Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Who let the dogz out? Trump, Trump, Trump, Trump, Trump

 

 

da ne bude da sam na Trump strani, ali ovo nije ništa novo u ponašanju američkih graničnih službi.

 

mene lično su 2014. po sletanju odvojili sa strane, dodatno i detaljno pretresli, i propitivali, i to sve - pazi sad! - zato što sam 2008. bio na Kubi.

nisam bio izolovan u nekoj sobi, nije trajalo sat vremena, kao norveškom ministru, ali svakako nije bilo prijatno.

i nije mi toliki šok bio jer sam prethodno u USA ambasadi, ovde u Beogradu, prilikom apliciranja za vizu, isto prošao specijalni tretman, za razliku od ostalih kolega koji su bili u isto vreme, sa sve pitanjima "gde ste tamo sve išli? s kim ste se sreli? da li vam je nuđeno...". bolest.

 

juče Kuba i Rusija, danas Kina i Iran...

Link to comment

Secam se kad smo bili klinci pricali smo onaj glupavi vic o Cigama koji ako preplivaju Dunav postanu Srbi. I plivaju otac i sin. Otac stigne prvi izadje iz vode, svi mu cestitaju. Sinu ponestane snage i krene da se davi. Vikne ocu "Tata, tata pomagaj", a ovaj mu odgovori "mars bre jebem ti mater Cigansku". E na to mene podsecaju price o imigrantima koji su protiv imigracije.

 

spot on. 

Link to comment

Pa zašto su emigriravali ako će celo selo da im se doseli tamo gde su otišli? Dobiješ na kraju iste ljude, iste običaje i iste plate. Pogotovo u domenu gde ljudi žive od plata koje zarade regularnim običnim radom a takvih je 99%, tu je sve u odnosu ponude posla i broja ljudi koji za njih konkurišu. Većina imigranata su zato za imigraciju ali onako dozirano da ne gledaju nadnice kako se survavaju (ne jedini uzrok pada plata, ali ipak).

lako je intelektualcu da se solidarise sa izbeglicama, nece uzeti™ njegov posao. ono, da se medju avganistancima i pakijima zatekne neko sa diplomom, nece mu je priznati. vecina zapadnoevropskih zemalja ne zna ni sta ce sa staaarom imigracijom, ni za njih nema posla, a novi pristizu u kolicinama.

plus izbeglice dobiju stan, 10 000 evra da ga opreme, i socijalu od oko 1000 dok se ne zaposle, ako to ikada i bude. sto je nesto za sta bi i gomila belaca dala dupe. i posle se neki cude sto se svi ne solidarisu.

 

ps. ovo se naravno ne odnosi na usa. oni su, ako zanemarimo cinjenicu da su svojerucno razvalili zemlje iz kojih te izbeglice dolaze, i dalje primili srazmerno smesan broj istih.

Edited by Miralem
Link to comment

@Svarog

 

Interesantno™ je da tipa svaki drugi Kanadjanin ide na Kubu jedanput godisnje na odmor, i da se skoro nikada ne desi da ih drkaju americki granicari zbog toga (nije se desilo ni meni, niti ikome u mojoj familiji, niti ikome medju prijateljima). Dakle, drkanje ljudi iz sumnjivih™ zemalja (poput Srbije).

Link to comment

A drkanje Iranaca nije nista novo. Znam mnogo njih koji su postali u medjuvremenu i kanadski drzavljani, ali jebiga kada u pasosu pise mesto rodjenja Teheran ili Siraz, itd., sledi maltretiranje na granici. Tako su jednog mog kolegu koji je u Ameriku putovao dvaput godisnje poslovno (na simpozijume itd.) svaki put, i na ulazu i na izlazu, provlacili kroz neku spec. proceduru

Link to comment

ne lupaj majke ti.

mogu da se kladim da je maksimum 10% stvarno potrebno radne snage koja ne moze da se nadje u americi. a zasto to kazem? pa zato sto za 20 godina ovde jos nisam srela nekog ko je radio u firmi zato sto je stvarno bio neophodan. uglavnom je bilo upravo obaranje cene radne snage ili prijatelj prijatelju da sredi vizu.

 

nek me ostali ameri razuvere na njihovim primerima. jeftinije mi je da uzmem nekog raketasa sa koledza i placam ga prvih par godina do 40k sa sve advokatskim usligama i pri tom da ga cedim muski na overtime umesto iskusnog za minimum 70k gde moram by the book.

Нас двоје не радимо у фирми, него на универзитету. Зелену карту смо сами добили без да нам је ико био спонзор. На радна места која имамо конкурисало је по осамдесетак људи, у првој тури, па онда ишли телефонски интервјуи, па интервјуи на кампусу. Никакав пријатељ пријатељу није нам средио визу, а волео бих то јако.Огласи на које смо се јавили били су јавни и објављени на нивоу целих САД.  Наш архибот, кога си на несрећу цитирала, замењује тезе. Универзитет је јавна институција која троши државне паре. Омогућавају нелегалним имигрантима да по повлашћеној цени студирају, себи повећавају плате а отпуштају поштен свет. Зато Наполитано и треба да буде уваљана у катран и перје. 

Link to comment

da ne bude da sam na Trump strani, ali ovo nije ništa novo u ponašanju američkih graničnih službi.

 

mene lično su 2014. po sletanju odvojili sa strane, dodatno i detaljno pretresli, i propitivali, i to sve - pazi sad! - zato što sam 2008. bio na Kubi.

nisam bio izolovan u nekoj sobi, nije trajalo sat vremena, kao norveškom ministru, ali svakako nije bilo prijatno.

i nije mi toliki šok bio jer sam prethodno u USA ambasadi, ovde u Beogradu, prilikom apliciranja za vizu, isto prošao specijalni tretman, za razliku od ostalih kolega koji su bili u isto vreme, sa sve pitanjima "gde ste tamo sve išli? s kim ste se sreli? da li vam je nuđeno...". bolest.

 

juče Kuba i Rusija, danas Kina i Iran...

 

 

A drkanje Iranaca nije nista novo. Znam mnogo njih koji su postali u medjuvremenu i kanadski drzavljani, ali jebiga kada u pasosu pise mesto rodjenja Teheran ili Siraz, itd., sledi maltretiranje na granici. Tako su jednog mog kolegu koji je u Ameriku putovao dvaput godisnje poslovno (na simpozijume itd.) svaki put, i na ulazu i na izlazu, provlacili kroz neku spec. proceduru

 

 

Kakve li štete i slučajnosti da u tim situacijama ni od korova nije bilo aktivista da to evidantiraju i odmah pretoče u jake™ tvitove.

 

Kad je bio 1 nobelovac na vlasti, jbg.

Link to comment

 Dakle, drkanje ljudi iz sumnjivih™ zemalja (poput Srbije).

 

 

da ne bude da sam na Trump strani, ali ovo nije ništa novo u ponašanju američkih graničnih službi.

 

mene lično su 2014. po sletanju odvojili sa strane, dodatno i detaljno pretresli, i propitivali, i to sve - pazi sad! - zato što sam 2008. bio na Kubi.

nisam bio izolovan u nekoj sobi, nije trajalo sat vremena, kao norveškom ministru, ali svakako nije bilo prijatno.

i nije mi toliki šok bio jer sam prethodno u USA ambasadi, ovde u Beogradu, prilikom apliciranja za vizu, isto prošao specijalni tretman, za razliku od ostalih kolega koji su bili u isto vreme, sa sve pitanjima "gde ste tamo sve išli? s kim ste se sreli? da li vam je nuđeno...". bolest.

 

juče Kuba i Rusija, danas Kina i Iran...

 

Mislim da to vise zavisi od osobe na koju naletis na pasoskoj.

 

Ja sam ulazio u US sa srpskim pasosem u kojem je bio pecat sa aerodroma u Havani i niko me nije nista ispitivao oko toga. A i sa engleskim [dok nisam uzeo Global Entry] raspon je bio od detaljnog ispitivanja i trazenja rezervacija smestaja i prevoza do caskanja bez i jednog pitanja oko mog boravka tamo.

 

 

A drkanje Iranaca nije nista novo. Znam mnogo njih koji su postali u medjuvremenu i kanadski drzavljani, ali jebiga kada u pasosu pise mesto rodjenja Teheran ili Siraz, itd., sledi maltretiranje na granici. Tako su jednog mog kolegu koji je u Ameriku putovao dvaput godisnje poslovno (na simpozijume itd.) svaki put, i na ulazu i na izlazu, provlacili kroz neku spec. proceduru

 

A ni Kanadski imigracioni nisu mnogo bolji [sto opet zavisi na koga naletis] - mene je jedan u Vankuveru pre dve godine [dosao iz US na vikend] mustrao oko svakog pecata sa Bliskog Istoka [za svaku zemlju sta sam tamo radio, zasto sam tamo isao i sl.].

Link to comment

Nakon tužiteljke izdajnice, sad sudije postaju takozvane.

 

President Donald Trump on Saturday lashed out at the federal judge who issued a broad block of his executive order restricting immigration from seven Muslim-majority countries, calling his ruling “ridiculous.”

 

“The opinion of this so-called judge, which essentially takes law-enforcement away from our country, is ridiculous and will be overturned!” Trump tweeted at 8:12 a.m.

 

The rebuke came hours after U.S. District Court Judge James Robart, an appointee of President George W. Bush, ruled in favor of the attorneys general of Washington state and Minnesota on a lawsuit they brought seeking to overturn the travel ban.

 

http://www.politico.com/story/2017/02/trump-judge-james-robart-234645

Link to comment
×
×
  • Create New...