Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ne znam samo sto bih, narocito na temama koje se ticu zlog i primitivnog istoka i prosvetiteljskog i demokrackog Zapada.

mada, sad kad je doso trampara, mozda se i izdiferencirate :lolol:

 

Ne znam sta je smesno, posto i Rodja i Irejz nisu Trampovi fanovi, a time cela ta glupa navijacka prica o bezuslovnom prozapadizmu pada u vodu. Jos je gluplja prica o rusofobiji, posto smo ovde ograniceni na politiku a ne recimo na umetnost, nauku i kulturu gde su ruski doprinosi (za razliku od politike) neizmerni. Ali, to su vec za tebe finese, kao sto rekoh...

Edited by Anduril
Link to comment

ode nafta za 10 godina a samim tim i arapske zemlje

 

 

metal hydrogen otkriven

 

Da nisi pomešala to sa Metan hidratom?

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Methane_clathrate

 

Namenski je ovde potpuno u pravu:

 

 

 

Kakva bre regionalna sila, kakav bre nedostatak kapaciteta, kakve bre odbrane od ICBM-ova? Svakom iole uravnoteženom mozgu je jasno da onog trenutka kada prvi, jedan i samo jedan ICBM detonira negde (bilo da je američki, ruski ili kineski), život na čitavoj planeti se menja iz korena i prestaje da bude ono što je bio sekund ranije. Potpuno je nebitno ko bi u eventualnoj razmeni prošao gore, ko bolje, ko bi opstao a ko bi nestao. Samo jedna neka prođe i svi smo ga ugasili. Zbog toga se prema regionalnim™ nuklearnim silama nastupa više nego oprezno, makar imale samo jedan operativan ICBM na skladištu. A ovo o čemu ti pričaš, to je doktrina poznatija kao "winnable nuclear war" koja se tokom hladnog rata zapatila u lavirintima Pentagona i po svemu sudeći još uvek nije iskorenjena.

 

Uf. Tvoju agresivnost ti neću uzeti za zlo jer verujem da si pod svakodnevnim pritiskom u okruženju kome živiš. Ja niti propagiram niti podržavam bilo kakav nuklearni sukob. Moj odgovor je trebao da pokaže da bi samo u slučaju potpunog nuklearnog sukoba SAD - SSSR Rusija došlo do uzajamnog uništenja i prestanka civilizacije i da, pošto nisu mogli da se zaštite od te pretnje počeli su sa pregovorima i ugovorima koji su doveli do smanjenja količine nuklearnog naoružanja. I jedni i drugi su itekako proučavali taktičku i stratešku upotrebu nuklearnog oružja, nije to izum Pentagona. 

 

U sklopu tih proučavanja značajan deo vremena su oduzimale i studije limitiranog odgovora, tj. ako neko uništi jedan grad od 200.000 ljudi (inače, brojka koju je nedavno pomenula britanska premijerka) koji bi bio adekvatan odgovor na to? Da li bi jedna atomska bomba bačena na grad te veličine dovela do kraja civilizacije? Ne bi. 

 

Regionalnim silama nuklearno oružje predstavlja bukvalno poslednji vid odbrane, koji se koristi samo u slučaju kada je zemlja pred kolapsom u konvencionalnom ratu. Izrael je 1967 imao avion na stajanci sa bombom. Nisu je tada upotrebili , nisu je upotrebili ni 1973. One neće prve upotrebiti oružje protiv jačeg protivnika jer bi to bilo samoubistvo. 

 

Ceo ovaj pravac diskusije u temi je otpočeo kada sam objašnjavao da nuklearni sukob na relaciji SAD - Kina nikada ne može da bude tako strašan kao ovaj gorepomenuti. Činjenica da su u ABM, START I/II sporazumima figurirale samo dve strane bi trebao da ti bude dovoljan dokaz za to. 

 

 

kina je spremna da posrce sve ruske energente koje ovi mogu da proizvedu narednih nekoliko decenija. tesko ce biti tu vecih nesporazuma.

cak je i novi kosmodrom vostocni napravljen na samoj granici, verovatno ne slucajno.

 

Ko što Hazard reče, Rusija je mlađi partner u odnosima sa Kinom. Vostočni je sagrađen gde je sagrađen kao deo napora da se da veći primat azijskom delu Rusije kako im se ne bi desilo da im jednog lepog dana ilegalni imigranti traže autonomiju. 

Link to comment

obama je deportovao vise ljudi nego njegovi prethodnici plus odobrio razdvajanje roditelja od dece (uglavnom latino u new mex, arizona i ca... gde porodice koje predju ilegalno i u prelasku RAZDVAJAJU!!) .... za mene je to horor. a to se nigde ne prica ni ne spominje.

 

ridjeg ce kongres za zaustavi samo da se priberu od shoka. kakva debilna odluka da zabrani ulazak....

 

i ne razumem koja je poenta executive order-a ako sledeci predsednik moze da stopira? wtf?!? ili ja nesto ne shvatam

dobro

Edited by mustang
Link to comment

obama je deportovao vise ljudi nego njegovi prethodnici plus odobrio razdvajanje roditelja od dece (uglavnom latino u new mex, arizona i ca... gde porodice koje predju ilegalno i u prelasku RAZDVAJAJU!!) .... za mene je to horor. a to se nigde ne prica ni ne spominje.

 

ridjeg ce kongres za zaustavi samo da se priberu od shoka. kakva debilna odluka da zabrani ulazak....

 

i ne razumem koja je poenta executive order-a ako sledeci predsednik moze da stopira? wtf?!? ili ja nesto ne shvatam

dobro

#NikolaJokic #NBAVote
Link to comment

el otišo anduril? najavljivo da pali, posle preformulisao kako će kraće postove da piše

 

moša

 moša  :s_c:

 

 

Sveto trojstvo, Anduril, Eraserhead, Rodja, na mukama: gde se god okrenu, ne valja, s jedne strane Putin, s druge Tramp, Kinez ne zadovoljava, kuku si ga njima jadnima, treba izdrzati na braniku slobode i pravih vrednosti, zemlja tvrda, a bog visoko...

Ne preostaje im nista drugo nego ilegala :fantom:

I ovo je moša, ne? 

 

 

najn ileven, je spram islama, ponukao strah od islama, ponajviše, te inercija tog iracijskog vektora, dominira i danas

 

Cui bono što bi rekli stari Latini - to je pravo pitanje. I od 9/11 i sve posle toga. 

 

 

obama je deportovao vise ljudi nego njegovi prethodnici plus odobrio razdvajanje roditelja od dece (uglavnom latino u new mex, arizona i ca... gde porodice koje predju ilegalno i u prelasku RAZDVAJAJU!!) .... za mene je to horor. a to se nigde ne prica ni ne spominje.

 

ridjeg ce kongres za zaustavi samo da se priberu od shoka. kakva debilna odluka da zabrani ulazak....

 

i ne razumem koja je poenta executive order-a ako sledeci predsednik moze da stopira? wtf?!? ili ja nesto ne shvatam

dobro

Marketing - bilo kakav/koji - ono - dobar, loš, zao... Cenim. 

Link to comment

#NikolaJokic #NBAVote

 

:lol:

 

@mustang: Prepisao čovek od Obame.

 

Spisak tih nepoželjnih "countries of concern" je iz 2016., sastavila ga je prethodna administracija za ukidanje visa waivers, što je 90% isto što i travel ban. Trumpovi retardi su se na to samo ("samo") nadovezali, dodali da iz tih zemalja izričito ni izbeglice neće da primaju, džabe se prijavljuju za vizu, jebeš međunarodne norme. Dakle nisu pravili novi spisak, pozvali su se na postojeći.

 

On February 18, 2016, DHS announced that it is continuing its implementation of the Act  with the addition of Libya, Somalia, and Yemen as three countries of concern, limiting VWP travel for certain individuals who have traveled to these countries

 

What are the new eligibility requirements for VWP travel?

Under the Act, travelers in the following categories are no longer eligible to travel or be admitted to the United States under the VWP:

- Nationals of VWP countries who have been present in Iraq, Syria, or countries listed under specified designation lists (currently including Iran and Sudan) at any time on or after March 1, 2011 (with limited government/military exceptions).

- Nationals of VWP countries who have been present in Iraq, Syria, Iran, Sudan, at any time on or after March 1, 2011 (with limited government/military exceptions).

 

These restrictions do not apply to VWP travelers whose presence in Iraq, Syria, Iran, Sudan, Libya, Somalia, or Yemen was to perform military service in the armed forces of a program country, or in order to carry out official duties as a full-time employee of the government of a program country.

Link to comment

Ko što Hazard reče, Rusija je mlađi partner u odnosima sa Kinom. Vostočni je sagrađen gde je sagrađen kao deo napora da se da veći primat azijskom delu Rusije kako im se ne bi desilo da im jednog lepog dana ilegalni imigranti traže autonomiju. 

ovo se drugi put pominje na temi (da je vostocni gradjen na tom mestu iz nekakvih politickih razloga, doduse donekle razliciti politicki razlozi se navode, ali nije to ni poenta)

e sad kao potpuni laik voleo bih da neko ko se razume u materiju da odgovor da li je ovo sto pise na wiki tacno

da su razlozi tehnicke prirode, a ne politicke

naleteh na to, jer mi je suludo delovalo da rusi grade nesto tako bitno nadomak granice rastuce supersile jer su eto danas "dobri" sa njima

dakle, wiki kaze ovo:

 

 

Mane

  • Vostočni je skoro 6° severnije od Bajkonura, što će se odraziti na masu koju rakete-nosači mogu dostaviti u orbitu.
Link to comment

ovo se drugi put pominje na temi (da je vostocni gradjen na tom mestu iz nekakvih politickih razloga, doduse donekle razliciti politicki razlozi se navode, ali nije to ni poenta)

e sad kao potpuni laik voleo bih da neko ko se razume u materiju da odgovor da li je ovo sto pise na wiki tacno

da su razlozi tehnicke prirode, a ne politicke

naleteh na to, jer mi je suludo delovalo da rusi grade nesto tako bitno nadomak granice rastuce supersile jer su eto danas "dobri" sa njima

dakle, wiki kaze ovo:

 

 

Mane

  • Vostočni je skoro 6° severnije od Bajkonura, što će se odraziti na masu koju rakete-nosači mogu dostaviti u orbitu.

 

Naravno da je to mana... Lansirna rampa mora biti što bliže ekvatoru, jer je gravitacija slabija što si mu bliži... Dakle, nije građen zbog tehničkih razloga, nego uprkos tehničkim razlozima...

Link to comment

ovo se drugi put pominje na temi (da je vostocni gradjen na tom mestu iz nekakvih politickih razloga, doduse donekle razliciti politicki razlozi se navode, ali nije to ni poenta)

e sad kao potpuni laik voleo bih da neko ko se razume u materiju da odgovor da li je ovo sto pise na wiki tacno

da su razlozi tehnicke prirode, a ne politicke

naleteh na to, jer mi je suludo delovalo da rusi grade nesto tako bitno nadomak granice rastuce supersile jer su eto danas "dobri" sa njima

dakle, wiki kaze ovo:

 

 

Mane

  • Vostočni je skoro 6° severnije od Bajkonura, što će se odraziti na masu koju rakete-nosači mogu dostaviti u orbitu.

 

To je krajnje suvislo - a zanimljivo pitanje je zasto u ono™ vreme niko nije smo Gazdi da kaze da Bajkonur treba graditi na drugom mestu. 

Link to comment

Naravno da je to mana... Lansirna rampa mora biti što bliće ekvatoru, jer je tu gravitacija slabija što si mu bliži... Dakle, nije građen zbog tehničkih razloga, nego uprkos tehničkim razlozima...

da, malopre citam sta sam napisao i vidim da sam donekle pogresno fomulisao

 

 

dakle jedan od bitnih razloga sto je gradjeno na jugu, a ne negde na severu u dubini ruske teritorije jeste blizina ekvatora

Link to comment

da, malopre citam sta sam napisao i vidim da sam donekle pogresno fomulisao

 

 

dakle jedan od bitnih razloga sto je gradjeno na jugu, a ne negde na severu u dubini ruske teritorije jeste blizina ekvatora

Naravno, zato USA lansira sa Floride, a EU iz Francuske Gvajane....

Link to comment
×
×
  • Create New...