Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Naravno, zato USA lansira sa Floride, a EU iz Francuske Gvajane....

hvala

 

da, nikad nisam ni razmisljao sto su ameri odabrali bas floridu

 

covek bi mogao pomisliti da je to zato sto su bliski sa kubom :Jova:

 

ne mislim da je big vlada, a ni prethodni forumas koji je slicno pominjao (a jos direktnije) imao nameru da dovede nekog u zabludu, ali je zanimljivo kako se lako kupi tako neka bitna, a sa druge strane vrlo lako proverljiva informacija

(bar u mom slucaju, moguce da su drugi daleko oprezniji prilikom kupovine :) )

Link to comment

U stvari sad gledam, Rusima bi bilo što se tiče lansiranja, najbolje da su gradili negde u zakavkaziju, južnije od toga nemaju...

 

Bajkjonur je izgrađen tu gde jeste, jer opet nisu imali mnogo južnijih tačaka, osim tog zakavkazija... E sad, što tamo nije građen, ne znam... Verovatno je problem pristup...

 

Rusi imaju još jedan kosmodrom, 800 km severno od Moskve, inače, koji je tek nepovoljno lociran...

Link to comment

Imas tonu postova ali nemam vise nameru da gubim vreme na svejetoisto drustvo. Sorry.

 

Drugim rečima, nemaš ništa čime bi mogao da potkrepiš generalne etikete koje lepiš celom forumu a kada ti neko zatraži da te etikete nečim potkrepiš ti kažeš da nećeš da gubiš vreme na ljude koje si etiketirao.

Link to comment

U stvari sad gledam, Rusima bi bilo što se tiče lansiranja, najbolje da su gradili negde u zakavkaziju, južnije od toga nemaju...

 

Bajkjonur je izgrađen tu gde jeste, jer opet nisu imali mnogo južnijih tačaka, osim tog zakavkazija... E sad, što tamo nije građen, ne znam... Verovatno je problem pristup...

 

Rusi imaju još jedan kosmodrom, 800 km severno od Moskve, inače, koji je tek nepovoljno lociran...

da, da i ja sam "analizirao" :), sa te strane ili zakavkazje ili vladivostok

zakavkazje je previse u dubini neprijateljske teritorije, a vladivostok opet isuvise izolovan i maltene na granici sa severnom korejom

 

tako da je najverovatnije kombinacija geografije i politike

Link to comment

:lol:

 

@mustang: Prepisao čovek od Obame.

 

Spisak tih nepoželjnih "countries of concern" je iz 2016., sastavila ga je prethodna administracija za ukidanje visa waivers, što je 90% isto što i travel ban. Trumpovi retardi su se na to samo ("samo") nadovezali, dodali da iz tih zemalja izričito ni izbeglice neće da primaju, džabe se prijavljuju za vizu, jebeš međunarodne norme. Dakle nisu pravili novi spisak, pozvali su se na postojeći.

 

Te zemlje su na šit listi bezmalo 40 godina, stvarno čudno što je dalje eskaliralo:

 

 

The list began on December 29, 1979, with Libya, Iraq, South Yemen, and Syria. Cuba was added to the list on March 1, 1982 and Iran on January 19, 1984. Later North Korea in 1988 and Sudan on August 12, 1993 were added.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/State_Sponsors_of_Terrorism

Link to comment

Puhovski:

 

"Mislim da je Trump katastrofa za SAD, ali i blagoslov za ostatak svijeta. Da je pobijedila njegova protukanditatkinja Hillary Clinton, koju su mnogi u kampanji zvali Killary, dosad bi već pobila parsto ljudi nakon svoje inauguracije. Trump će opustiti međunarodne odnose, a ja sam se osobno naučio da prihvaćam svaku varijantu koja znači manje mrtvih. Da, njegova odluka o zabrani ulaska u SAD ljudima iz sedam muslimanskih zemalja znači teške povrede ljudskih prava, ali njegova vanjska politika znači i manje mrtvih. Pitanje je kako s tim izaći na kraj?", rekao nam je Puhovski, dodavši kako nema ama baš nikakve simpatije prema onom što Trump radi s izbjeglicama, a što znači i uvođenje vjerskih kriterija za ulazak u SAD.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/analiza-trumpova-vladavina-bit-ce-katastrofa-za-sad-ali-blagoslov-za-svijet/947179.aspx

Link to comment

Ceo ovaj pravac diskusije u temi je otpočeo kada sam objašnjavao da nuklearni sukob na relaciji SAD - Kina nikada ne može da bude tako strašan kao ovaj gorepomenuti.

 

To je zbog toga što posmatraš strahotu nuklearnog sukoba isključivo kroz zbirnu količinu megatona na obe strane pa ti onda kineski megatoni ne deluju tako strašno kao američki i ruski. Na kraju dođemo do toga da 40-ak kineksih ICBM nisu neka velika pretnja u poređenju sa američkih 1540.

 

Ja ti samo kažem da je u američkim očima jedan (1) funkcionalan kineski ICBM dovoljan da im sasvim drugačije pristupe i da im vojna opcija uvek bude poslednja stavka na pameti kada razmišljaju kako doakati Kini. Onog trenutka kada budu počeli da razmišljaju kroz tu prizmu: "Ma, neće ni nama ni planeti ništa specijalno da se desi od njihovih 40 komada, jedino su Rusi no-no a sa ovima možemo da se koljemo i taktički™ da ih dobijemo" - tog trenutka smo ga svi kolektivno ugasili.

Link to comment

:lol:

 

@mustang: Prepisao čovek od Obame.

 

Spisak tih nepoželjnih "countries of concern" je iz 2016., sastavila ga je prethodna administracija za ukidanje visa waivers, što je 90% isto što i travel ban. Trumpovi retardi su se na to samo ("samo") nadovezali, dodali da iz tih zemalja izričito ni izbeglice neće da primaju, džabe se prijavljuju za vizu, jebeš međunarodne norme. Dakle nisu pravili novi spisak, pozvali su se na postojeći.

Očito si naišao na neke limite razumijevanja engleskog jezika i/ili legaleze. Možda te je obmanula tendencioznost protrumpovskih apologeta kojima si i sam žarko želio povjerovati?

 

Taj zakon uopće ništa ne mijenja za bilo koje državljane tih zemalja, niti im je uveo ikakav travel ban. Ostavio ih je u tom statusu u kojem su i do tada bili, a to je da moraju ishoditi vizu uz velike poteškoće.

 

Taj se zakon odnosi na, recimo, državljane Francuske, koji su putovali u jednu od tih zemalja od 2011. Normalno bi se ti & takvi državljani trebali samo prijaviti u ESTA i putovati bez vize. Nakon tog zakona oni moraju tražiti vizu kao i, recimo, državljani Poljske. Ili Hrvatske. Ili Srbije.

Link to comment

To je zbog toga što posmatraš strahotu nuklearnog sukoba isključivo kroz zbirnu količinu megatona na obe strane pa ti onda kineski megatoni ne deluju tako strašno kao američki i ruski. Na kraju dođemo do toga da 40-ak kineksih ICBM nisu neka velika pretnja u poređenju sa američkih 1540.

 

Ja ti samo kažem da je u američkim očima jedan (1) funkcionalan kineski ICBM dovoljan da im sasvim drugačije pristupe i da im vojna opcija uvek bude poslednja stavka na pameti kada razmišljaju kako doakati Kini. Onog trenutka kada budu počeli da razmišljaju kroz tu prizmu: "Ma, neće ni nama ni planeti ništa specijalno da se desi od njihovih 40 komada, jedino su Rusi no-no a sa ovima možemo da se koljemo i taktički™ da ih dobijemo" - tog trenutka smo ga svi kolektivno ugasili.

 

Ruska doktrina™ ima i ovaj deo pokriven... :)

https://www.wired.com/2009/09/mf-deadhand/

 

Link to comment

 

Theresa May has ordered her foreign and home secretaries to speak to their US counterparts about Donald Trump’s ban on people from seven predominantly Muslim countries entering the US, as she faced increasing pressure over the issue.
 
With both Jeremy Corbyn and the leader of the Scottish Conservatives, Ruth Davidson, calling on May to cancel Trump’s planned state visit to Britain if he does not rescind the ban, May held a conference call with Boris Johnson and Amber Rudd on Sunday morning.
 
A Downing Street source said they were instructed to make representations to their equivalents in the State Department and Department of Homeland Security, in particular to secure the rights of UK nationals.
 
Among the calls being made were to Steve Bannon and Jared Kushner, two of Trump’s most senior advisers.
 
 
ovo je zanimljivo na vise nivoa
Link to comment

Pa već su krenuli mekšati, to je Stevina doktrina na djelu. Prvo luduj, čisto da se vidi da ti se može i da Michelle Malkin doživi orgazam. Poslije kad svi završe sa short strokanjem, popustiš malo-

 

The Foreign Secretary Boris Johnson has today held conversations with the US Government and as a result we can clarify that:

    The Presidential executive order only applies to individuals travelling from one of the seven named countries.

    If you are travelling to the US from anywhere other than one of those countries (for instance, the UK) the executive order does not apply to you and you will experience no extra checks regardless of your nationality or your place of birth.

    If you are a UK national who happens to be travelling from one of those countries to the US, then the order does not apply to you – even if you were born in one of those countries.

    If you are a dual citizen of one of those countries travelling to the US from OUTSIDE those countries then the order does not apply to you.

The only dual nationals who might have extra checks are those coming from one of the seven countries themselves – for example a UK-Libya dual national coming from Libya to the US.

The US has reaffirmed its strong commitment to the expeditious processing of all travellers from the United Kingdom.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ja kapiram, a mozda zam pod utiskom ovih velikih kompanija, da ne mogu da udju i ljudi sa sa vazecom vizom,

 

Tačno, ne mogu da uđu ljudi sa važećim vizama i zelenim kartonima. Zbog toga ove sudske odluke imaju ograničen efekat - jer mogu da pomognu samo onim ljudima koji su se nekako dokopali graničnog prelaza pa su tu zadržani. Glavni problem je u tome što avio kompanije na polaznim tačkama (npr. Dubai, Amsterdam, Istanbul) ne dozvoljavaju ljudima da se ukrcaju na letove iako imaju važeće vize ili GC. Jednostavno ih skidaju sa letova za SAD ako putuju sa pasošima ovih 7 zemalja. Tako im put propada već na polaznoj tački i ne mogu uopšte da stignu do teritorije na kojoj bi ih ove sudske odluke zaštitile.

 

Nekima možda i polazi za rukom (ipak ima onoliko letova ka SAD svakog dana) ali mislim da je manji broj u pitanju. Bilo bi dobro videti neke okvirne cifre, ukoliko postoje.

Link to comment

 

Uf. Tvoju agresivnost ti neću uzeti za zlo jer verujem da si pod svakodnevnim pritiskom u okruženju kome živiš. Ja niti propagiram niti podržavam bilo kakav nuklearni sukob. Moj odgovor je trebao da pokaže da bi samo u slučaju potpunog nuklearnog sukoba SAD - SSSR Rusija došlo do uzajamnog uništenja i prestanka civilizacije i da, pošto nisu mogli da se zaštite od te pretnje počeli su sa pregovorima i ugovorima koji su doveli do smanjenja količine nuklearnog naoružanja. I jedni i drugi su itekako proučavali taktičku i stratešku upotrebu nuklearnog oružja, nije to izum Pentagona. 

 

U sklopu tih proučavanja značajan deo vremena su oduzimale i studije limitiranog odgovora, tj. ako neko uništi jedan grad od 200.000 ljudi (inače, brojka koju je nedavno pomenula britanska premijerka) koji bi bio adekvatan odgovor na to? Da li bi jedna atomska bomba bačena na grad te veličine dovela do kraja civilizacije? Ne bi. 

 

Regionalnim silama nuklearno oružje predstavlja bukvalno poslednji vid odbrane, koji se koristi samo u slučaju kada je zemlja pred kolapsom u konvencionalnom ratu. Izrael je 1967 imao avion na stajanci sa bombom. Nisu je tada upotrebili , nisu je upotrebili ni 1973. One neće prve upotrebiti oružje protiv jačeg protivnika jer bi to bilo samoubistvo. 

 

Ceo ovaj pravac diskusije u temi je otpočeo kada sam objašnjavao da nuklearni sukob na relaciji SAD - Kina nikada ne može da bude tako strašan kao ovaj gorepomenuti. Činjenica da su u ABM, START I/II sporazumima figurirale samo dve strane bi trebao da ti bude dovoljan dokaz za to. 

 

Da izvines, budalastina do budalastine, sa sve britanskom premijerkom i ovim sto ti pises: nema prica o razmeni nuklearne vatre nikakve veze sa humanizmom i renesansom - to je, kao sto znamo, za u crkvu - nego ima veze sa itekako merljivim ucincima eventualne i nedajboze atomske eksplozije bilo gde u razvijenom svetu.

Budalastine koje su stratezi Hladnog rata ozbiljno razmatrali, kao sto su - kako bese - mogucnosti visestrukog  :isuse:  unistenja, itd, itd, itd, su jedno, a organizacija i funkcionisanje modernih postinduatrijskih drustava, nesto sasvim drugo.

Moze britanska premijerka da prica, lupeta tacnije, sta god hoce, ali - sposobnost modernih postindustrijskih drustava da se nose sa posledicama samo jedne jedine, visestruke da ne pominjem, nuklearne eksplozije je vise nego upitna.

Svet se promenio: 1 Nemacka je mogla, pa i to jedva, da funkcionise pod bombama par godina, mislim na WW2: cenu i posledice znamo.

Znamo i za Hirosimu i Nagasaki.

A ti, i bilo ko drugi ko po tom pitanju ima bilo kakve dileme, koje idu do tvrdnje da civilizacija mozetm da prezivi makar i samo ogranicenu upotrebu atomskog oruzja, zapitaj se, pokusaj da proracunas kojim bi to sredstvima, mehanizmima, organizacijom, 1 visokorazvijena zemlja mogla da se suprotstavi/sanira  :isuse:  posledice atomskog bombardovanja, da ne kazem potpunog unistenja jednog grada sa, recimo, milion stanovnika.

Znas li ti uopste - ne zna niko, da te odmah upozorim - na sta bi licio takav grad?

Koliko mrtvih u sekindi?

Tesko povredjenih toliko da svi bolnicki kapaciteti bilo koje zapadnoevropske zemlje ne bi bili ni izbliza dovoljni, na stranu problem transporta i zbrinjavanja...

Posledice po takozvani svakodnevni zivot, funkcionisanje drustva: zar mislis da bi 1 Francuska, Nemacka, Britanija, mogle da nastave kao da nista nije bilo, da je grad velicine Tuluza, Diseldorfa ili Birmingema, ne unisten, nego zbrisan sa lica zemlje i to bukvalno.

Ili da bilo koji veci grad na zapadnoj obali Amerike - posto se pominje Kina - bude takodje zbrisan.

A sve to i jos mnogo vise, mislim na fizicke posledice, na stranu: posledice na takozvano javno mnjenje, politiku: pa jebote, 1 bezazlenitm Cernobil je ostao nesaniran sa sve posledicama koje ni dandanas niko nije statisticki obradio kada je u pitanju cela Evropa.

Sad, zavisi sta smatras civilizacijom: ne bi ona bila unistena, svi artefakti bi bili jos uvek tu, na broju.

Samo, da li bi se svet u kome se tako nesto dogodilo jos uvek ubrajao u civilizovane, ostaje da se vidi: ne mislim na civilizaciju kao svepokrivajucu frazu - Amerika je raskombesala pola sveta ne bi li se 'osvetila' i sprecila novi 11. septembar.

Sta mislis da bi radila da joj neko zavali razmenutm par gradova od po cirka 200,000 stanovnika?

Ne mora ICBM-om, moze i spakovano u obican kontejner.

Ili sta bi radio bilo ko drugi?

 

A argument da je Izrael imao na stajanci avion sa bombom je argument do kurca i to niko ne zna bolje od Izraela samog: niti je postojanje izraelske bombe navelo izraelske neprijatelje da budu manje neprijatelji, niti ih je odvratilo od daljih neprijateljstava.

Iz prostog i ne jedinog razloga sto bi se bilo koji od rezima koje je Izrael imao kao eventualnu metu 'ladno podmetnuo pod bombu.

A drugi razlog, i bice da je taj bio presudan je bio i - sto je sam Izrael bio em meta, em generator proizvodnje nekih drugih bombi.

I sto je postojao neko ko je tamogdetrebatm mogao da im javi da se - ne zezaju.

Link to comment

a sta se desava sa ljudima koji imaju pasos drzava sa crne liste i ujedno pasos us?

ako uopste postoji mogucnost dvojnog drzavljanstva za stanovnike tih drzava, za balkan znam da moze i us i ovaj nas

Edited by pbg12345
Link to comment
×
×
  • Create New...