Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

Pa da. Mislim, da je samo woke pizdarija, a ok film, imao bi normalniju ocenu, bar nekih 30%, a i uvek bi se nasli neki kritičari i borci za ljudska prava smarači da hvale kako su hrabri sa tim izborom glumice. 

Link to comment
On 16. 5. 2023. at 19:24, Arkadija said:

Mora da je katastrofalno glupo.

 

On 16. 5. 2023. at 19:27, Shan Jan said:

Ja se sada pitam dal su ljudi izdelili ocene ne gledajuci ili je stvarno toliko lose.

Ovako... nije katastrofalno glupo ali je glupo i definitivno nisu ljudi gledali koliko su pissed.

Ocena na IMDb je 1/10, mislim da to u životu nisam videla, svaka čast na svemu!  :rolf:
Dokumentarac nije nažalost potpuna havarija kao što sam se nadala, ali nije ni dobar, ofc. Džada Pinket Smit je producent (?!), pa i tu je moglo da se pretpostavi u kom pravcu će ovo da ide. Znači, dramatizacija je 1/1 Holmark/Lajftajm, samo na Netflixu. I gluma je negde na tom nivou, dosta jak detalj da svi pričaju British English vrv zato što Ameri to kontaju kao "jezik dvora". Ocene su raspad većinom jer su ljudi bili iziritirani moronskim izjavama rediteljke i glavne glumice (a koje su na liniji da je Kleopatra bila crnkinja rek’o mi jedan čovek (u ovom slučaju - jedna baba) i svako ko drukčije kaže je rasista i check your privilege). Egipćani su popizdeli jer im Amerikanci objašnjavaju nešto o istoriji… ne bi možda bio ovoliki bekleš da nisu insistirali da je ovo dokumentarac i da su prosto snimili igrani film, e onda bi ovo bilo hilarious i preporuka ko kuća da se gleda :lolol: Sad, ako izuzmemo boju kože, ostatak je rekla bih bez nekih velikih previda, zapravo glavna zamerka mi nije da je dokumentarac netačan nego da je površan, sapunica na nivou turske serije gde je Kleopatra predstavljena maltene kao kandidat za Avengerse (ozbiljno, ima scena gde ona kao trenira borilačke veštine u Siriji). Zvezda dokumentarca je izvesna Shelley P. Haley (ona što joj je baba potvrdila da je Kleopatra crnkinja), onako jedno otelotvorenje ok boomera.

 

Sve u svemu, ovo je više jadno nego što je loše, nije da ne postoji nijedna značajna i zanimljiva ženska istorijska figura koju su mogli da obrade (Nefertiti, ili Hatšepsut…) bez kontroverzi ovog tipa, ali nenene, mora Kleopatra… prosto… ima nešto mega tugaljivo u tom insistiranju da ko god ima rupu u porodičnom stablu (pri tom, ovde se da pretpostaviti ko je vrv bila majka, ali ovi se prave ludi i u fazonu su ma bila je neka crna žena 100% pa onda još i sve Ptolemejide predstave kao crnce, i oca i braću i sestre, jer... why not), tu mora da je tu bila neka crnkinja ili neki crnac pa se to krije jer beli čovek zatire sve pred sobom. Betoven je bio crnac, Queen Charlotte je bila crnkinja… joj, bedno je nekako. Na tragu onog našeg istoričara ludaje što tvrdi da je Srbinin bio prvi homosapiens n shit.

Volela bih da je ovo baš tragično loše pa da mogu da kažem pod obavezno gledati ali nije, samo je jadno.

  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment

U novoj epizodi "Mil@an goofs je gledao, da vi ne biste morali" - Fubar sa Švarcijem. Na pola sam i neću vas lagati, dosta je loše. Kontam da je ovo trebalo da bude Netflixov Tulsa King, na isti fazon je (samo drugačiji žanr, umesto krimi drame ovo je špijunski triler), ali baš malo toga radi u ovoj seriji. Predugačke su epizode, dosadno je, a kad je tako onda ti i sav humor bude uglavnom usiljen, možda 20% fora je zaista smešno. Ona uloga je Staloneu legla ko budali šamar, a ova Švarciju nikako, matori ne ume da glumi i ne ume da se glupira, a ovde ga nekako baš teraju na to. Čak i akcione scene deluju poprilično nezgrapno, jer je čovek polupokretan, a ima ih dosta. Ćera mu je ok i njihov odnos je najsvetlija tačka serije, ali nedovoljno. Jbgy.

 

MV5BODNiNWQxMmMtMjIwNC00NDU2LTgwYzctNTI1

  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Gledao sam, tj počeo, neku špansku Muted. Nije mi privlačilo pažnju posle prve epizode, pa sam pogledao šta kažu na internetu. Sreća moje, jer me spasilo maltretiranja. Netfliks je sve gori i gori.

:opštemesto:

Link to comment

Počela sam Black Mirror S06, prva i druga epizoda su ok. 

Prva, Joan is Awful je simpa, mada već je bila fora sa automatskim kliktanjem na accept terms & conditions, bez čitanja. Čini mi se da je ep. Crocodile sa Andreom Rajsboro to razradila (mada to tamo nije bio centralni plot). Ima malo i problematike deepfejka, radi se o potpuno običnoj ženi koja jedan dan skonta da Streamberry (tj. Netflix) snima seriju o njenom životu, a sadržaj generiše superkompjuter koristeći AI glumce (pravi glumci su dali dozvolu da se koristi njihov lik, glavnu junakinju “glumi” Salma Hajek, Salmu “glumi” Kejt Blančet, itd. ). Najbolji momenti su vezani za Salmu Hajek i njeno konstantno zajebavanje na svoj račun, ali principu, vrlo meh.

 

Druga, Loch Henry je super, izuzetno je bleak, ovo je mogao i standalone film da bude. O studentu režije koji pokušava da snimi dokumentarac o čuvenom serijskom ubici iz malog mesta gde je odrastao. Ovo iskreno i nije toliko black mirror koliko nam Netflix poručuje da je in on the joke (i da brišu dupe konopljom na sve kritike, toliko su se potresli), na temu potrebe da se non-stop generiše kontent, ekspoloatacije true crimea, kakve posledice to ima na preživele (i gledaoce koji konzumiraju ovakav sadržaj), konstantnih prozivki zbog fokusiranja na počinioce a ne žrtve, glamuralizacije ubica, itd. Vrlo malenu ulogu ima John Hanna, eto i to je najs.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ok, preskočila sam za sada treću jer traje sat i dvadeset minuta, come the fuck on.

 

Dakle, četvrta epizoda, Mazey Day… ŠTA JE OVO KOJI K. Ja ne znam šta sam upravo odgledala. Radnja se dešava oko 2006. (pominju rođenje Suri Kruz na samom početku); Zazie Beets je Bo, paparaco koji po Holivudu juri poznate ličnosti, i na samom startu vidimo da nije oduševljena ni poslom, ni kolegama, ni etičkim implikacijama svog poziva i klasika - htela bi da prestane time da se bavi, a trebaju joj pare, bla truć; istovremeno ultra popularna glumica Mazey Day snima film na lokaciji u Češkoj i jedne večeri udari kolima pešaka i ubije ga, ali pobegne sa mesta nesreće; ubrzo puca mentalno, vraća se u Holivud i krije se od javnosti, niko ne zna gde je; paparaco agencija sada nudi 30k za ekskluzivne fotografije Mazey Day… Mislim da je ovo prva epizoda BM gde je plot twist vezan za… pa za magiju, da tako kažem. Nema veze sa tehnologijom. Ima doduše taj distopijski momenat da paparaci nemilosrdno love ljude a onda na kraju i sami postanu lovina, žrtva/lovac ne može ni da umre u miru, što je veća nečija lična tragedija to je bolje za biznis, i svi mi kao konzumenti učestvujemo u tome, ok, ali… mlitavo je to. Plot twist mi se ne sviđa iako definitivno nije predvidljiv, ipak, ovo je dosta tunjavo razrađena priča.   
 

Nemam ništa protiv ako je ovo metafora kako paparazi ne vide svoje mete kao ljude, ali je l baš moralo to da se dočara sa _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ?! Ustvari, ne, scratch that, i metafora im je dosadna i banalna.


 

Peta epizoda, Demon 79. Žena slučajno prizove demona (koji btw preuzima lik onog pevača iz grupe Boney M. :laugh:)  koji pokušava na sve načine da je ubedi da ubije troje ljudi, u suprotnom nastupa apokalipsa.
200.gif

 

Ovo je zapravo bilo dosta duhovito, ali, again, nema veze sa tehnologijom, opet magija. Svidela mi se ova ep. uprkos tome.

 

Ja ne znam šta da kažem o ove dve epizode. Mazey Day je izgubljena epizoda X-files a Demon 79 pripada više u Cabinet of Curiosities. Ne znam što komplikuju ovoliko, neka naprave Red Mirror antologijsku seriju i tu naguraju priče poput ovih i voila.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

baš mi je loš prvi novi blek miror, ako su sve u tom rangu zaista bi bilo bolje da su prekinuli nakon treće.

zapravo ima svetli momenat, a to je što se netfliks podsmeva sam sebi, ali slabo je to.

a čarli bruker je top tier luzer, od onakvog kritičara sadašnjosti do nekog ko piše po agendi u samo nekoliko sezona, bljak.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...