Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

3 minutes ago, radisa said:

 

 

Probacu da odgledam seriju, samo da bi bolje mogao da weenisem na temu... :fantom:

 

 

najbolje weenisanje je kad nisi gledao.

  • Haha 6
Link to comment
8 hours ago, 3opge said:

E jbg, sve je čovek lepo napisao ali nije objasnio ni kako su random Rusi kidnapovali avion i upravljali istim iz sobe ispod kokpita naočigled svih ni kako su Ameri poslali dva AWACS-a da presretnu avion, sruše ga bez ikakvog razloga, i nekom magijom, nekom tehnologijom koju imaju a neće da podele sa ostatkom sveta učine da nikada nijedan delić ne bude pronađen u Južnom Kineskom Moru. :fantom:
 

Onaj dokumentarac prezire svoje gledaoce, u tome je cela stvar. Evo ti ruljo malo šajni teorija da se zanimaš ionako nikad nećete razumeti ni deseti deo postupka kojim su ljudi iz Inmarsata izračunali gde je avion. Najmanje vremena posvete najverovatnijoj teoriji, samo pređu preko toga i konstatuju da nije lepo da se sere po mrtvima, i da je eventualno postojao poltitički motiv da ovo uradi mada je ekstra nategnuto (i ja mislim), kažu da je pilot bio fin čovek, javljao se komšijama n shit… Ni reč o tome da ga je ostavila žena i da sa decom nije bio u kontaktu, da su ga prijatelji opisali sa rečima “sad” i “lonely”, da kolege većinom misle da je on, itd.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Jbt, kako AWACS obara avion? 

 

AWACS je avion za nadgledanje, nema ;khm Teslin disk,need i say more?

Edited by askeladden
  • Haha 1
Link to comment

@radisa To je teorija one Francuskinje, ne znam da l je ona svesna da AWAC avioni ne rade tako, vrv joj je u nekom momentu skrenuta pažnja, ali njena glavna teorija je radar jamming (iako ni to ne radi baš tako kako ona zamišlja), pa naknadno obaranje… rek’o joj jedan čovek da može, prema tome…

Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

@radisa To je teorija one Francuskinje, ne znam da l je ona svesna da AWAC avioni ne rade tako, vrv joj je u nekom momentu skrenuta pažnja, ali njena glavna teorija je radar jamming (iako ni to ne radi baš tako kako ona zamišlja), pa naknadno obaranje… rek’o joj jedan čovek da može, prema tome…

A?

 

Avionu ne treba radar da bi leteo, kakav radar jamming... i

 

Jbt, popodne ili uveče gledam i pedantno zapisujem listu gluposti pa se javljam...

Edited by radisa
Link to comment
41 minutes ago, radisa said:

Avionu ne treba radar da bi leteo, kakav radar jamming... i

Nisam kod kuće pa ne mogu da proverim šta je tačno rekla (a i ne mogu opet ono da puštam) pa pišem iz sećanja, ali taj scenario otprilike ide tako da su dva USA aviona blokirali sve komunikacije MH370 i onda ne znam da l kaže da je bilo nekog kratkog pregovaranja (?!?!), da su tražili pilotu da odmah sleti (?) da bi valjda pregledali kargo (?!) pa kad je pilot odbio su ga oborili. Ovo je sve bazirano na ideji da je avion možda maybe perhaps nosio nešto što je interesovalo Amerikance. Ako ćemo da se bavimo ovom teorijom, ne znam zašto ne i teorijom Don Lemona da je avion progutala Black Hole.

Link to comment

Nije valjda da ima i black hole teorija :D Pogledala sam i zacudilo me sto je tako lose izbalansiran dokumentarac, tj. sto su teorije zavere dobile toliko prostora, neke bitne plasirane informacije ostale "objasnjenje" od samo zainteresovane strane teoreticara zavere itd. (@Patty Lee vec sve lepo elaborirala). Iako volim kad dokumentarac ne daje konacne odgovore na bas sva pitanja i kada ne servira predavanje "e ovako je to bilo" - ali ovde su se potpuno pogubili u suprotnom. Do sada sto sam gledala od Netflix dokumentaraca na razne teme bilo je u rasponu dobar-odlican. Ovaj me jeste razocarao po pristupu i kvalitetu, mada me jeste zainteresovao za temu.

  • +1 1
Link to comment

jel gledao neko Madoffa? 

Moram da priznam da sam imala preca posla 2008/09 da ispratim sve to live pa mi je ovo bilo prilicno zanimljivo i informativno.

 

Inace mi cesto sve te finansijske zavrzlame iako me zanimaju uvek nekako ispadnu prekomplikivane da sve ukopcam i upamtim ko, sta, koga, kako ... sem ove LOL ! :D

 

Najveci mindfuck mi je uloga SECa i njihovih Audita :blink:

Link to comment
1 hour ago, lostfanforever said:

jel gledao neko Madoffa? 

Moram da priznam da sam imala preca posla 2008/09 da ispratim sve to live pa mi je ovo bilo prilicno zanimljivo i informativno.

 

Inace mi cesto sve te finansijske zavrzlame iako me zanimaju uvek nekako ispadnu prekomplikivane da sve ukopcam i upamtim ko, sta, koga, kako ... sem ove LOL ! :D

 

Najveci mindfuck mi je uloga SECa i njihovih Audita :blink:

Гледао ја. И прилично сам сигуран да сам некада гледао и играни филм на ту исту тему, али не знам ни где ни када. Сагласан са опсервацијом, само додајем да је пристојне дужине, нису на силу направили више епизода него што има смисла.

Link to comment
On 18. 3. 2023. at 13:19, Patty Lee said:

Nisam kod kuće pa ne mogu da proverim šta je tačno rekla (a i ne mogu opet ono da puštam) pa pišem iz sećanja, ali taj scenario otprilike ide tako da su dva USA aviona blokirali sve komunikacije MH370 i onda ne znam da l kaže da je bilo nekog kratkog pregovaranja (?!?!), da su tražili pilotu da odmah sleti (?) da bi valjda pregledali kargo (?!) pa kad je pilot odbio su ga oborili. Ovo je sve bazirano na ideji da je avion možda maybe perhaps nosio nešto što je interesovalo Amerikance. Ako ćemo da se bavimo ovom teorijom, ne znam zašto ne i teorijom Don Lemona da je avion progutala Black Hole.

Tek sam sinoć uzeo da gledam...

 

Jbt, ruski agent utiče na doplerov efekat sa laptopa u podrumu™ aviona... Uz to skreće avion isto sa laptopa, tako da to ne može da izvede niti jedan pilot koji je probao na simulatoru, niti (naravno) autopilot...

 

Jebo činjenice i logiku, ovo je genijalno...

 

Da ne pominjemo da neko veruje agentu tajne službe, jer je on agent tajne službe i kaže da su dva AWACS-a pratila avion i znaju šta se desilo, ali nećše da im kaže šta se desilo, niti zna kordinate gde je pao...

 

A tek sma na pola druge epizode... :isuse:

Link to comment

Ceo ovaj dokumentarac je smišljen da se Rusi optuže za ovo, ja nemam drugog objašnjenja...

 

Ovoliko gluposti i podmetanja... Mislim, prvo 10 minuta kako je lik ruski špijun koji podmeće delove, i onda kao, nema dokaza za to da je špijun, ali ne mislim samo ja to...

 

Na stranu što franciz koji priča o 2 AWACSa, odjednom u sledećoj epizodi veruje u Rusku verziju, a to je nespojivo, zar ne... Avioni su pratili prema jugu, a Ruska verzija je sevrna...

 

Kao kad Icke priča o teorijama zavere, koje su kontradiktorne, ali on veruje u sve njih odjednom...

  • Hvala 1
Link to comment

@radisa Ima jedan mnogo jak momenat baš u drugoj epizodi kad Džef Vajz skonta da je teorija o Rusima definitivno apsolutno nemoguća, tj. kad se ispostavi da je B. Gibson sve vreme bio u pravu, a nije čak ni pričao ništa kontroverzno, samo da će struje pogurati delove koji su ostali da plutaju ka severozapadu i okean će ih na kraju izbaciti tu i tu. Prva Džefova reakcija nije “jbg izgleda da nisam bio u pravu, možda nije trebalo da napišem knjigu sa sexy zapletom baziranu na filmovima Harisona Forda” nego “hmmm… pitam se da li mogu da nađem neku vezu između B. Gibsona i Rusije, makar da je nekad bio turistički, pošto to bi dokazalo da je ruski agent”. :rolf::hail:

Edited by Patty Lee
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...