Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Sta ces, obicno se procuje kad se na ulazu u neku zemlju legalnom boravniku u toj zemlji saopsti da ne moze da udje jer je neke veroispovesti. Cinjenica, kad se poslednji put to radilo nije bas bilo inerneta. 

Koliko sam shvatio ovde se ne radi o veroispovesti nego o zemlji porekla, ne? 

Link to comment

ti nisi pratio americke izbore? 

 

meni je neverovatno da je iko ko je gledao predizbornu kampanju bio u fazonu "ma nece valjda"... 

 

Druga stvar koja takodje nema veze sa moralom, a koja mi je jednako nejasna je da, kako god da se nesto ne odnosi na neke muslimanske zemlje, da dakle publicitet koji je ovakav EO prosto bound to get worldwide moze prilicno da nasteti americkim interesima na razne nacine. To je druga stvar. Ti ljudi su (bar trenutno) way out of their depth. 

Link to comment

ne mislim da je big vlada, a ni prethodni forumas koji je slicno pominjao (a jos direktnije) imao nameru da dovede nekog u zabludu, ali je zanimljivo kako se lako kupi tako neka bitna, a sa druge strane vrlo lako proverljiva informacija

(bar u mom slucaju, moguce da su drugi daleko oprezniji prilikom kupovine :) )

 

podrazumeva se da mesto za lansiranje ima prvo povoljne geografske koordinate ali je ovaj bukvalno na samoj granici sa kinom.

ne pravi se tako krupna i skupa stvar na mestu oko koga se ocekuju problemi u buducnosti. na to sam mislio.

 

map-russia.jpg__600x0_q85_upscale.thumb.

 

 

na temu, slavoj predlaze politicku homeopatiju  :fantom:

 

Edited by Takeshi
Link to comment

naravno da nije to poenta. 

 

no moral na stranu, ovo je teska lakrdija od politike ne samo u sustini, nego jednako i u formi, i nezamislivo mi je da je 1 americka administracija to sebi dozvolila. ovakve stvari se, kazem, nezavisno od sustine, spremaju mesecima, officials, kompanije i svakojako osoblje se upoznaje sa proceduramam pravilima i postupcima, konsultuju se pravnici. Ne, ne kazem da bi u tom slucaju sve bilo ok, ne bi ni najmanje, ali ovo kako je uradjeno je kako mali perica zamislja - sta bih radio da postanem predsednik amerike. Lakrdija, nema druge reci. 

 

o čemu ti? :huh: zvanična informacija je da ima jedan enorman uspeh

Link to comment

Počinje ozbiljno da smara taj argument: "Zašto ti lista nije još veća?" Tviter-liberali bi trebalo da se odluče da li im Tramparina lista smeta zbog toga što krši elementarna ljudska prava ili zbog toga što na njoj nisu neke zemlje. Po ovim njihovim tvitovima ispada da na listu samo treba dodati još Saudijsku Arabiju i par sličnih despotija i sve će biti OK.

Nisi ukapirao. Potpuna zabrana je losa ideja plus je listq nerezonska jer iskljucuje zemlje u kojima Tramp ima biznis/zemlje ciji drzavljani su zapravo vrsili teroristicke Napade.

 

A ja bih dodao da iskljucuje i zemlju koja je po svemu sto smo ovde imali prilike da procitamo glavni finansijer ISISa, Tursku.

Link to comment

Posledice Trampovog igranja po obične ljude:

 

'No one warned me': This Clemson Ph.D. grad is stuck in Iran

When Nazanin Zinouri was removed from a flight to the United States on Saturday, she first thought about what would happen to her house in Greenville, South Carolina.

She thought about her personal belongings, strewn across the room. She thought about her car, still sitting at the airport.

And she thought about her 6-month-old puppy, Baxter, and what would happen to him.

But after thinking of those "simple things," she said in an interview with CNN, she realized: "I actually might lose my entire life there."

Zinouri, an Iranian citizen who has lived in the United States for the past seven years, is one of a number of foreign workers who were blindsided by President Trump's executive order banning residents of seven Middle Eastern countries from visiting the United States.

Zinouri recently earned her Ph.D. in industrial engineering from Clemson University, and was awarded the Janine Anthony Bowen Graduate Fellow award for her outstanding academic performance in her field.

She has worked at the tech company Modjoul in South Carolina for the past six months under a worker visa.

Trip to Iran

Zinouri went on vacation on January 20, the same day Trump was inaugurated, intending to visit family and friends in Tehran, Iran, through February 10.

But her peaceful vacation was cut short when she learned that Trump's executive order suspends all citizens of Iran from traveling to the United States. She rushed to buy a plane ticket to the States and was set to board a flight from Dubai to Washington on Saturday.

That's when security pulled her off the flight and briefly told her she would not be allowed to return to the United States.

Zinouri told her story in a Facebook post that has since gone viral, garnering nearly 175,000 shares.

 

I normally don't write long posts or any kind of political or religious comments.

I apologize in advance and I don't expect my friends to read this long long past!!

But today I just couldn't hold it any longer. Friday 1/20/17 started like any other normal day. I was excited about my trip to Tehran. After all I only get to visit them once a year. I was excited and anxious at the same time. I was worried about my little puppy but I couldn't wait to see my mom...

It was an uneventful trip. I made him home on Monday 1/22/17, after around 28 hours, exhausted but so so happy. We were all happy. I was going to eat lots of delicious Persian food and make tons of great memories and go back to my life in the US. But the happiness didn't last that long. On Wednesday, we started hearing rumors about new executive orders that will change immigration rules for some countries including Iran. Soon we started reading drafts like everyone else. I might be banned from going back?!?! No that can't be true. I'm not gonna let that ruin my trip. But then it got serious so fast. Before I knew it, it was actually happening. Even though I didn't want to leave my family, I quickly booked a ticket to get on the next flight back. Only a few hours after the order was signed, I got to the airport, got on a plane and made it to Dubai. After waiting in the line to get my documents checked and after 40 minutes of waiting, I was ready to board the plane to Washington, only to have officers ask me to live the boarding area. "For security reasons your boarding is denied."!!! Yes after almost 7 years of living the the United States, I got deported!!!

No one warned me when I was leaving, no one cared what will happen to my dog or my job or my life there. No one told me what I should do with my car that is still parked at the airport parking. Or what to do with my house and all my belongings.
They didn't say it with words but with their actions, that my life doesn't matter. Everything I worked for all these years doesn't matter.


I just had to say it...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202859584487559&set=a.3640277982481.1073741826.1740263676&type=3


In the post, she expresses frustration with the lack of communication on the travel ban.

"No one warned me when I was leaving, no one cared what will happen to my dog or my job or my life there," she wrote. "No one told me what I should do with my car that is still parked at the airport parking. Or what to do with my house and all my belongings."

"They didn't say it with words but with their actions, that my life doesn't matter. Everything I worked for all these years doesn't matter," she wrote.

http://edition.cnn.com/2017/01/29/us/nazanin-zinouri-travel-ban-trnd/
Link to comment

@Roger, @Host

Veza između Obaminog i Trampovog dekreta je naravno identičan spisak nepoželjnih, problematičnih država. Mera nije ista, niti je iko tvrdio da je ista, ali vi slobodno nastavite da se borite protiv fantomskog #svisuistizma. Ko neće da vidi da se jedno direktno nadovezuje na drugo, da bez ograničenja pristupa onima koji su se očešali o terorističke krajeve u prethodnih par godina danas teško da bi bilo blanko zabrana - ne mora.

Link to comment

Nisi ukapirao. Potpuna zabrana je losa ideja plus je listq nerezonska jer iskljucuje zemlje u kojima Tramp ima biznis/zemlje ciji drzavljani su zapravo vrsili teroristicke Napade.

 

A ja bih dodao da iskljucuje i zemlju koja je po svemu sto smo ovde imali prilike da procitamo glavni finansijer ISISa, Tursku.

 

Ja sam ukapirao da se ovde radi o drastičnom kršenju osnovnih ljudskih prava jednoj grupi ljudi. To mi je dovoljno. Ne osećam potrebu da u najboljem liberalnom maniru upisujem sebi jeftine političke poene tako što ću razvodnjavati priču o drastičnom kršenju ljudskih prava pričama o postojanju nekih biznisa i zemalja čijim građanima, eto, nisu narušena elementarna ljudska prava.

 

A ovo što si dodao pokazuje kako si neverovatno liberalan. Koristiš argument u koji lično ne veruješ i koji si nazvao tipičnom PPP izmišljotinom kako bi razvodnio priču o drastičnom kršenju ljudskih prava i upisao sebi jeftin politički poen. Takav mindfuck moguć je samo u liberalnom univerzumu.  

Link to comment

Druga stvar koja takodje nema veze sa moralom, a koja mi je jednako nejasna je da, kako god da se nesto ne odnosi na neke muslimanske zemlje, da dakle publicitet koji je ovakav EO prosto bound to get worldwide moze prilicno da nasteti americkim interesima na razne nacine. To je druga stvar. Ti ljudi su (bar trenutno) way out of their depth. 

 

Ukratko cu da prepricam sta je Bill Maher rekao u petak vece apropo ovog "way out of depth". Rekao je otprilike da je svako od nas imao prilike da makar jednom u svom zivotu cuje lika u kafani koji posle tri piva nudi brza resenja™ za goruce probleme™. U takvim prilikama se uvek nadje nekoliko njih oko njega koji kazu "tako je" i lupe sakom o sto. E Trump je taj lik u kafani koji je na brzim resenjima za goruce probleme dobio izbore jer je dovoljan broj ljudi lupio sakom o sto, rekao 'tako je' i izasao da glasa. Daklem, dobili smo kafanskog eksperta™ za predsednika, i on vlada kao kafanski ekspert posle treceg piva, a nama sada sledi treznjenje koje, kao sto svi znamo, nije prijatno, a moze da potraje.

Link to comment
×
×
  • Create New...