Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

 

So long Dodd-Frank? By Michelle Fleury, BBC Business Correspondent

The landmark legislation was introduced to make sure a financial crisis like the one we saw in 2008 could never happen again. It sought to end banks that were 'too big to fail' and promote financial stability.

Its supporters argue it did just that. Some banks may still be big but they are not too big to fail. The law took away the authority to provide another bailout. And there are now more consumer protections in place.

But the legislation is not without its flaws.

The Dodd-Frank act may have been aimed at Wall Street but it hurt Main Street too. Community banks struggled to comply with the laws many new rules.

Trump administration officials say it is an example of too much government intervention.

The law is not perfect. But whether the financial system will be safer depends on what comes in its place.

 

Problem ovog Doda je upravo o koncentraciji. Da,birkoratskom regulacijom povecavju se troskovi, i, moguce, smanjuje verovatnoca bankrota ali kod koncentrisanog vlasnistva nema tog zakona koji ce spreciti too big to fail bejlaut.

 

Slicni kao i efekti SOXa koji su doveli do povecanih troskova i smanjenja broja firmi na berzi.

Link to comment

ooo, jbt, posle zilion tvojih ponavljanja da je psiho, shvatili smo da misliš da je psiho, te ajde malo thesaurus u ruke, nađi sinonime, pobogu

Nema potrebe. Psiho je sasvim adekvatno.

Link to comment

lako je intelektualcu da se solidarise sa izbeglicama, nece uzeti™ njegov posao. ono, da se medju avganistancima i pakijima zatekne neko sa diplomom, nece mu je priznati. vecina zapadnoevropskih zemalja ne zna ni sta ce sa staaarom imigracijom, ni za njih nema posla, a novi pristizu u kolicinama.

plus izbeglice dobiju stan, 10 000 evra da ga opreme, i socijalu od oko 1000 dok se ne zaposle, ako to ikada i bude. sto je nesto za sta bi i gomila belaca dala dupe. i posle se neki cude sto se svi ne solidarisu.

 

ps. ovo se naravno ne odnosi na usa. oni su, ako zanemarimo cinjenicu da su svojerucno razvalili zemlje iz kojih te izbeglice dolaze, i dalje primili srazmerno smesan broj istih.

Нас двоје не радимо у фирми, него на универзитету. Зелену карту смо сами добили без да нам је ико био спонзор. На радна места која имамо конкурисало је по осамдесетак људи, у првој тури, па онда ишли телефонски интервјуи, па интервјуи на кампусу. Никакав пријатељ пријатељу није нам средио визу, а волео бих то јако.Огласи на које смо се јавили били су јавни и објављени на нивоу целих САД.  Наш архибот, кога си на несрећу цитирала, замењује тезе. Универзитет је јавна институција која троши државне паре. Омогућавају нелегалним имигрантима да по повлашћеној цени студирају, себи повећавају плате а отпуштају поштен свет. Зато Наполитано и треба да буде уваљана у катран и перје. 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=20392&p=3794449

 

To - destilovana filosofija palanke.

Edited by Anduril
Link to comment

Нас двоје не радимо у фирми, него на универзитету. Зелену карту смо сами добили без да нам је ико био спонзор. На радна места која имамо конкурисало је по осамдесетак људи, у првој тури, па онда ишли телефонски интервјуи, па интервјуи на кампусу. Никакав пријатељ пријатељу није нам средио визу, а волео бих то јако.Огласи на које смо се јавили били су јавни и објављени на нивоу целих САД. Наш архибот, кога си на несрећу цитирала, замењује тезе. Универзитет је јавна институција која троши државне паре. Омогућавају нелегалним имигрантима да по повлашћеној цени студирају, себи повећавају плате а отпуштају поштен свет. Зато Наполитано и треба да буде уваљана у катран и перје.

okej. nisam rekla da je nemoguce nego da je broj ljudi poput tebe uzasno mali. ti spadas u tih 10-20% ...niti u cikagu niti u la nisam upoznala nekog da mu je firma radila h1b vizu bez da su imali deal za daleko manje pare nego da su amera sa istom kvalifikacijom uposlili. a naravno vise znam ljudi, cak sam i pomogala i ne samo za te vize nego i biznis i turisticke i da provodadzishem samo da ljudi ostanu ako zele. milion puta popinjavala im imigracione papire, isla kao prevodilac itd....i stalno saljem link kad je vreme za lutriju.

 

moja poenta je i to nema veze sa time sto sam imigrant a jos manje amerikanac, da amerikanac gubi posao od stranca. o outsourcingu da ne pricam.

 

i nema zemlje koja ne uposljava vise stranaca od amerike (ne racunam prchic drzavice od pola miliona stanovnika)

ili prevedeno, kako bi bilo da srbija izdaje vize i traze strucnjake u IT sektoru? naravno srbija kakva je luda bi duplo vise placala stranca nego domaceg.

 

nisam cula da ilegalci imaju povlascene cene studiranja (osim u ca, sto je i normalno)....postoje programi preko kojih se oni angazuju da bi dobili povoljnije cene studiranja ali ne direktno od univerziteta ili koledza. navedi mi primer jednog takvog univerziteta koji direktno daje povlastice ilegalcu, volela bih da znam.

 

rules exists to be broken. moja parola ceo zivot. pogresan je tj. besmislen je taj h1b korak i ovo za izbehlice iz 7 zemalja, ja sam cak pocela da verujem da taj h1b se uradio kako bi se sprecila zloupotreba medju izraelcima ....al to je moja neka teorija ....

Link to comment

Имају повластице у Џерсију, Мериленду, Њујорку...Све државе које су у великом минусу и који уводе бесмислене школарине за своје студенте. 

Ово о чему ти и ја причамо је најгори вид експлоатације и тих мученика што долазе. Мој другар ради у Квалкому, у његовој радној јединици од њих 150 он један је бео сви остали Индуси, потполаћени, уплашени, на радним дозволама које мењају на ангро кад им уговори истекну. Цела имиграциона политика овде је велики и одвратни бизнис у коме профитирају адвокати, компаније и нико нема интерес да уреди систем. То овој баги либерарлној не смета јер ј она већином запослена у држави, универзитетима, банкама и где су они релативно сигурни па лију крокодилске сузе.

Link to comment

sto ne primis ti par sirijaca na gajbu kad ih toliko volis, budalo naduvana ignorantska? ovde uopste nisam izrazio sopstveno misljenje, vec objasnio zasto odredjene grupacije ljudi, ukljucujuci i imigrante/ bivse izbeglice i sve koji rade za minimalac, mogu da se protive nekontrolisanom prilivu stranaca. imaju debelih razloga, i njihov glas po tom pitanju tezi vise od onog profesora univerziteta, holivudskog glumca, uticajnog vlogera ili creative directora. iz jednostavnog razloga sto ce oni placati cenu, njihov minimalac ce biti snizen, imace vecu konkurenciju pri zaposljavanju i bice vise pogodjeni eventualnim povecanjem poreza. ali ne, u tvom liberalnom pogledu svako moze i treba da se brine o sopstvenoj guzici osim siromaha. oni moraju da se solidarisu sa svakim sa kim im tzv elita odredi.

tako da, ako si u stanju da to opovrgnes samo izvoli, a ove zvalave promasene onelinere mozes slobodno zabiti sebi u vr gusce. nadam se da sam bio dovoljno jasan.

Edited by Miralem
Link to comment

Imigranti koji bi da zabrane ulazak novih imigranata. Izbeglice koje bi da zabrane ulazak novim izbeglicama. Izgleda da se danas sve moze opravdati.

 

Što danas, ja se sećam dana kad je Anduril objašnjavao da treba okretati brodove na moru i vraćati ih ka Turskoj, Libiji... A posle je objasnio i da roditelji rizikuju živote svoje dece šaljući ih u izbeglištvo. :fantom:

Link to comment

Imigranti koji bi da zabrane ulazak novih imigranata. Izbeglice koje bi da zabrane ulazak novim izbeglicama. Izgleda da se danas sve moze opravdati.

ne ponavljaj se ko papagaj :)

 

ja da se pitam prvo bi leteo wall street, pa farmacija, pa vojska. dosta su dilovali. jebote jeftinije kuk operisati u spaniji sa sve hotelom nego ovde. more sikter...wells fargo bih pohapsila sve u upoer managment ko irci. nasli narod da pljackaju mamu im. i opet niko ne odgovara licno?!?!? joooj dzabe se nerviram. bolje da radim nesto pametnije...ili opustenije...

Link to comment

ja navijam da indijanci sve rasteraju. neka se vrate u raspalu evropu.

 

Mora da se ostavi koja hiljada Evropljana po rezervatima, da ima ko da opslužuje slot-mašine. Nećeš valjda za to posle da uvoziš radnu snagu s juga, od Tolteka?

Link to comment
×
×
  • Create New...