Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Kreator

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

15 hours ago, twisted said:

kako se stvarao evropski partizan. takođe, intervju sa stojkovićem je vrhunski

 

Da, ovo je možda i najinteresantniji deo, kako je Đukić došao do klupe Partizana:

 

A onda je preko granice (u mađarski Videoton), prvi otišao Marko Nikolić, što je predstavljalo šok za čelnike (kažu da je odlazak trenera najteže pao predsedniku Miloradu Vučeliću, da mu je bilo potrebno nekoliko dana izloacije u Crvenki da preboli težak trenutak), pa su osim jačanja ekipe morali da traže i novog trenera.
Moj predlog je da to bude Ilija Stolica. Mlad je, energičan, zna posao, zna kako se vodi tim, namučio nas je ove sezone“, predložio je, između ostalog, na rastanku Marko Nikolić.

Ne samo zbog njegovog saveta, već i zbog kvaliteta samog Stolice, uprava predvođena Miloradom Vučelićem srpskog prvaka je krenula po tadašnjeg trenera Voždovca i činilo se da će on dobiti prilili da vodi ekipu u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Mladi trener je čak prekinuo odmor u Sloveniji, ostavivši suprugu i decu na letovanju, vratio se u Beograd i na sastanku sa predstavnicima Partizana rekao nešto što se u velikim evropskim klubovima podrazumeva, ali kod nas još nije zaživelo.
Ako dolazim ja, onda dolaze i moji saradnici. Njih osam. Garantujem, ako ne ove, onda sledeće sezone sigurno ćemo igrati Ligu šampiona. Verujem tim ljudima, verujte i vi meni kad ih predlažem“, govorio je Stolica.

Iako čelnici Partizana na njegove fudbalske ideje, način igre i plan pojačanja nisu imali zamerki, zahtev da se ceo stručni štab Voždovca preseli u Humsku nisu mogli da ispune. Počela je potraga za drugim rešenjem. Trebalo je smiriti Grobare posle odlaska njihovog miljenika Marka Nikolića i dovesti čoveka čije ime „zveči“. Zato je generalni dirketor Miloš Vazura, kako sam priznaje, uz pomoć određenih menadžera, stupio u kontakt sa Miroslavom Đukićem. Prvi signal druge strane oličen je u šturoj poruci:
„Možemo da se vidimo“.

Dovoljno da generalni direktor Partizana kaže Ivici Ilijevu:
Pakuj se, sutra putujemo u Barselonu na sastanak sa Đukićem“.

Nemoguća misija, govorili su mnogi. Zašto bi se čovek evropskih manira vraćao u ovdašnji fudbal. Pogotovo zbog načina na koji je iz njega oteran. Vazura i Iliev su verovali. Toliko su bili ubeđeni da su spremili taktiku koja je imala za cilj da Đukiću ostavi samo jednu mogućnost. Da kaže „DA“. Želeli su da ga „slome“ tako što će mu prvo predstaviti ambicije, igrajući na kartu toga da je čovek sporta i da će projekat novog Partizana „smekšati“ njegov tvrd stav o nepovratku u Srbiju.
Pričali smo desetak minuta. Predočio sam mu planove i želju da u Evropi ostavimo trag. Kad je počeo da izlaže odmah sam znao da je to – to. Način na koji je pričao o Partizanu i viziji tima, sugerisao je da smo završili gro posla. A Miroslav je miran tip, govori polako, naširoko. Mislim u sebi: „Đuka, daj, skraćuj, završavaj, ne mogu da dočekam da javim u Beograd dobre vesti“, nekoliko puta je na ovaj način evocirao uspomene sa poslovnog sastanka u Španiji sportski direktor Ivica Iliev.

Posle razgovora sa Milošem Vazurom, kad su utanačeni finansijski detalji saradnje, prešlo se na pravljenje strategije u kojoj je uspeh u Evropi postavljen kao prioritet. Plasman u grupnu fazu UEFA takmičenja i što duži opstanak crno-beli su označili važnijim od trofeja u Srbiji, možda i svesni da se onakva sezona ne ponavlja. Bar ne često. Đukić je prihvatio, ali je trebalo i ekipi da prihvati njegove ideje, stav, pa čak i smirenost, nesvojstvenu balkanskom mentalitetu. 

 

 

Link to comment
On 1/1/2018 at 5:55 PM, MocaVukotic said:

a u povezanim vestima: kad ode đuka možda dođe žuka....

 

Daj neki detalj, ovo zvuči predobro!

 

Uopšte ne verujem da bi Žuka u trenerskom smislu bio neko otkrovenje ali ja toliko nenormalno gotivim tog čoveka da bih bio presrećan da ga vidim na bilo kojoj funkciji u FKP.

Link to comment

čitao sam intervju s njim u žurnalu sa tim naslovom, zvali su ga da prokomentariše grupu na mundijalu, usput kaže da je počeo trenersku karijeru u nekom niželigašu njihovom i da bi naravno voleo jednog dana da trenira partizan. znači klasični bombastični naslov, mada ko zna, jednog dana, za 5-10 godina....

Link to comment

kad smo kod žuke, to je u stvari ono što bi trebao da igra everton, manje zujanja ko muva bez glave, a više mozga i tehnike. onaj gol zvezdi u derbiju za 1-1... molim režiju da pusti snimak

 

 

Link to comment

Prema navodima portugalskih medija, Sporting trenutno nema kupca za srpskog vezistu, pa zato pristaje na pozajmicu sa pravom otkupa na kraju sezone.

 

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:704578-Petrovic-blizu-Partizana-ceka-se-Sporting

 

Здјелар за Журнал, Партизан послао понуду у Пиреј, али није једини

 

http://www.zurnal.rs/fudbal/partizan/58217/zdjelar-za-zurnal-partizan-poslao-ponudu-u-pirej-ali-nije-jedini

Link to comment

Sve sam manje za dolazak Race Petrovića.

Skup je bre mnogo, možemo da ga dovedemo samo na polugodišnje pozajmicu i to je to. S obzirom da ne može da igra u ligi Evrope jer je nažalost odigrao dva meča za Sporting na početku sezone, nameće se logičnije rešenje zdjelar ili neki sličan njemu.

 

 

In other news, danas od UEFE dobijamo kaznu. Neka okači ko prvi sazna kako su nas kaznili.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nezvanično bez publike protivu čehoslovaka

Lose ali i sa tim sam ok, samo da nema price o nekim drasticnijim merama.

 

Slazem se sa Djordjem za Rachu... Zdjelar bi, cini mi se, bio vrlo dobro resenje za nas. Isto vazi, naravno, i za Aboua. Ivica danas pomenuo da imamo vec 4 resena pojacanja, a 5. zavisi od nekog odlaska (verovatno Tawamba ili Everton).

Link to comment
37 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nezvanično bez publike protivu čehoslovaka

 

odlično, zamisli novi rat grobara i cigana na južnoj tribini

 

Link to comment
22 minutes ago, mozzer said:

Lose ali i sa tim sam ok, samo da nema price o nekim drasticnijim merama.

drasticnijim? ono tipa streljanja?

 

kud ces tezu meru od ove da mi, opet, kljucni mec (eliminaciona faza) igramo bez publike. debeli morz ce opet nesto da kalimerise, al' nam ovaj put nema pomoci sto se ovog tice - potpuno zasluzeno, obzirom na sva sranja koja nam sljam na tribinama priredjuje u poslednje vreme, sto na fudbalu, sto basketu.

 

ono sto je najodvratnije u celoj prici je da opet pobedjuje teror manjine u odnosu na ogromnu vecinu - normalnih i pristojnih ljudi kojima ce opet biti onemoguceno da navijanjem pomognu svom klubu. meni je to sustina sporta - dakle, da postoji zbog publike - a sto je kod nas odavno prevazidjen koncept zahvaljujuci sprezi sljama na vlasti, uprava klubova i kriminalaca pod maskama vodja navijaca. jebem im mater svima.

Link to comment
4 minutes ago, Nebojsa said:

drasticnijim? ono tipa streljanja?

 

kud ces tezu meru od ove da mi, opet, kljucni mec (eliminaciona faza) igramo bez publike. debeli morz ce opet nesto da kalimerise, al' nam ovaj put nema pomoci sto se ovog tice - potpuno zasluzeno, obzirom na sva sranja koja nam sljam na tribinama priredjuje u poslednje vreme, sto na fudbalu, sto basketu.

 

ono sto je najodvratnije u celoj prici je da opet pobedjuje teror manjine u odnosu na ogromnu vecinu - normalnih i pristojnih ljudi kojima ce opet biti onemoguceno da navijanjem pomognu svom klubu. meni je to sustina sporta - dakle, da postoji zbog publike - a sto je kod nas odavno prevazidjen koncept zahvaljujuci sprezi sljama na vlasti, uprava klubova i kriminalaca pod maskama vodja navijaca. jebem im mater svima.

Bold: Mislio sam na izbacivanje iz Evrope.

 

Sa celim postom sam potpuno saglasan.

 

Buduci da cemo, kako sam cuo, dobiti 2 utakmice bez publike kod kuce, imaju c. 6 meseci da se dogovore sa ovima sto prave probleme ili to rese na neki drugi nacin. Ako je to uopste moguce. Nazalost, gotovo sam siguran da je policija itekako svesna problema ali da ne moze a i ne zeli da se mesa. Zasto... ne bih o tome.... Ovo ne moze da resi samo Klub, ovo mora da resi Drzava i njeni organi...

Link to comment

Verovatno su pod uticajem sranja sa derbija. Jer ne sećam se da je protiv YB bilo ikakvih problema čak ni onih trivijalnih poput stajanja na stepenicama.

 

 

Edit : doduše ako je zbog onog ultra lukavog pametovanja sa željama, čestitkama i pozdravima djeneralu onda i neka je.

 

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...