crvenim za Sancheza juče.

Ovaj loš period će proći pa ćemo da vidimo da li ima snage za borbu za top4.

Edited by Mercuzzio
Link to comment

Adrian, Zabaleta, Rice, Ogbonna, Cresswell, Fernandes, Kouyate, Obiang, Masuaku, Lanzini, Antonio.

Мојес исписује фудбалску историју и на терен изводи формацију са три бека, два центархалфа, три задња везна, једним крилом и једним офанзивним везним.  

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...