Jump to content

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Uvek pouzdani twitter najavljuje "big news" oko LFC transfera sledeće nedelje. Za Keitu sprema ponuda od *drumroll* pedeset miliona :isuse: Znači, ajde da mi prodate igrača ovog leta za iste pare za koje biste mogli da ga prodate sledećeg leta, otkud znate da mu neće pasti cena, ima čak 22 godine. Tako će ih odjebati da neće biti ni smešno.

 

Ali možda nije to, možda bude nešto na VVD frontu?

 

https://twitter.com/DoFRex/status/883822875953811457

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Malo je besmisleno jer njegova trošenja nisu prilagođena inflaciji, mislim Rija Ferdinanda je današnjim parama platio preko 50 milona funti. I ima još faktora zbog kojih nije realno da se tako računa

 

 

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Upravo o tom pričam već koju godinu. Najskuplji ove godine veće sledeće neće biti. Što se više para sliva u klubove, naravno da će više trošiti na igrače kojima menadžeri (i opet pare koje se slivaju a koje će odraditi klubu kroz marketing) diktiraju cijenu. Uzimaš najbolje što možeš na tržištu koje je otišlo dođavola.

Link to comment

Ne znam kako da opišem stanje u kojem se nalazi Barcelona, ali moram to da spomenem na ovom topicu obzirom da su neke glasine "EPL-related": hoće da kupe Tottenhamovog flopa Paulinha iz Kine za 40 miliona funti (odštetna klauzula) i Pareja iz Valencije, a ako ne uspiju dovesti ovog drugog, meta im je...Marouane Fellaini. :lol:

 

Fellaini i Paulinho u Barci.

 

6169178+_a79d4c1df766d9e2e14752fa649dc51

Edited by ArleKino
Link to comment

Uvek pouzdani twitter najavljuje "big news" oko LFC transfera sledeće nedelje. Za Keitu sprema ponuda od *drumroll* pedeset miliona :isuse: Znači, ajde da mi prodate igrača ovog leta za iste pare za koje biste mogli da ga prodate sledećeg leta, otkud znate da mu neće pasti cena, ima čak 22 godine. Tako će ih odjebati da neće biti ni smešno.

 

Ali možda nije to, možda bude nešto na VVD frontu?

 

https://twitter.com/DoFRex/status/883822875953811457

Вергилије је у питању ја мислим, не моторино из Лајпцига.

Link to comment

Barcelona cestona cudan nacon zeli da dovede igrace. Prvo se dogovore sa samim igracem bez da kontaktiraju klub i onda nagovore igraca da podje u rat sa svojim klubom da ga pusti. Tu je i teska artiljerija u vidu katalonskih sportskih novina. Iz PSG su tako pokusali da dovedu Thiago Silva a ove godine Verratti-a. I sa Mbappé-om su pokusali da se dogovore sa stranr. Drugi veliki klubovi to rade mnogo elengantnije.

Link to comment

Ne znam da li je zabranjeno. Neki klubovi tako rade. Zbog toga su razni menadzari postali toliko uticajni.

 

Edit: samo da dodam da i PSG nije imun na takve stvari (dogovor sa igracima), kao sto trenutno pokusava sa Fabinho-m i Mbappé-om. Samo sto on nema tesku artiljeriju u vidu katalonskih sportskih novina i sto, barem do sada, ne trazi od tih igraca da krenu u rat sa svojim klubom.

Edited by borris_
Link to comment

A to nije zabranjeno?

 

Ne znam da li je zabranjeno. Neki klubovi tako rade. 

 

Eksplicitno je zabranjeno u nekim ligama, npr. u PL gde se po običaju prave većim katolicima od Pape. Ostatak sveta prećutno prihvata da ne postoji način da se spreči zakulisna komunikacija između igrača i kupca kad postoje toliki agenti i posrednici.

 

Jedino što je simptomatično za VVD slučaj je istup u kom igrač javno kaže da bi da igra za LFC a ipak ne uruči transfer request.

Link to comment

 

 

Jedino što je simptomatično za VVD slučaj je istup u kom igrač javno kaže da bi da igra za LFC a ipak ne uruči transfer request.

Doduše, i taj članak gde je navodno VVD izjavio da želi da pređe u Liverhampton je izašao u Mirroru (ako me pamćenje dobro služi), što samo po sebi dovoljno govori...

 

Sent from my ONE A2005 using Tapatalk

Link to comment

Upravo o tom pričam već koju godinu. Najskuplji ove godine veće sledeće neće biti. Što se više para sliva u klubove, naravno da će više trošiti na igrače kojima menadžeri (i opet pare koje se slivaju a koje će odraditi klubu kroz marketing) diktiraju cijenu. Uzimaš najbolje što možeš na tržištu koje je otišlo dođavola.

 

Pa to, mislim da je bi bilo teško napraviti neki model koji bi uključio i inflaciju i druge faktore. Recimo koliko bi Lentini, koji je '92. bio najskuplji igrač na svetu, koštao da se taj transfer danas odigrava. Mislim, neki dobar ekonomista bi svakako mogao to da izračuna, ali ovo prosto sabiranje potrošenog novca je besmisleno.

 

nego, malo bantera:

 

BlfTiMK.png

Link to comment

Тај Паулињо је невероватно интересантан играч. Невидљив код Певаца, сад у Кини игра тако да је у одличном Бразилу други трећи играч.

Link to comment

Paulinho je previše "mekan" za Premier ligu a i vraćanje u odbranu mu je poslednje na pameti. Da se imalo strpljenja za njega, kao za Eriksena, možda bi mogao da se adaptira na PL. Doduše Eriksen je imao volju da se adaptira...

Link to comment

Uvek pouzdani twitter najavljuje "big news" oko LFC transfera sledeće nedelje.

 

thumb_43658_default_news_size_5.jpeg

 

dosta za ovu nedelju  :fantom:  

Edited by cvrlle
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...