Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

Pa ovo sto si naveo su bas velike promene u klubu, ne secam se skoro da je bilo toga. To je ono, sto se ne zna sta Toncev hoce ustvari sa klubom. Sa ce si dovede svoje ljude na sva ta mesta.

Nije to sve....i PR služba iviše ne postoji. Zadnja vest na sajtu je od 31.05.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako dalje bez 1 Sekretara!?  :cry:

 

Pretpostavljam da si jutros nešto indisponiran pa si zaboravio da okačiš sliku potencijalnog naslednika Sekretara.

 

800x600_Dragan-Antic-Dinamo-Vranje-Vranj

Link to comment

Sekretar kluba je radno mesto, a ne funkcija. Za 2,5 godine provedenim u FK , meni je ostavio utisak čoveka koji uvek spreman na saradnju. Uvek je gledao način kako da pomogne, dok su drugi tražili izgovore. Taj Sekretar i Milan Rastavac su ljudi koji su "uvek imali vremena" bez obzira u koje doba dana ili noći ih pozovete. No, koga nema bez njega se mora.

Doći će tu neko umesto njega, a kako će raditi, videćemo. Možda će biti bolji, ko zna. Problem je samo što je čovek te poslove obavljao više od 20 godina i koji je razlog, koji ga je naterao da sam da otkaz. Lično znam, iz svog iskustva, da osećaj nije ni malo prijatan, jer sam i sam bio u takvoj situaciji pre nekoliko meseci.

 

Puno veći problem je što su u poslednjih nekoliko meseci otkaz dali treneri : omladinske ekipe Peđa Stamenković, trener kadetske ekipe Milan Antić, evo sada trener najperspektivnije generacije 2003. Jovica Gmitrović....a još veći problem je taj što niko ne želi da se uključi u rad fudbalske škole, pa je omladince do kraja sezone vodio direktor škole Srdjan "Bimba" Mladenović, a kadete---zaboravio sam kako se zove. Ne želi niko u Nišu ko može bar malo fudbalskog znanja da ugradi u decu Radničkog da dodje u klub, pa čak i oni treneri koji su bez angažmana.

Da se nadovezem, poslednjih nekoliko meseci sam i sam saradjivao blisko sa Bobanom, slazem se sa svime sto je Legenda napisao. Za svako pitanje je imao vremena. Iskreno, zao mi je sto ovo cujem. Ali, nazalost u klubu ce ostati novosadjani i cacani

.. "niska deca uz niski klub"... al zamalo. Raspustena je i PR sluzba, velikom broju ljudi u klubu (sto novinara, trenera u mladjim kategorijama...) je ponudjeno da odu u marketing i jure sponzore, a da im mesto mesecnih kompenzacija za rad u klubu (koji bi i dalje obavljali) bude placano procentom od dovedenih sponzora... igraci jos ne znaju kada je prozivka, a nezvanicno je trebalo da bude 10. Juna.

Link to comment

Funkcija ne dedovina...stav imam na osnovu iskustva Igraca naseg kluba koja nisu nimalo prijatna sa njim...ko gubi ima pravo da se ljuti jbg

 

+1.

Dobro je što su ga najurili...

Link to comment

Raspustena je i PR sluzba, velikom broju ljudi u klubu (sto novinara, trenera u mladjim kategorijama...) je ponudjeno da odu u marketing i jure sponzore, a da im mesto mesecnih kompenzacija za rad u klubu (koji bi i dalje obavljali) bude placano procentom od dovedenih sponzora...

Slično je i u drugim klubovima, jednostavno odraz stanja ove "države". Nema novca za omladinske škole pa je na trenerima da to rade volonterski ili da maltene jure roditelje te dece za "kompenzaciju". I sva je prilika da može da bude samo gore.

Link to comment

Nisu Stamenkovic i Antic dali ostavke već su dobili angazman u inostranstvu. Jovicin gest je veliki sa obzirom da je uzburkao sve po skoli. Sprema se i sastanak sa upravom a pred kamerama . Pozvani su mediji. I sad ako se iz uprave niko i ne odazove jedna strana će da iznese sve probleme u skoli fudbala.

E pa sad, nije šija nego vrat. Da su bili zadovoljni, nastavili bi sa radom u Radničkom. Nije im Radnički obezbedio angažman, već su se sami snašli. Pedja je sa bratom u Kini u Šenženu, a Anta sa Kuzmanovićem u Kazahstanu.

Link to comment

Samo da Obrad ne ode,

ludilo među ljudima,

Ivica nudi zablude,

plaši nas raznim čudima

i svakoj bajci naude

samo da Recko ne dođe

Link to comment

Kazite mi ko nadgleda Tonceva, koje telo?

Nije mu ovo tatkovina i ne znam zasto se cuti? Ti treneri su i ranije trenirali bez para kada niko nije primao novac. Sad ima novca za stranog trenera a za drugo nema. Ne mozes da pricas krupne price i da se hvalis sa naplatnom rampom i ciljevima a da zapostavljas najbitnije.

Da ne davim ali mislim da ce pokusati kao i proslog puta da uradi. I tada je ugasio marketing, i tada dovodio sumnjiva pojacanja, rekao da ce da ode ako ne uvede klub u visi rangi i da nece da trazi povrat novca.

Znate svi kako se zavrsilo?

Moj utisak je da se vise radi o nefudbalskim interesima nego li o fudbalskim. Inace ne bi se provlacili treneri sumnjivih biografija, ne bi kvote bile onakve, ne bi se urusavalo nesto sto je godinama gradjeno bez para i uz pomoc entuzijasta.

Mislim da na vreme treba da trazimo (navijaci, ljudi oko kluba, legende) objasnjenje za odredjene postupke i dalje planove.

Ako nam se ne svidja da lepo oteramo mi to pa makar i da zavrsimo u patos ligu.

Ja cu i tada da pratim moj Radnicki ali cu znati da smo bar mirni po pitanju duga i da nece svakakvi da nas raznose i razvlace.

Nadam se da to nije slucaj ali ja to malo emotivno dozivljavam pa ga tako i pisem.

Link to comment

Kazite mi ko nadgleda Tonceva, koje telo?

Nije mu ovo tatkovina i ne znam zasto se cuti? Ti treneri su i ranije trenirali bez para kada niko nije primao novac. Sad ima novca za stranog trenera a za drugo nema. Ne mozes da pricas krupne price i da se hvalis sa naplatnom rampom i ciljevima a da zapostavljas najbitnije.

Da ne davim ali mislim da ce pokusati kao i proslog puta da uradi. I tada je ugasio marketing, i tada dovodio sumnjiva pojacanja, rekao da ce da ode ako ne uvede klub u visi rangi i da nece da trazi povrat novca.

Znate svi kako se zavrsilo?

Moj utisak je da se vise radi o nefudbalskim interesima nego li o fudbalskim. Inace ne bi se provlacili treneri sumnjivih biografija, ne bi kvote bile onakve, ne bi se urusavalo nesto sto je godinama gradjeno bez para i uz pomoc entuzijasta.

Mislim da na vreme treba da trazimo (navijaci, ljudi oko kluba, legende) objasnjenje za odredjene postupke i dalje planove.

Ako nam se ne svidja da lepo oteramo mi to pa makar i da zavrsimo u patos ligu.

Ja cu i tada da pratim moj Radnicki ali cu znati da smo bar mirni po pitanju duga i da nece svakakvi da nas raznose i razvlace.

Nadam se da to nije slucaj ali ja to malo emotivno dozivljavam pa ga tako i pisem.

Link to comment

Toncev je rekao strpite se . . . Do kada nije rekao... Plan rada sa omladinskom skolom nije izneo. . . Najbolje bi bilo da se u omladinskoj skoli otvori poseban racun gde bi od uplata clanarina bili isplacivani treneri. Ne zanemarljive su te uplate jer je clanarina 3500,00 dinara pa puta minimum 25-40 deteta (u ovim bas mladjim generacijama). Ili da grad uzme pod svoje okrilje omladinsku skolu , posto grad i najvise donira FKRN. Ovako do sada sve pare su isle u FKRN a skoli i trenerima , kao sto vidimo ni dinara.Nadam se da ce ovi roditelji dici glas i uspeti da nesto promene sutra na sastanku , u medijima koji ce to propratiti

Link to comment

Toncev je rekao strpite se . . . Do kada nije rekao... Plan rada sa omladinskom skolom nije izneo. . . Najbolje bi bilo da se u omladinskoj skoli otvori poseban racun gde bi od uplata clanarina bili isplacivani treneri. Ne zanemarljive su te uplate jer je clanarina 3500,00 dinara pa puta minimum 25-40 deteta (u ovim bas mladjim generacijama). Ili da grad uzme pod svoje okrilje omladinsku skolu , posto grad i najvise donira FKRN. Ovako do sada sve pare su isle u FKRN a skoli i trenerima , kao sto vidimo ni dinara.Nadam se da ce ovi roditelji dici glas i uspeti da nesto promene sutra na sastanku , u medijima koji ce to propratiti

Škola i ima poseban račun preko koga radi i koji nikad nije bio u blokadi. Čak je preko tog računa prošla i po koja transakcija za prvi tim. Članarine se redovno plaćaju i do dolaska Tončeva treneri su redovnije primali plate. Pazi, najmanje 12 generacija, bar 300 članova kluba, po 3500 dinara..to je milion dinara. Ovaj trener se žali da 7 meseci nije primio platu, i sigurno nije ni jedan od tih trenera u školi....na šta je otišlo 7 miliona, ako ne i više?

 

Što se tiče tog sastanka sa Tončevim, male su šanse da se pojavi....poslaće nekog potrčka od ove dvojice...daj bože da se pojavi.

Link to comment

Škola i ima poseban račun preko koga radi i koji nikad nije bio u blokadi. Čak je preko tog računa prošla i po koja transakcija za prvi tim. Članarine se redovno plaćaju i do dolaska Tončeva treneri su redovnije primali plate. Pazi, najmanje 12 generacija, bar 300 članova kluba, po 3500 dinara..to je milion dinara. Ovaj trener se žali da 7 meseci nije primio platu, i sigurno nije ni jedan od tih trenera u školi....na šta je otišlo 7 miliona, ako ne i više?

 

Što se tiče tog sastanka sa Tončevim, male su šanse da se pojavi....poslaće nekog potrčka od ove dvojice...daj bože da se pojavi.

Nije ni jedan trener primio dinara tako je. Na zalost ako se tako zavrsi kao sto mislis otici ce kompletna generacija 2003.Pare od skole . . . Pa otisle na Volkova Parendiju i ko zna gde jos. Nesto na troskove takmicenja ali u svakom slucaju bilo je para za plate trenera.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...