Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Interesantna spekulacija.

 

Ako je tako, onda Kushner ima uloga sina™ u ovoj hipotetickoj Erdoganizaciji US of A. Ili brata™ u Vucicizaciji. Na znam koja  paralela bolje pashe.

 

Combining all of these facts, we have a fairly clear picture in play.

1.Trump was, indeed, perfectly honest during the campaign; he intends to do everything he said, and more. This should not be reassuring to you.

2.The regime’s main organizational goal right now is to transfer all effective power to a tight inner circle, eliminating any possible checks from either the Federal bureaucracy, Congress, or the Courts. Departments are being reorganized or purged to effect this.

3.The inner circle is actively probing the means by which they can seize unchallenged power; yesterday’s moves should be read as the first part of that.

4.The aims of crushing various groups — Muslims, Latinos, the black and trans communities, academics, the press — are very much primary aims of the regime, and are likely to be acted on with much greater speed than was earlier suspected. The secondary aim of personal enrichment is also very much in play, and clever people will find ways to play these two goals off each other.

 

 

Link to comment

Do ovoga je došlo zbog toga što Tramp misli da može da vodi državu kao što je vodio kompaniju. Mene način na koji je doneta ova odluka jako podseća na više desetina situacija tokom moje korporativne karijere, kada je top menadžment u roku od dan-dva donosio ishitrene, nepromišljene i nezakonite odluke pod uticajem finansija ili prodaje, uprkos protivljenju legal-a ili compliance-a, pa posle vrlo brzo reterirao, kad je video da stvar ne prolazi/veliki je rizik. Tramp je ovde postupio kao tipičan CEO koji seče stvari kao satarom i  preuzima rizik za to, ali takve stvari ne pale kod rukovođenja državom, jer ona finkcioniše bitno drugačije od kompanije, naročito država kakva je SAD. 

 

Suma sumarum, Tramp mora očigledno mnogo da nauči o tome kako se upravlja državom, i da tu ne rade korporativni trikovi i fazoni.

 

Bravo za post, u dlaku isti utisak podelih danas na ručku sa kolegama. Nas četvoro, svi ispratili ovaj fijasko od odluke, i svi na keca pronašli po 2-3 primera sličnog budalisanja u vrhu kompanije. Čak smo na osnovu ove ludorije iz zezanja identifikovali par egzemplara iz C-ekipe čiji mozgovi razmišljaju najbliže Tramparinom. Klasično udaranje CEO sekirom na politički hrast, otud i ovakav ishod.

Link to comment

Aramu sam jos i naveo primer opusa slow-a recimo. Tebi, jok - upravo zbog ovakvih ljigavih podmetacina kao ovo gore. Setaj.

 

U šetnju možeš da pošalješ roditelje, to za početak.

 

Dalje, Slow u svom kompletnom opusu nikada rekao da aneksija Krima valja, ili da sve što Rusija uradi valja. To što je Slow možda rusofil i dalje ne dokazuje tvoju tezu da ovaj forum kolektivno misli i govori da aneksija Krima valja. To je ono što si zamoljen da dokažeš, po mogućnosti bez pozivanja na ono od čega ti se sastoji doslovce svaki post koji ovde ostavljaš.

Link to comment

 

Interesantna spekulacija.
 
Ako je tako, onda Kushner ima uloga sina™ u ovoj hipotetickoj Erdoganizaciji US of A. Ili brata™ u Vucicizaciji. Na znam koja  paralela bolje pashe.
 
Combining all of these facts, we have a fairly clear picture in play.
1.Trump was, indeed, perfectly honest during the campaign; he intends to do everything he said, and more. This should not be reassuring to you.
2.The regime’s main organizational goal right now is to transfer all effective power to a tight inner circle, eliminating any possible checks from either the Federal bureaucracy, Congress, or the Courts. Departments are being reorganized or purged to effect this.
3.The inner circle is actively probing the means by which they can seize unchallenged power; yesterday’s moves should be read as the first part of that.
4.The aims of crushing various groups — Muslims, Latinos, the black and trans communities, academics, the press — are very much primary aims of the regime, and are likely to be acted on with much greater speed than was earlier suspected. The secondary aim of personal enrichment is also very much in play, and clever people will find ways to play these two goals off each other.
 
 

 

 

 

 

Milo Yiannoupoulos is scheduled to speak at UC Berkeley on Monday, for example; 

 

Wait, WHAT?

Link to comment

jel jbn IZVRŠNA odredba, il svako može da je ospori?

Executive order je propis, pandan našim uredbama vlade/dekretima. Sad će joj SCOTUS ceniti ustavnost.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

lik je uletio u prazan prostor gej desničarenja i obrnuo igricu, šta ti je čudno

 

a, pa onda ok, svako ko "uleti" u neki prazan politicki prosto, iako je je profesionalno i obrazovno 1 hodajuca katastrofa, moze da drzi govore na Berkeleyju, to je poznata stvar. 

 

edit: jedino dopustam da je to nesto privatno zakupljeno, organizovano te onda da kazemo nema veze. 

Edited by MancMellow
Link to comment
Ja sam krajem 90-ih u na drzavnom univerzitetu u Chicagu slusao "predavanje" nekog kubanskog SKOJ-evca, koji je bio dosao da siri svjetsku revoluciju. Bilo mi ga zao, jer siromah ni sam nije vjerovao u ono sto tupi.

 

Tako je Berkley zauzeo anti-free space stav, pa dali da se cuje i suprotno "misljenje". 

Link to comment

 

Ja sam krajem 90-ih u na drzavnom univerzitetu u Chicagu slusao "predavanje" nekog kubanskog SKOJ-evca, koji je bio dosao da siri svjetsku revoluciju. Bilo mi ga zao, jer siromah ni sam nije vjerovao u ono sto tupi.
 
Tako je Berkley zauzeo anti-free space stav, pa dali da se cuje i suprotno "misljenje". 

 

 

ok, ali ja stvarno ne znam po kom osnovu ovaj covek prica, osim ako ce govoriti o necemu sto ima veze sa tech-om. other than that, lik je - nista. Osim sto sere right, left and centre. A to sto sere, onako, ima tu svacega. Recimo zasticen time sto mu je baba Jevrejka (ali ne i on, on je katolik), bez problema proziva ove i one od javnih licnosti kao ovakve ili onakve "Jews". 

Edited by MancMellow
Link to comment

a, pa onda ok, svako ko "uleti" u neki prazan politicki prosto, iako je je profesionalno i obrazovno 1 hodajuca katastrofa, moze da drzi govore na Berkeleyju, to je poznata stvar. 

 

edit: jedino dopustam da je to nesto privatno zakupljeno, organizovano te onda da kazemo nema veze. 

 

Ovaj,...

 

220px-Kanye_West_at_the_2009_Tribeca_Fil

Link to comment

Executive order je propis, pandan našim uredbama vlade/dekretima. Sad će joj SCOTUS ceniti ustavnost.

 

via CZ-M53 TT

Pa neće baš tako brzo ni baš samo tako. To što ju je donio Oberkreten ne znači da automatski mora na SCOTUS, može je uredno osporiti i savezni sudac okruga Lijevo Jaje.

Link to comment

Najzanimljivije je ustvari sto se administracija u samo 8 dana pokazala potpuno nekompetentnom i nesposobnom da predvidi kakva ce reakcija na nesto biti za dva sata a ne za dve godine.

Link to comment
×
×
  • Create New...