Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

ne znam Arle odakle ti snage više da veruješ u bolje sutra sa Vengerom i to ne pišem nešto zlonamerno, imam dosta drugara koji navijaju za Arsenal i svi su već par godina prsli totalno

Ko govori o boljem sutra? Bas suprotno, govorim o tome kako Wenger ide na PL titulu bez obzira na to sta ce biti sutra. Ne kazem da ce je osvojiti (fali jedan CM, mozda bi PSG-ovi Arapi mogli onu pricu o dobrim odnosima sa Arsenalom i Wengerom potkrijepiti prodajom, recimo, Rabiota ili Krychowiaka u Arsenal), ali da mu je to namjera - jest.

 

Treba da znas par stvari o navijacima engleskih klubova (sudeci po kontaktima koje imam).

 

Arsenalovi navijaci su vjerovatno najrazmazenija stoka na svijet. Ono, 9 godina smo srali sto nema trofeja u periodu kad se otplacivao dug za stadion, a onda smo srali sto je osvojen samo FA Kup. Pa onda jos dvaput u naredne tri godine. Ako vjerujemo Mourinhovom i Conteovom: "Community Shield je trofej", Arsenal je u svakoj od cetiri sezone nakon dovodjenja Ozila (simbolicni kraj ere stednje) osvojio bar jedan trofej. Takvi su nam i bivsi igraci, uglavnom ogorceni sto im Wenger nije dao neku foteljicu.

 

Liverpoolovi navijaci (i bivsi igraci) su obrnuta prica. 27 godina bez titule, 12 godina od posljednjeg velikog trofeja, od 2006. naovamo su potrosili hrpu para za citav 1 Liga-kup (2012) no kod njih su svi odani Liverpoolu, nadaju se boljem sutra (osim Weenieja, ali on je junik kejs). Dobar primjer je Mark Lawrenson koji je prosle sezone prognozirao Liverpoolu sezonu bez poraza.

 

Tottenhamovi navijaci su slicni, s tim da niko od njih ne pamti veci trofej od Liga-kupa osim ako je pratio fudbal i 1991.godine kad je Gazza vodio Spurse do FA Kupa.

 

Unitedovi navijaci...well, Jehovini svjedoci da idu na predavanja kod njih. Mourinho kaze da je United uzeo tri trofeja prosle sezone i to postaje Evandjelje po Joseu. Nekako kontam da su takvi bili i Liverpuldjani™ 1994.

 

Chelsea - uglavnom razumni i down-to-Earth tipovi koji se sjecaju i nekih drugih vremena.

Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Arsenalovi navijaci su vjerovatno najrazmazenija stoka na svijet. Ono, 9 godina smo srali sto nema trofeja u periodu kad se otplacivao dug za stadion, a onda smo srali sto je osvojen samo FA Kup. Pa onda jos dvaput u naredne tri godine. Ako vjerujemo Mourinhovom i Conteovom: "Community Shield je trofej", Arsenal je u svakoj od cetiri sezone nakon dovodjenja Ozila (simbolicni kraj ere stednje) osvojio bar jedan trofej. Takvi su nam i bivsi igraci, uglavnom ogorceni sto im Wenger nije dao neku foteljicu.

 

Verovatno si u pravu, mislim da jesi. A meni su danasnji Arsenalovi navijaci zanmljivi narocito u komparaciji sa onima iz vremena pre Premier lige. Kao glavni izvor uzimam sjajnu Hornbijevu "Stadionsku groznicu". Klub gubitnika i ogorcenih ljudi, koji su naviknuti na nesupeh i kojima je to prirodno stanje. Tim ciji je trejdmark tvrda i ne bas leprsava igra. Sve suprotno od Venger ere :)

Link to comment

Prosto je neverovatno koliko dobrih igrača je Chelsea prodao ovog leta, i opet su jaki...

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Link to comment

pa kad igraju najnebitniju utakmicu ove sezone

pa to li je razlog da niko ne sme loptu da povuče

 

još su Kante i Luiz jedini voljni da pokušaju nešto 

 

i to je već hronični problem kod Kontea, igrači su uplašeni kad god se igra protiv neke normalne ekipe osim naravno ako se ne zoveš Azar ili Kosta 

Link to comment

koliko je glup ovaj viskovic jebem ti sve

+1

 

Ili smo svi mi ćoravi, lli on... A rekao bih da mi nismo...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...