Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

Па зато што ће велики да их отерају у курац и направе своју европску лигу, а онда нека Хал и Брнли играју на дељака.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Ja ne znam kako je iko mogao da ocekuje drugaciji rezultat glasanja. Sto se tice velikih, mozda ako se odvoje od saveza i uspeju u tome sto su naumili, good luck with that.

Link to comment

Је л' прочитао ико вест? Понуђено је од стране великих да 35% прихода од "оверсиз" телевизија иде према пласману на табели, а 65% да се дели једнако. Све ће то лећи на руду, Енглези су то, ту социјализам не иде у копно даље од првог лучког паба. Смањиће на 20-80 и све кул, Бог да чува Краљицу.

 

Јеботе, што не поједох оно говно од пасоша са буктињама и петокраком први пут када сам био тамо. :isuse:

Link to comment

Па зато што ће велики да их отерају у курац и направе своју европску лигу, а онда нека Хал и Брнли играју на дељака.

 

U tom slucaju postoji nekoliko veoma zakovrtnih problema inace bi to odavno vec ucinili. Kao prvo ce biti iskljuceni iz saveza i nece imati pravo da ucestvuju ni u jednom ostrvskom takmicenju. Samim tim dva vazna trofeja manje u opticaju. Kao drugo, morali bi da usaglase svoje akcije sa ostalim klubovima iz evrope koji mozda nemaju tu nameru, ili makar nemaju u isto vreme. 

 

I najvazniji razlog: u toj Superligi nece svi biti konkurentni sa Realom, Barsom i Bajernom pa ce se neki pretvoriti u evropske Brnlije i Halove. U tom slucaju rizikuju takve sezone u kojima niko nece ni hteti da ih gleda, samim tim gubitak profita.

Link to comment

Је л' може неко да ми објасни зашто сви ђаци у свим школама не добијају петице из свих предмета? Или тројке, свеједно. Школе би биле боље и сви би имали исте шансе за успех после школовања. Мада, успех бк био унутрашњи мир јер би све фирме све послове плаћале исто. А и тај мир би морао да се уједначи, не некоме мир да буде пецање, а некоме читање. Све мора по средини, праведно, свима једнако, мушкарци у чизме, жене у боросане, деца у шпалир, председник у ролс ројс, црвене заставе на готовс!

 

Најбоље да се укину бодови, грозна је отимачина где је неко први, а неко последњи. И то испадање из лиге, брррр. И голови су грозни јер их сви не дају исто. И на шта то личи да неко има већи стадион? Скандал! Шта рећи о броју навијача тек: замислите тај сурови капитализам гд сваки клуб нема исти број навијача. Каквом ли је злом демијургу пало на памет да награђује по заслузи? О, ужасе! О, неправдо! Одмах је јасно да је тај систем осуђен на пропаст и да је једини начин да се спасимо подела на једнаке делове. Јебеш логику, јебеш законе тржишта, јебеш лигу коју добије Лестер и те године узме више пара од Манчестер Јунајтеда, то су преваранти, но пасаран, дајте Кристал Паласу исту награду као Манчестер Јунајтеду или Ситију или Ливерпулу.

 

Невероватно. Свакога ко то заговара бих натерао да исти број минута годишње гледа сваки јебени тим у лиги. Најслађа освета би ми била када дође до Вест Хема, па се сморите до смрти, а пре рикњавања вам пред очима пролети да су власници свих јебених клубова милионери а не радничке задруге и да браните право источнолондонских порнићара да годишње мазну више пара од савеза, а да у замену публици понуде јебеног Билића и дурисање на Најскупљег ❤️, уместо да њима и другим алавим коњима јасно кажете: бољи тим, више пара.

 

Социјализам је смртоносна болест и постала је ендемска у нашем друштву. Боље сифилис да смо фасовали.

Све си у праву осим што поједини клубови нису власништво приватника, него држава. Као такви већ имају предност.  Сити, једноставно игра лигу са државним пројектима, Каталоније, Баварске, Катара...њих не контролишу грамзиви Амери или пијани тајкуни.

Link to comment

To sam manje-vise i ja napisao.

Онда си мање-више мој истомишљеник. :p

Edited by Прслин
Link to comment

Невероватно. Свакога ко то заговара бих натерао да исти број минута годишње гледа сваки јебени тим у лиги. Најслађа освета би ми била када дође до Вест Хема, па се сморите до смрти, а пре рикњавања вам пред очима пролети да су власници свих јебених клубова милионери а не радничке задруге и да браните право источнолондонских порнићара да годишње мазну више пара од савеза, а да у замену публици понуде јебеног Билића и дурисање на Најскупљег ❤️, уместо да њима и другим алавим коњима јасно кажете: бољи тим, више пара.

 

Социјализам је смртоносна болест и постала је ендемска у нашем друштву. Боље сифилис да смо фасовали.

 

To što se tebi smučio život od Bilića i Najskupljeg ne znači da svi mali klubovi posluju kao mučeni WHU i da ih zato treba kažnjavati. Svaki klub ima pravo da se razmeće svojim bogatstvom, neki nekad ubodu nešto kvalitetno i onda odigraju uzbudljivih 6-9 meseci fudbala. 

 

Izmišljaš socijalističku uravnilovku kad pred očima imaš enormno isplativ kapitalistički model. Najuspešniji klubovi već imaju najbolje sponzorske ugovore, valjaju najviše majčica, trenerkica, i privezaka, generalno najveći priliv novca na svakom nivou - to je nagrada za uspeh, i to niko ne dovodi u pitanje. Novac od TV prava je sasvim drugo pitanje: ekstremno licemerje bilo bi tvrditi da popularnosti lige najviše doprinose veliki klubovi sami po sebi - ljudi vole da gledaju te klubove kako se muče protiv sitnurije, ne kako ih trpaju sa po pet-šest golova razlike iz nedelje u nedelju, i onda odluče o tituli u dva klasika godišnje. Ravnomerna raspodela novca je sa vremenom doprinela popularnosti EPL, nipošto nije vodila ka nekom razlivanju kvaliteta i opadanju gledanosti. 

 

Tvoj starfuckerski vapaj protiv socijalističke pošasti imao bi smisla jedino da sutra dođe Corbyn namesto Scudamora i kaže "Drugovi i drugarice, spremite se za revolucionarni redistribution of wealth! Plenimo imovinu MUFC i delimo je League 2 sirotinji!"

Link to comment

+1

 

Promaseno je ovo o socijalizmu skroz. Normalno da je ujednacenija liga isplativija in the long run, sto je takodje dobro za iste te najvece klubove.

Link to comment

Не постоји "равномерна расподела новца", нити је икада постојала. Самим тим није ни "допринела популарности ЕПЛ" јер је није никада било.

 

Мали брејк:

 

Ужасно ми је забавна ова расправа, не памтим да сам икада баш оволико био у праву. :lol:

 

Враћање на редовни програм:

 

Неравномерна расподела новца, пак, већ постоји и постојала је одувек. Самим тим, она је "допринела популарности ЕПЛ" јер постоји откад постоји Премијер лига.

 

 

Још једном, не мрзи ме: овде се ради о тв кинти из других земаља. Кинта од тв права за Британију се већ дели неравномерно. Пошто је то дуго био већи део колача, нико се није занимао за то страно. Баш их заболе за мојих сто кинти месечно што дајем есбебеу. Али, сто по сто и сада се Вуди и екипа досетили да могу и ту да направе традионалну британску сталешку игранку која их ето још није упропастила неким ужасним чудом неправде антисоцијалистичких рептилијанских сила и помислише да би шест највећих тимова могло да својих досадашњих 30% учешћа у колачу зараде Премијер лиге на брзака дигну на на 37%. Оу, џи, стоп д прес! Револуција је угрожена! Сви на барикаде! Срећа те су ту балкански борци за слободу да одбране капиталисте од њих самих. И добро је да је тако, да их не осудисте свашта је могло да буде. Овако смо мирни, само да нам друг Стари поживи и да довршимо петогодишњи план изградње Берлинског зида, има Премијер лига да поживи, па макар и са измишљеном равномерном расподелом која ју је наводно створила.

Link to comment

Stvarno umes da pises dugacke postove. Dobro, izgledaju malo duze i zbog cirilice i cestog udaranja entera. Sam tekst ne bih znao kako da prokomentarisem posto je malo ... cudan, ali dobro, drago mi je sto si toliko u pravu. :)

Link to comment

Не постоји "равномерна расподела новца", нити је икада постојала. Самим тим није ни "допринела популарности ЕПЛ" јер је није никада било.

 

Ужасно ми је забавна ова расправа, не памтим да сам икада баш оволико био у праву. :lol:

 

Baš si easily amused, ne znam da li se tako grohotom smeješ i kad gledaš šesnaesti krug repriziranih serija Siniše Pavića ili te pak zabavljaju samo tvoje efektne doskočice? Kao ono kad brucoš na filozofskom diskutuje po 20 minuta iz šestog reda i smara ceo amfiteatar, ali se ipak vidljivo samozadovoljava sopstevnom tvrdoglavom ubeđenošću.

 

Iz onog gore možeš komotno da zameniš pozitiv komparativom, pa da razmatraš ravnomerniju/neravnomerniju raspodelu umesto ravnomerne/neravnomerne, savršeno je nebitno. 

 

Оу, џи, стоп д прес! Револуција је угрожена! Сви на барикаде! Срећа те су ту балкански борци за слободу да одбране капиталисте од њих самих. И добро је да је тако, да их не осудисте свашта је могло да буде. Овако смо мирни, само да нам друг Стари поживи и да довршимо петогодишњи план изградње Берлинског зида, има Премијер лига да поживи, па макар и са измишљеном равномерном расподелом која ју је наводно створила.

 

Efektna iako logoreična zamena teza. Na barikade i opštefudbalsku odbranu si ovde pozivao samo ti u četiri debela pasusa na temu smrtonosnog socijalističkog sifilisa, a sve povodom drskosti malih klubova koji bi da zadrže svoj deo kolača.

 

U svakom slučaju bih ti preporučio velikog youtube mislioca po imenu Sargon of Akkad. On ima običaj da 40 minuta priča sam sa sobom na razne teme dok ne dođe do ključnog argumenta: "... but that'd be Marxism!" Lepo biste se slagali, siguran sam.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...