Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Ostavio sam link na Politiko clanak u vezi sa tim na temi "Amerika, zemlja velika".

 

Slicno pise i u clanku koji sam pre par dana citao u Bannon-u a sad me mrzi da trazim link pa cu jedan prepric. Ukratko, lik smatra da je kucnuo cas za generacijsko razmontiranje sistema i pravljenje novog. Citira knjigu koja tvrdi da je u pitanju ciklicni process koji se ponavlja otprilike svakih 80 godina. Ura, povikase Srbi i red je bio da mecka zaigra pred njjihovom kucom. Not so fast my Serbian bros, problem je sto Bannon smatra da je svako radjanje novog proizilazilo iz rata, a ratovi su uvek bili veci i krvaviji od prethodnih.  Konkretno, americka revolucija (1787) je bila mala maca za americki gradjanski rat (1865), koji je bio manji od drugog svetskog rata (1945). Bannon cvrsto veruje da ce nadolazeci sukob iz koga ce se americka nacija reformisati biti veci od drugog svetskog rata, ali da je to cena koju je neophodno platiti da bi se drustvo procistilo i krenulo napred. Kad procitah ova razmisljanja Trampove desne ruke, prva pomisao mi je bila "eh, a zamalo da izbegnemo treci svetski rat".

 

 I sta ako rat bude veci i krvaviji ali nema veze sa 1945om vec sa 1860om?

Link to comment

Bannon cvrsto veruje da ce nadolazeci sukob iz koga ce se americka nacija reformisati biti veci od drugog svetskog rata, ali da je to cena koju je neophodno platiti da bi se drustvo procistilo i krenulo napred.

 

Ja nisam baš tako shvatio Generation Zero. Njegov fokus je pre svega na unutrašnjoj revoluciji ali i tu je malkice nedorečen jer npr. ne priziva otvoreno spaljivanje Rima i pravljenje Nove Republike već više navlači na neku priču o mladim generacijama koje je bogatstvo ubilo u pojam pa su izgubili vrline i vrednosti svojih predaka. Ukratko, čova hoće nazad onu staru Ameriku, dominantno većinski belu i u kojoj se svašta nešto proizvodi, vredna bela radnička klasa živi u svojim kućama sa okućnicama a deca te klase umesto da se kljukaju koksom najzad pronalaze smisao svojih života i junački ih daju npr. na obalama Persijskog zaliva (kao njihovi preci u Normandiji).

 

Nisam stekao utisak da on tu staru Ameriku hoće da vaskrsne ognjem i mačem. Štaviše, rekao bih da mu je bušenje preferiran metod - tako je i stigao tu gde je sada. Rekao bih da će tako i nastaviti, pre svega sa predstavnicima krupnoga kapitala.

Edited by Redoran
Link to comment

Лудило...

 

sta je tu ludilo?

 

iste kvalifikacije, ti dajes posao strancu? to je kao patriotizam? american dream?

 

a ne postavlja se pitanje koliko jedan dean tog universiteta,na primer, ima platu?

 

ili ce ovaj kapitalizam da se urusi u periodu trampa i vise okrene ka socijalizmu, ili postajemo neorobovlasnicko drustvo.

Edited by mustang
Link to comment

sta je tu ludilo?

 

iste kvalifikacije, ti dajes posao strancu? to je kao patriotizam? american dream?

 

a ne postavlja se pitanje koliko jedan dean tog universiteta,na primer, ima platu?

 

ili ce ovaj kapitalizam da se urusi u periodu trampa i vise okrene ka socijalizmu, ili postajemo neorobovlasnicko drustvo.

Ти ја мислимо у длаку исто. Не разумем зашто се брецаш. Наполитано би због овога требала да буде увањана у катран и перје.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
×
×
  • Create New...