Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Da, stvarno cudno sto je nama na Balkanu bitno da se hladni rat ne rasplamsava.

 

Jel tebi uopste poznato sta je Jugoslavija radila kada se Hladni rat rasplamsavao?

Link to comment

Pobrkale se coveku decenije.

 

Meni se pobrkale decenije. :lolol: Jel sad postoji Jugoslavija?

 

Hocete da kazete da Srbiji odgovara dalje zaostravanje odnosa izmedju Amerike i Rusije? Da to odgovara celom ovom regionu, ukljucujuci Grcku, Tursku i Bliski Istok, pa i samu EU?

Link to comment

prvo tu je oko 15 miliona dece, a drugo zbog njihovog sistema izbora iz 18 veka gde pobednik u jednoj državi osvaja sve elektorske glasove te države republikanci još uvek imaju šanse da dobiju predsedničke izbore

- hispano populacija je koncentrisana na floridi i kaliforniji, znači otišli su u najbogatije države koje su i inače demokratske ili se kao u slučaju floride pune i penzošima republikancima iz severnijih država koji uspevaju da održavaju ravnotežu

- demokrate bi ako žele da imaju svog predsednika u 95% narednih izbora trebale da idu na promenu ustava i jedinstven birački spisak ali neće to učiniti jer će se to percipirati kao umanjenje značaja i uticaja pojedinačnih država na federalnu politiku...

 

Demokrate su imale mnogo predsednika i po sadašnjim pravilima. Nekada su im ta pravila išla na ruku, a nekad ne. Tako će biti i ubuduće.

Link to comment

Ja samo kazem da ti je logika pogresna jer je Srbija pukla nakon hladnog rata a ne za vreme.

 

U pravu si, nama ce u stvari hladni rat ponovo da donese procvat. :isuse:

 

Logika mi pogresna. :lol: Here, learn a little something: https://en.wikipedia.org/wiki/Post_hoc_ergo_propter_hoc

 

Na tom nivou ti zakljucujes.

 

Znas ti dobro sto je Srbija pukla, a to sto se u tom istorijskom periodu dogodilo da imamo Milosevica na vlasti ne znaci da je za to kriv prestanak hladnog rata. Ali to su vec elementarne stvari koje se medju inteligentnim ljudima podrazumevaju, sramota je to i objasnjavati, tim pre sto sam ubedjen da me zajebavas.

Edited by IndridCold
Link to comment

Ja samo kazem da ti je logika pogresna jer je Srbija pukla nakon hladnog rata a ne za vreme. Plus nikome ne odgovara hladni rat.

 

 

Srbija nije Jugoslavija, po značaju, kredibilitetu, snazi, tj Srbija je daleko ranjivija

 

Na stranu što je taj novi hladni rat potencijalno opasniji, lakše može da eskalira u vreli, jer su razlozi i motivi da se posegne za crvenim gumbom puno racionalniji.

Edited by dillinger
Link to comment

Samo kazem da ti istorijski gledano logika nije dobra.

 

Post hoc ergo propter hoc. Jedna od elementarnih logickih gresaka koju pravis. Nauci prvo da mislis logicki pa se javi.

Link to comment

Ovo je jako samo po sebi, ne? 

Ono #epistemološki i taj rad, ne? 

 

Svako je sposoban da misli, nije svako sposoban logicki da rasudjuje. Na prethodnoj stranici imamo blatantan primer.

Edited by IndridCold
Link to comment

Odlicna ideja. Day 6 vec imamo full ludilo i prvu medjunarodnu krizu. Jedva cekam da slucajno prodje pored mape i za oko mu zapadne Kina. 1456 days to go.

 

Ok, ja sam do danas mislio da ce biti "bumpy", da ce biti i gomila gluposti, da ce biti lose za najsiromasnije, ali da se nista katastrofalno nece desiti. Posle ove sumanutosti za 20% i zidom polako pocinjem da bivam malko zabrinutiji. Kolosalna idiotarija 

Link to comment
×
×
  • Create New...