Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda u sezoni 2017/ 2018


Dimitrije

Recommended Posts

Одраћемо Арсенал у Београду, неће знати шта их је снашло.

 

+1

Realno, ja sam bio iznenađen u prvom, ne sećam se kad sam gledao naše napadače da toliko pritiskaju zadnju liniju i golmana, potpuno nadrealna situacija. Očito je da je MIloe išao na rizik, da ih otkinemo u prvom pa da posle otaljavamo, al jbg.

 

Mislim, rispekt njemu za totalno antibatađoristički pristup, al to ima i svoju cenu ako ne pođe sve kako si zamislio, a plus i nisi baš na vrhunskom nivou fizičke spreme.

+2

Link to comment
  • Replies 12.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    970

  • MiddleClass

    923

  • levi

    915

  • Apollo Creed

    650

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stoji to za Donalda i Krstičića, plus što je sad definitivno očito da Kangi moramo da pratimo horoskop. Večeras je bio u totalnom offu sa ostatkom ekipe, al fakat je da nemamo taj luksuz da sebi priuštimo konstantnijeg, pa mora da se čeka na njegove lucidne tekme.

 

Kanga je paradoksalno bio najgori igrac Zvezde kad smo igrali najbolje ali je jedini vukao i grizao kad su svi ostali pali. Gledao sam sa drugarom i na poluvremenu mu kazem da je jako bitno sta ce Milojevic reci igracima u poluvremenu, ili im je on rekao pogresne stvari ili su igraci sami ispustili konce igre iz ruku. Zato kazem da mislim da je veci problem Zvezde samopouzdanje jednog broja igraca nego fizicka sprema, mi smo bukvalno prestali da igramo od onog trenutka kad je Boaci zabio. Zapravo, imali smo posle toga jos samo jedan dobar sut Srnica sa 25 metara i to je bilo sve od nas do kraja utakmice.

 

Sve to sto smo gledali tih sat vremena uopste i nimalo ne lici na prvih 30 minuta kad smo igrali atomski fudbal kojeg se ne bi postidele ni ekipe iz najjacih liga. Ne mogu da se nacudim tome kako smo izgledali tih pola sata, mocno, brzo, tacno, kreativno, cvrsto, redjali smo sansu za sansom a Keln ne da nam uopste nije sutnuo na gol nego nisu bili ni blizu da zaprete. Sad, moze neko da kaze kako nemamo snage za vise od 30 minuta ali iskreno sumnjam u to, mislim da se problem krije u glavi a ne u nogama. Isto nam se desilo protiv Sparte, isto protiv Krasnodara u obe utakmice kad god smo mislili da imamo povoljan rezultat, jednostavno Milojevic mora da ih nauci da nemaju cime da budu previse impresionirani i da treba da igraju svoju igru. Ima tu igraca koji mentalno nisu dorasli ovom nivou takmicenja i mislili su da do kraja karijere nece igrati ovakve utakmice, ovo sve je za njih novo i neocekivano i zato previse igraju u grcu kad osete da su nadomak uspeha i pobede. Trener je taj koji mora da ih opusti i da im pomogne da uzivaju u ovim utakmicama jer jedino ako su uvereni da mogu onda ce biti u stanju da produze te intervale dobre igre nevezano za to koji je rezultat.

 

Istina je da ima tu igraca koji su prakticno bez priprema uleteli u utakmice, ima povreda, sezona nam je vec jako duga i mnogo je utakmica za nama ali mislim da ako promenimo taj palanacki majndset i nastavimo da igramo i kad vodimo necemo imati tolikih problema sa kondicijom. Ko god je igrao fudbal, cak i mali fudbal, zna koliko se mentalne i fizicke snage trosi kad igras bez poseda, kad se stalno branis i stalno si pod stresom i u punoj koncentraciji. Mnogo ce biti lakse celom timu a narocito uzoj odbrani i manevru ako se lopta malo razvuce po sirini, pokusa da se odrzi posed, povuce koja tranzicija i polukontra kombinacijom kratkih pasova i natera ekipa koja te napada da mora da igra u oba pravca. Prvi put kad smo izneli loptu i ostavili Kangu i Srnica sa ozbiljnim prostorom ispred sebe odmah smo se otarasili pritiska, problem je samo u tome sto se to desilo tek u nekom 84. minutu.

Edited by harper
Link to comment

Gledao sam drugo poluvreme

 

 

 U, pa ti nisi ništa video. Pogledaj prvo, to je bilo nadrealno.

 

Tako nešto nisam video kod naših ekipa od Bari sezone. Bukvalno pritisak i silovanje na svakom delu terena. Jes da je raspali Keln, al opet lepo za videti.

Edited by ljakse
Link to comment

Treba ozbiljna analiza da se napravi i da se vidi da li je pad posle vodjstva (koji je i Partizan doživeo) posledica nespremnosti ili psihe. Srpski fudbal dok se ne resi tog kompleksa nize vrednosti nece moci nista da napravi, poneka sezona bljeska uz puno srece je sve. Kao palanacke ekipe su izgledali veceras Zvezda i Partizan u drugom delu, Zvezda je pocela mec sa 0-7 u sutevima u prvih pola sata da bi u drugom bilo 16-3 za Keln. Sramotan pad, to sto se lopta od stative nije odbijala u gol ne menja stvar.

Link to comment

Treba ozbiljna analiza da se napravi i da se vidi da li je pad posle vodjstva (koji je i Partizan doživeo) posledica nespremnosti ili psihe. Srpski fudbal dok se ne resi tog kompleksa nize vrednosti nece moci nista da napravi, poneka sezona bljeska uz puno srece je sve. Kao palanacke ekipe su izgledali veceras Zvezda i Partizan u drugom delu, Zvezda je pocela mec sa 0-7 u sutevima u prvih pola sata da bi u drugom bilo 16-3 za Keln. Sramotan pad, to sto se lopta od stative nije odbijala u gol ne menja stvar.

???  Sramotna igra zanci igrati bez zelje, truda i zainteresovanosti za ishod utakmice.  Zvezda je igrala kako je igrala, ali ni blizu toga da se brukala.  Moze da se kaze da nije igrala dobro u 2. poluvremenu, ali se osramotila nije ni u jednom moment tog poluvremena.  Ovo je cetvrta pobeda Zvezde ove sezone nad timovima koji su bili favorizovani.  To ukazuje na to da Zvezda ima pobednicki mentalitet a ne komplekse inferiornosti poput "palanackih ekipa".  Uostalom, na peharu Kupa/Lige sampiona stoji urezano ime Crvene zvezde, a ne imena Kelna, Arsenala, Sparte i Krasnodara.   

Link to comment

???  Sramotna igra zanci igrati bez zelje, truda i zainteresovanosti za ishod utakmice.  Zvezda je igrala kako je igrala, ali ni blizu toga da se brukala.  Moze da se kaze da nije igrala dobro u 2. poluvremenu, ali se osramotila nije ni u jednom moment tog poluvremena.  Ovo je cetvrta pobeda Zvezde ove sezone nad timovima koji su bili favorizovani.  To ukazuje na to da Zvezda ima pobednicki mentalitet a ne komplekse inferiornosti poput "palanackih ekipa".  Uostalom, na peharu Kupa/Lige sampiona stoji urezano ime Crvene zvezde, a ne imena Kelna, Arsenala, Sparte i Krasnodara.   

+1

Link to comment

???  Sramotna igra zanci igrati bez zelje, truda i zainteresovanosti za ishod utakmice.  Zvezda je igrala kako je igrala, ali ni blizu toga da se brukala.  Moze da se kaze da nije igrala dobro u 2. poluvremenu, ali se osramotila nije ni u jednom moment tog poluvremena.  Ovo je cetvrta pobeda Zvezde ove sezone nad timovima koji su bili favorizovani.  To ukazuje na to da Zvezda ima pobednicki mentalitet a ne komplekse inferiornosti poput "palanackih ekipa".  Uostalom, na peharu Kupa/Lige sampiona stoji urezano ime Crvene zvezde, a ne imena Kelna, Arsenala, Sparte i Krasnodara.   

 

Taj klub koji se upisao na Usketa vise ne postoji, niti u ovom koji se isto zove igraju igraci s istom reputacijom, istim karakterom i istim kvalitetom. Ako izuzmemo mitove i lekcije iz istorije ostaje nam suva realnost koja kaze da smo sinoc potpuno stali posle datog gola i bez potrebe vratili Keln u utakmicu nakon sto smo ih ubili u pojam u prvih pola sata. Samopouzdanje je u sportu veoma znacajna stvar i sto pre Milojevic uspe da ubedi igrace da im je mesto na ovom nivou takmicenja jer su ga zasluzili i jer imaju kvalitet da ga igraju to ce za sve biti bolje. Ako nista drugo neka isece sa snimka utakmice prvih pola sata i neka ga pusta igracima dok im se ne smuci i dok ne shvate da su oni ti isti igraci koji su odigrali tih pola sata i da kao sto to mogu da igraju na 0:0 mogu i na 0:1. Mozda ne mogu tako da igraju 90 minuta, mozda ne mogu ni 75 ali mogu bar dva puta po pola sata, po jednom u svakom poluvremenu. Ovako se stice utisak, bar ga ja sticem, da igraci svaku od ovih utakmica dozivljavaju kao nekakvu epopeju u kojoj oni igraju ulogu Davida protiv nemackog Golijata, da zive neki san koji je poceo protiv Sparte a evo se nastavlja i u grupi.

 

A realnost je da ovaj tim moze da igra jako dobro i to je i sinoc pokazao, mi prvih pola sata nismo bili ravnopravni rival vec smo bukvalno satrli Keln pred njihovim navijacima da nisu znali gde udaraju. Ni Keln ni BATE Borisov me nisu ubedili da imaju kvalitetnije igrace i bolju igru od Zvezde. Imamo dobar tim, dobru organizaciju igre, atmosfera i disciplina u igri su uz povremene "nestasluke" olicene mahom u samoisticanju i sebicnosti na solidnom nivou, dajemo sve od sebe na ovim evropskim utakmicama i jedino sto nam mozda jos nedostaje je ta svest o sopstvenoj vrednosti koja ce omoguciti igracima da igraju mirnije i sa vise samopozdanja. Da smo sacuvali mirnu glavu kad je Keln krenuo grlom u jagode mogli smo opasno da im nastetimo iz tranzicije jer su bekovi Kelna mnogo sporiji i od Srnica a pogotovo Radonjica, ovako smo spasavali zivu glavu u celom drugom poluvremenu. Ovog puta je proslo, sledeci put nece, tako to biva u sportu.

Edited by harper
Link to comment

 U, pa ti nisi ništa video. Pogledaj prvo, to je bilo nadrealno.

 

Tako nešto nisam video kod naših ekipa od Bari sezone. Bukvalno pritisak i silovanje na svakom delu terena. Jes da je raspali Keln, al opet lepo za videti.

 

Ali, bukvalno. Prethodnog dana sam, jelte, gledao CSKA - United. I gledam juce ono posto, kazem, Zvezdu nisam gledao hiljadu godina i u fazonu sam - paaa, ovo se samo pomalo razlikuje od onoga sta je juce MUFC radio crvenoarmejcima (jos isto beli dresovi, totalni deja vu), sta ja ovo gledam jbt :D E onda su u drugom poluvremenu stvari dosle na svoje mesto :D 

Link to comment

Mi smo se u drugom jako dobro branili i pored povrede Babica i prinudne izmene Boacija i 3 stative.

Vrlo organizovano, bez vecih padova koncentracije i pored 3 pomenute stative.

Tzv. palanacke ekipe bi se raspale posle 10 minuta onakve ofanzive protivnika i primili 3 gola bez problema.

 

Mi smo imali slicnu situaciju i protiv Sparte i Batea i sad Kelna. Ipak oni nisu Surdulica ili Borac Cacak da nemaju mentalnu snagu da napadnu. Dve izmene u drugom su pokazale da nas ceka zajebanih 45 minuta sto se i pokazalo. Isto je uradio u trener Dinama iz Kijeva i pobedio.

Mi nazalost imamo tanku klupu za LE i dosta rovitih i povredjenih igraca i samim tim ovo je jos veci uspeh

 

Milojevicu dati Kanginu platu i ugovor na 2 godine vec u 8 ujutro, covek radi neverovatne stvari

 

Hvala Vladane, hvala Zvezdo! :Hail:

Link to comment

 Ovako se stice utisak, bar ga ja sticem, da igraci svaku od ovih utakmica dozivljavaju kao nekakvu epopeju u kojoj oni igraju ulogu Davida protiv nemackog Golijata, da zive neki san koji je poceo protiv Sparte a evo se nastavlja i u grupi.

 

A realnost je da ovaj tim moze da igra jako dobro i to je i sinoc pokazao, mi prvih pola sata nismo bili ravnopravni rival vec smo bukvalno satrli Keln pred njihovim navijacima da nisu znali gde udaraju. Ni Keln ni BATE Borisov me nisu ubedili da imaju kvalitetnije igrace i bolju igru od Zvezde. Imamo dobar tim, dobru organizaciju igre, atmosfera i disciplina u igri su uz povremene "nestasluke" olicene mahom u samoisticanju i sebicnosti na solidnom nivou, dajemo sve od sebe na ovim evropskim utakmicama i jedino sto nam mozda jos nedostaje je ta svest o sopstvenoj vrednosti koja ce omoguciti igracima da igraju mirnije i sa vise samopozdanja. Da smo sacuvali mirnu glavu kad je Keln krenuo grlom u jagode mogli smo opasno da im nastetimo iz tranzicije jer su bekovi Kelna mnogo sporiji i od Srnica a pogotovo Radonjica, ovako smo spasavali zivu glavu u celom drugom poluvremenu. Ovog puta je proslo, sledeci put nece, tako to biva u sportu.

Ово је сасвим очекивано имајући у виду Звездине резултате у Јевропи у последњих 10 година, на крају крајева овај тим се намучио са екипом са Малте у првом колу квалификација. Једноставно, потребне су овакве утакмице да се изгради та свест о сопственој вредности.  Не може то да се добије преко ноћи. 

Link to comment

???  Sramotna igra zanci igrati bez zelje, truda i zainteresovanosti za ishod utakmice.  Zvezda je igrala kako je igrala, ali ni blizu toga da se brukala.  Moze da se kaze da nije igrala dobro u 2. poluvremenu, ali se osramotila nije ni u jednom moment tog poluvremena.  Ovo je cetvrta pobeda Zvezde ove sezone nad timovima koji su bili favorizovani.  To ukazuje na to da Zvezda ima pobednicki mentalitet a ne komplekse inferiornosti poput "palanackih ekipa".  Uostalom, na peharu Kupa/Lige sampiona stoji urezano ime Crvene zvezde, a ne imena Kelna, Arsenala, Sparte i Krasnodara.   

Ne kazem da smo sramotno igrali, nego u poredjenju sa vidjenim u prvih pola sata sramotno smo odustali od nekih stvari. To sto nas ove sezone prati sreca ne znaci da ne treba da se obaziremo na problem koji se ponavlja, sto harper rece mislim da ovaj tim moze i treba mnogo sigurnije kad vodi ako rascisti sam sa sobom.

Inace Keln je onog Kordobu platio 15 miliona. Mi iskopali difference makera Bou za 0, a deluje da je bolji igrac.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...