Jump to content
IGNORED

FK Partizan u evropskim takmičenjima 2017/18


Kreator

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    621

  • Toni Sumaher

    463

  • kud u maglu Simoviću

    396

  • Cash

    256

Igracemo gotovo sigurno sve utakmice sa jednim cf i iza njega tri igraca koji su am ... Zdjelar bi dobro dosao, jer ce se u takvoj formaciji dva dm u svakoj utakmici puniti kartonima... U svakom slucaju bice zanimljivo...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Link to comment

Samo visoki presing na zadnju stopersku liniju i dobijamo sa 2:0

 

Slabo smo je pritiskali™ i sa Djurdjevicem, sada ce to da bude jos teze. A koliko mozemo da trcimo, videli smo posle Videotona.....

Igracemo gotovo sigurno sve utakmice sa jednim cf i iza njega tri igraca koji su am ... Zdjelar bi dobro dosao, jer ce se u takvoj formaciji dva dm u svakoj utakmici puniti kartonima... U svakom slucaju bice zanimljivo...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

 

To bi znacilo da Siuma mora da igra iza c-fora, ali Djukic za sada to odbija. Da ne govorim o enigmi zvanoj levo krilo. Glava me zaboli pri pomisli da ce Jankara da ide tamo.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Mislim da ce Tosic ici levo, Jankovic desno a suma ce biti taj poluspic . Naravno, to je u mojoj glavi kao neko trenutno najrazumljivije resenje ... Eventualno ako onaj tamnoputi dalmatinac ne pokaze neki veci kvalitet pa ode levo blize golu a Tosic izbaci Jankovica iz sastava...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Link to comment

To pritiskanje zadnje linije je najgeneričkiji mogući taktički trik, jer "štoperi su tehnički nepotkovani" i ostale povrsne opservacije. :D

Kao što je to Toni Šumaher na nekoliko mjesta objasnio, to zahtjeva određeni tip igrača, ne radi protiv svakog i može da se obije o glavu na duže staze tokom meča kad ti igrači popadaju u 60. minutu. Neki su to savjetovali i protiv Zvezde, nešto se ne sjećam da ga je bilo, igrao je Đuka opreznije, mada, kakav je ishod tog opreznog bio (0 šuteva) možda je i trebalo da malo više rizikuje, ali imate i i vi igrača koji trenutno nisu za tu igru, kao ni CZ (Suma, ali da ga vidimo kad kondiciono bude spreman 100% ili recimo Kanga kod koga je to pitanje voljnog momenta od čega ja pizdim).

 

Ali, kao što rekoh, nije to uvijek rješenje, ozbiljna ekipa to rješava u dva poteza i kreće da pravi pizdariju iza leđa tih što su pravili pritisak. Treba biti oprezan sa tom taktikom.

Link to comment

Mislim da ce Tosic ici levo, Jankovic desno a suma ce biti taj poluspic . Naravno, to je u mojoj glavi kao neko trenutno najrazumljivije resenje ... Eventualno ako onaj tamnoputi dalmatinac ne pokaze neki veci kvalitet pa ode levo blize golu a Tosic izbaci Jankovica iz sastava...

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

 

Tosic mnogo vise i bolje igra po desnoj strani, on voli da ulazi u prostor...Jednostavno, Jankovica ne mogu da varim, bolje da Suma ide levo, a u sredinu stave Kosovica, makar i ne doveli c -fora, ali onda nam treba Zdjelar.

Link to comment

Ma da , sada su svi korisniji od Jankovica, mislim da prevladjuju vise licne simpatije nego sto se realno gleda na fudbalske mogucnosti ... Jankovic je celo prolece kod celavog odigrao perfektno( kada je bio dobro iskoriscen), cak i u ovih par jesenjih partizanovih boljih izdanja je bio medju najboljima

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Edited by Geo
Link to comment

To pritiskanje zadnje linije je najgeneričkiji mogući taktički trik, jer "štoperi su tehnički nepotkovani" i ostale povrsne opservacije. :D

Kao što je to Toni Šumaher na nekoliko mjesta objasnio, to zahtjeva određeni tip igrača, ne radi protiv svakog i može da se obije o glavu na duže staze tokom meča kad ti igrači popadaju u 60. minutu. Neki su to savjetovali i protiv Zvezde, nešto se ne sjećam da ga je bilo, igrao je Đuka opreznije, mada, kakav je ishod tog opreznog bio (0 šuteva) možda je i trebalo da malo više rizikuje, ali imate i i vi igrača koji trenutno nisu za tu igru, kao ni CZ (Suma, ali da ga vidimo kad kondiciono bude spreman 100% ili recimo Kanga kod koga je to pitanje voljnog momenta od čega ja pizdim).

 

Ali, kao što rekoh, nije to uvijek rješenje, ozbiljna ekipa to rješava u dva poteza i kreće da pravi pizdariju iza leđa tih što su pravili pritisak. Treba biti oprezan sa tom taktikom.

 

Tako je, presing na zadnju liniju je super kada imas pokretljivu i fizicki spremnu ekipu, ali kada u zadnjoj liniji i na mestu dmc protivnickog tima  igraju znalci, onda se to cesto pretvara u problem, posebno ako linije u ofanzivnom pritisku ne stoje kako treba.

 

I Zvezda i Partizan igraju pritisak na zadnju liniju samo u delovima utakmica, vise mi se svidja Zvezdino pomeranje linija, ali i Partizanov prvi pritisak (posto je Djurdjevic tu bio mnogo jaci od Boacija, mada ako dodje Skuletic ni to nije lose). Partizan je imao uzasan deficit u defanzivnim prekidima (zbog Radina i Evertona) i zato je Tavamba ima pre svega zadatak da tu pomogne i eventualno se otvori u nekoj kontri.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Ma da , sada su svi korisniji od Jankovica, mislim da prevladjuju vise licne simpatije nego sto se realno gleda na fudbalske mogucnosti ... Jankovic je celo prolece kod celavog odigrao perfektno( kada je bio dobro iskoriscen), cak i u ovih par jesenjih partizanovih boljih izdanja je bio medju najboljima

 

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

 

Jankovic prosle godine nije morao da igra ozbiljniju defanzivu posto smo samo igrali Kokiligu u kojoj je i Grofova Zvezda bila fizicki nespremna , ali sada se vidi da je on ne igra dobro, a i to ga dodatno trosi. Jednostavno, nema potrebne fizikalije za velike utakmice i zbog umora mu cesto pada koncentracija u igri. Videli smo u derbiju kako ume da napravi i prednost za protivnicku ekipu. Ima pas i pregled igre, odlican je za kontre, ali....

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Sutra debeli sef objasnjava™, qq...

 

Argumenti Partizana biće bazirani na nekoliko tačaka, otkriva Vuletić.

"Prva je različito odlučivanje u istim situacijama. Reč je o Hajduku iz Splita, Legiji iz Varšave, i Steaui od prošle godine. Druga, uprave u našim klubovima se često menjaju i cilj svake kazne je prevencija i resocijalizacija, a ne kazna sama po sebi", počeo je potpredsednik crno-belih i objasnio:

 

"Ako je sama po sebi onda ne može da se sagleda kontekst. Ova uprava čini sve da stabiliuzuje klub i ispuni stroge zahteve UEFA, zbog čega će pred prvu utakmicu grupne faze na svom stadionu pripremiti sprečavanje blokade prilaza. U procesu je kupovina zaštitnih ograda i kapija na čemu UEFA insistira. Sve što možemo - to i činimo", rekao je on i nastavio:

"Treća tačka. Ni na jednoj od dve utakmice, niti delegati niti predstavnici suprotnog kluba nisu u zvaničan protokol uneli bilo kakvu primedbu na račun organizacije. Rezultat svega je izveštaj jednog nezavisnog tela (FER-a), koje nije Uefino, ali ga je UEFA pre nekoliko godina proglasila za obavezujuće, iako do tada nije bilo. To telo čine uglavom pripadnici koji iz domaćih sredina šalju informacije UEFA. Dakle, naši ljudi bave se denunciranjem (tužakanjem, op. au), odnosno oni su ti koji organima UEFA objašnjavaju ko su Ratko Mladić i Pavle Đurišić. Nama je zapravo FER bio čovek koji je koristeći Vikipediju objašnjavao zločine Mladića i Đurišića."

Upravo je izveštaj FER-a poslužio kao pravni osnov za donošenje provostepene odluke Odbora za etička i rasna pitanja UEFA. Partizan se žalio na tu odluku, posle čega je formirano Žalbeno veće, u čijem su sastavu Španac, Austrijanac i Turčin. To veće je pozvalo FER da se još jednom izjasni o Partizanovoj žalbi, dok Vuletić u četvrtak obrazlaže.

 

:cry:

Link to comment

Naravno preterujem ali nebi bilo prvi put da se klub koji se zali na kaznu jos strozije kazni.

A cini mi se da je UEFA vec jednom napravila presedan posle tekme u Mostaru sa Zrinjskim kad je 100% odgovornosti za incidente snosio gost a organizator bio "prva klasa" i prosao bez kazne. Ne secam se da je UEFA ikada vise tako kaznjavala u slicnim situacijama.

Mislim da su vece sanse da Zalbeno vece uveca kaznu nego da je smanji, posto nece biti odusevljeni da se klub sa debelim dosijeom zali zbog kazne za Homofobiju i velicanje ratnog zlocinca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...