Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ne lupaj majke ti.

mogu da se kladim da je maksimum 10% stvarno potrebno radne snage koja ne moze da se nadje u americi. a zasto to kazem? pa zato sto za 20 godina ovde jos nisam srela nekog ko je radio u firmi zato sto je stvarno bio neophodan. uglavnom je bilo upravo obaranje cene radne snage ili prijatelj prijatelju da sredi vizu.

 

nek me ostali ameri razuvere na njihovim primerima. jeftinije mi je da uzmem nekog raketasa sa koledza i placam ga prvih par godina do 40k sa sve advokatskim usligama i pri tom da ga cedim muski na overtime umesto iskusnog za minimum 70k gde moram by the book.

Link to comment

ne lupaj majke ti.

mogu da se kladim da je maksimum 10% stvarno potrebno radne snage koja ne moze da se nadje u americi. a zasto to kazem? pa zato sto za 20 godina ovde jos nisam srela nekog ko je radio u firmi zato sto je stvarno bio neophodan. uglavnom je bilo upravo obaranje cene radne snage ili prijatelj prijatelju da sredi vizu.

 

nek me ostali ameri razuvere na njihovim primerima. jeftinije mi je da uzmem nekog raketasa sa koledza i placam ga prvih par godina do 40k sa sve advokatskim usligama i pri tom da ga cedim muski na overtime umesto iskusnog za minimum 70k gde moram by the book.

 

Kada sam ja dosao na postdiplomske studije, samo trecina studenata iz moje generacije su bili Amerikanci a dve trecine strani studenti. Po zavrsetku studija Amerikanci su trazili poslove iskljucivo u firmama koje su zahtevale americko drzavljanstvo jer se radio posao za vojsku, u recimo Lockheed Martin ili Jet Propulsion Laboratory. Razlog zasto su Amerikanci isli tamo je prost: posao je bio interesantan, a plate i beneficije daleko bolje nego u privatnom sektoru.  Kada su mi u privatnom sektoru radili H1B vizu na objavljen oglas za posao se Amerikanci nisu ni javili, upravo iz razloga koje sam naveo.

 

Naravno, moj oglas je bio za pocetnika jer im je takav i trebao, pa samim tim ne bi ni uzeli u razmatranje nekog iskusnog jer im nije trebao.  Kada je doslo vreme da im trebao neko iskusan, oni su takav oglas objavili, zaposlili iskusnog i platili ga 70 ili koliko vec. 

Edited by ObiW
Link to comment

 I sta ako rat bude veci i krvaviji ali nema veze sa 1945om vec sa 1860om?

Iz nekog cudnog razloga smo pre par dana raspravljali 'sta ce da bude ako Kina i Amerika razmene par nuklearki', tako da si za sada jedini koji vidi 1860 kao krajnji ishod, a ne avgust 1945.  :fantom:

Link to comment

Ja nisam baš tako shvatio Generation Zero. Njegov fokus je pre svega na unutrašnjoj revoluciji ali i tu je malkice nedorečen jer npr. ne priziva otvoreno spaljivanje Rima i pravljenje Nove Republike već više navlači na neku priču o mladim generacijama koje je bogatstvo ubilo u pojam pa su izgubili vrline i vrednosti svojih predaka. Ukratko, čova hoće nazad onu staru Ameriku, dominantno većinski belu i u kojoj se svašta nešto proizvodi, vredna bela radnička klasa živi u svojim kućama sa okućnicama a deca te klase umesto da se kljukaju koksom najzad pronalaze smisao svojih života i junački ih daju npr. na obalama Persijskog zaliva (kao njihovi preci u Normandiji).

 

Nisam stekao utisak da on tu staru Ameriku hoće da vaskrsne ognjem i mačem. Štaviše, rekao bih da mu je bušenje preferiran metod - tako je i stigao tu gde je sada. Rekao bih da će tako i nastaviti, pre svega sa predstavnicima krupnoga kapitala.

Ne, ne... ovaj clanak je to obradjivao iz drugog ugla. Bannon je poslom bio duze vremena u jugositocnoj Aziji i vratio se 2008 taman da vidi kako je ogroman deo ustedjevine njegovog oca (koji sad ima 95 godina) nestao u ekonomskoj krizi, dok su njegove kolege sa Wallstreeta kroz krizu prosle kao pas kroz rosu. Tada je okrenuo curak naopako i poceo da razmislja kako je top 1% problem i kako je neophodno razvlastiti ih. Uostalom, evo clanka pa procitaj:

 

http://time.com/magazine/asia/

Link to comment

...

 

 

Secam se kad smo bili klinci pricali smo onaj glupavi vic o Cigama koji ako preplivaju Dunav postanu Srbi. I plivaju otac i sin. Otac stigne prvi izadje iz vode, svi mu cestitaju. Sinu ponestane snage i krene da se davi. Vikne ocu "Tata, tata pomagaj", a ovaj mu odgovori "mars bre jebem ti mater Cigansku". E na to mene podsecaju price o imigrantima koji su protiv imigracije.

Link to comment

Secam se kad smo bili klinci pricali smo onaj glupavi vic o Cigama koji ako preplivaju Dunav postanu Srbi. I plivaju otac i sin. Otac stigne prvi izadje iz vode, svi mu cestitaju. Sinu ponestane snage i krene da se davi. Vikne ocu "Tata, tata pomagaj", a ovaj mu odgovori "mars bre jebem ti mater Cigansku". E na to mene podsecaju price o imigrantima koji su protiv imigracije.

 

Pa zašto su emigriravali ako će celo selo da im se doseli tamo gde su otišli? Dobiješ na kraju iste ljude, iste običaje i iste plate. Pogotovo u domenu gde ljudi žive od plata koje zarade regularnim običnim radom a takvih je 99%, tu je sve u odnosu ponude posla i broja ljudi koji za njih konkurišu. Većina imigranata su zato za imigraciju ali onako dozirano da ne gledaju nadnice kako se survavaju (ne jedini uzrok pada plata, ali ipak).

Link to comment

Na stranu to, svakog muškarca koji se blajha na plavo da bi se pravio na arijevca treba zaključati i baciti ključ.

Jel bi i njega? :D

 

29547_4544ba8d-e398-459c-97d6-bf53128831

Edited by miki.bg
Link to comment

1787. može lako da bude, ali u EU.

Obnavlja se feudalizam, pravićemo francusku revoluciju od blata :D. Tereza, LePen, Putin, Orban, a kod nas Boško, Fajgelj i doktor Zoća.

Link to comment
×
×
  • Create New...