Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Moze i taj. Poenta je ista. Iza ovih poteza se ne krije vracanje sigurnosti nego islamofobija. Islamofobija u zapadnom svetu dovodi do veceg nepoverenja i predstavlja vetar u ledja ekstremistima. Tako ono sto populisti predstavljaju kao "sigurnost" se vraca kao bumerang kao veca ugrozenost.

Link to comment

Ne vidim na grafiku koliko su Rusi ubili Amerikanaca ? Verovatno ta brojka nije stala na grafik, s obzir na mrznju prema njima.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Moze i taj. Poenta je ista. Iza ovih poteza se ne krije vracanje sigurnosti nego islamofobija. Islamofobija u zapadnom svetu dovodi do veceg nepoverenja i predstavlja vetar u ledja ekstremistima. Tako ono sto populisti predstavljaju kao "sigurnost" se vraca kao bumerang kao veca ugrozenost.

Mislim da oko ovoga uopste nema dileme. Bas me zanima da li postoji vise od 2 pppovca koji se ne slazu sa ovim

Link to comment

Ne vidim na grafiku koliko su Rusi ubili Amerikanaca ? Verovatno ta brojka nije stala na grafik, s obzir na mrznju prema njima.

Prema Rusima i ne postoji mrznja kao prena muslimanima.

 

Mislim da oko ovoga uopste nema dileme. Bas me zanima da li postoji vise od 2 pppovca koji se ne slazu sa ovim

Nadam se.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Meni se ovaj ukaz Trampa ne razlikuje mnogo od odluke EU da odlaze bezvizni rezim Ukrajincima. Ta zemlja je dovedena polickom krizom u nevidjeni ekonomski corsokak, zacudo i mesanjem Unije. Dvostruki arsini vodjeni trostrukim interesima je odlika nekih nesposobnih drzavnika koji prisvajaju tudju vojsku kad misle da se brane od tudjih interesa a kod polaganja racuna se prave ludi. 

 

Eno Merkel i njeni poreznici se ne brinu previse zbog Trampavog krsenja Zenevske konvencije (dobro, napominje mu je...) vec se brinu sto Tramp trazi vise novaca za Blitz-kampanju protiv Islamista. Uostalom, sta to znaci pored Sirije koja je vec zauzeta zona? Vracanje u Irak za jos jednu rundu Mission Accomplishmenta. 

Link to comment

Moze i taj. Poenta je ista. Iza ovih poteza se ne krije vracanje sigurnosti nego islamofobija. Islamofobija u zapadnom svetu dovodi do veceg nepoverenja i predstavlja vetar u ledja ekstremistima. Tako ono sto populisti predstavljaju kao "sigurnost" se vraca kao bumerang kao veca ugrozenost.

 

Što se kod nas u narodu kaže, sami p*** sami kolo vode, ne sećam se da je pre 90-ih bilo (ili bar nije bilo toliko) islamofobije u SAD, čak je bilo "kul" preći u islam (Kasijus Klej, Džabar, Šakil itd.)

Link to comment

najn ileven, je spram islama, ponukao strah od islama, ponajviše, te inercija tog iracijskog vektora, dominira i danas

 

Sad se ubiru plodovi toga. Bavljenje Trampom je uglavnom bavljanje posledicama, uzroci se mnogo ređe pominju.

Link to comment

Mislis, na ovo:

 

Ma ok tvoja glupa podmetanja, ali jos je smesnije koliko si funkcionalno nepismen i jos to reklamiras. Ne cudi sto nikad nisi napisao neki ozbiljniji post na Politici.

 

 

ne, mislio sam na ovo:

 

A imperijalizam je generalno pozitivnija tekovina od nacionalizma?

 

 

I jedno i drugo je apsofakinglutnogrozno.

Rusija trenutačno gura naprijed oba ta divna izma, a USA nijedan.

a u tvom postu bih ja boldovao nesto drugo:

 

Ovde se gubi malo sira slika - mozda SAD guraju neoimperijalizam...

Link to comment

O finesama retorickog "mozda" cemo sledeci put kad pocnes da me razlikujes od Rodje.

 

 

ne znam samo sto bih, narocito na temama koje se ticu zlog i primitivnog istoka i prosvetiteljskog i demokrackog Zapada.

 

mada, sad kad je doso trampara, mozda se i izdiferencirate :lolol:

Link to comment
×
×
  • Create New...