Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Meni sve ovo previše liči na klasični skeč Nadrealista:

 

Džasmine, dira me Hrkala!

Hrkala, ostavi ga, jeb'o ti mater svooo-juuu!

 

S tim što Hrkala™ ne mora previše da brine oko ishoda, kako sada stvari stoje. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, James Marshall said:

Znači Neša je adut SNS za predstojeće izbore. Ovo će se krčkati do marta, spinovati, onda će on u dogovoru sa Aleksandrom malo da bude uhapšen ili priveden a onda jovo nanovo.

Ma nema teorije da je ceo ovaj sukob fejk, malo je predaleko otišlo.

  • +1 5
Link to comment

Bilo fejk ili ne, nas su svakako uslovno rečeno uspeli da slude i zbune ovim slučajem, a nekog njihovog glasača da ubede da se stvarno bore protiv kriminala :isuse:

 

Win-win. A ako nije fejk onda potencijalni win-win-win, ako im ovi stvarno smetaju iz nekih biznis/političkih razloga.

Edited by Milošica
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Ma nema teorije da je ceo ovaj sukob fejk, malo je predaleko otišlo.

 

Ne kapiraš ti taj kvantni SNS šah. Kada nekog uhapse, to je zato što su se dogovorili sa njim da ga uhapse i naprave predstavu. Kada nekog ubiju, to je zato što su se dogovorili sa njim da ga ubiju i naprave predstavu. Nema šanse da je u pitanju klasičan međusobni obračun mafije jer svi koji tu mogu da nagrabuse imaju snimke šizoja kako svojeručno pakuje džidžu u Jovanjici. I onda kada ih šizoje uhapsi, to je zbog toga što oni sa tim izmaštanim snimcima mogu presudno da utiču na nailazeće izbore. Ono, ujedinjena opozicija Srbije je trenutno na 35% podrške i fali joj još par procenata da preskoči SNS. Tih par procenata će Diksi da namakne na Instagramu, pa je šizoje zbog toga lažno hapsi i po dogovoru će da je iskešira i oslobodi čim u aprilu ostvari nikad tesniju izbornu pobedu od nekih 124% glasova i mandata.

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment

ko je rekao da je cio sukob fejk?

i ko je rekao da hrkalovic na insta namice rejting sns-u?

 

ali ok, lijepo si srocio.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

Pa to mi je neki utisak sa prethodnih strana. Oni imaju nešto o njemu i zato on ne sme na njih. Pa kada ipak sme na njih, onda je predstava koju je dogovorio sa njima. A lajtmotiv svega je strašna frka koju ima od izbora koje će dobiti još ubedljivije nego prethodne. Tako mi deluje tema otkako su je prihapsili, i ne bih sad da kvotujem pojedinačno. Ako misliš da mi je pogrešan utisak to je OK, nemam ništa protiv.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, mraki said:

Ma nema teorije da je ceo ovaj sukob fejk, malo je predaleko otišlo.

Sukob nije lažni, ali će rasplet biti izreziran i dogovoren do poslednjeg detalja

 

:(

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, Redoran said:

Pa to mi je neki utisak sa prethodnih strana. Oni imaju nešto o njemu i zato on ne sme na njih. Pa kada ipak sme na njih, onda je predstava koju je dogovorio sa njima. A lajtmotiv svega je strašna frka koju ima od izbora koje će dobiti još ubedljivije nego prethodne. Tako mi deluje tema otkako su je prihapsili, i ne bih sad da kvotujem pojedinačno. Ako misliš da mi je pogrešan utisak to je OK, nemam ništa protiv.

 

pa nije predstava koju je dogovorio sa njima ili ajd da se postavimo neutralno, nije nuzno dogovoreno sa njima. sukob izvjesno jeste pravi, obje strane znaju za kosture iz ormara obje strane i sta tu moze da se radi nego da se zastrasuje i time pregovara? kako drugacije tumacis situaciju, konsekutivne poteze vucica prema stefanovicu i saradnicima i stefanovica prema vucicu i fakat da su oni stalno u novim ravnoteznim polozajima, niko ne gubi poziciju?

 

sto se hrkalovic na instagramu tice, pa ona gradi naklonost masa prema sebi, od sebe pravi neki aspiracioni model, a cujem da slicno igra i na linkedinu, povezuje se i gradi ljudsko lice. ne vidim da je to u bilo kom smislu cudno, posto je na meti, sanira rejting, odrzava se u nekakvom sirokom fokusu publike, uostalom teorijski gradi sebi i komunikacijski kanal, kao sto ga je pravio i slina od drustvenih mreza.

 

a da ce rasplet biti izreziran mogla bih da se slozim sa zverilom, s tim sto bih ja rekla ispregovaran, makar po odnosu snaga koji sad vidimo odnosno, opet da se vratim na pocetak, fakta da jedan o drugom znaju previse. zatvorenikova dilema. 

  • +1 3
Link to comment
18 minutes ago, morgana said:

 

pa nije predstava koju je dogovorio sa njima ili ajd da se postavimo neutralno, nije nuzno dogovoreno sa njima. sukob izvjesno jeste pravi, obje strane znaju za kosture iz ormara obje strane i sta tu moze da se radi nego da se zastrasuje i time pregovara? kako drugacije tumacis situaciju, konsekutivne poteze vucica prema stefanovicu i saradnicima i stefanovica prema vucicu i fakat da su oni stalno u novim ravnoteznim polozajima, niko ne gubi poziciju?

 

Pada mi na pamet npr. tumačenje da šizoje nije baš apsolutni gospodar cele Srbije i svih njenih kombinacija, kao što predanja kažu. Ima tu struja i klanova i koječega što on ne samo da ne kontroliše, već solidno zazire od njih. Ali ne zazire zato što oni imaju snimak njega kako radi ne znam šta, nego zato što nije siguran koliko problema mogu da mu naprave ako dođe do skidanja rukavica. Pominjano je jednom prilikom na forumu kako se nameračio na jednu od tih ekipa koje konstantno prolaze ispod radara svima, i da zamalo glave nisu letele. Nijednoj strani tu nije u interesu da se uđe u otvoreni rat pa pokušavaju da prioritizuju biznis kao i mafijaški donovi.

 

To mi recimo zvuči logičnije od neke verzije u kojoj jedni druge ucenjuju nekakvim snimcima ili svedočenjima. Svi oni odlično znaju da su im snimci i svedočenja od koristi samo ako kontrolišu sud koji će to da pretoči u nešto opipljivo. Džaba im i snimak i svedočenje ako oni budu ti koji završe u bajboku i tabloidima. Te ekipe su spremne na mnogo dramatičnije poteze od rata dokazima, i to je ono što ih motiviše da titraju jedni drugima. 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

 

To mi recimo zvuči logičnije od neke verzije u kojoj jedni druge ucenjuju nekakvim snimcima ili svedočenjima. Svi oni odlično znaju da su im snimci i svedočenja od koristi samo ako kontrolišu sud koji će to da pretoči u nešto opipljivo. Džaba im i snimak i svedočenje ako oni budu ti koji završe u bajboku i tabloidima. Te ekipe su spremne na mnogo dramatičnije poteze od rata dokazima, i to je ono što ih motiviše da titraju jedni drugima. 

 

Pa sigurno da nisu jedan monolitan hivemind, ali nijednoj strani tamo sigurno ne odgovara da se sa svim tim ide u javnost

Link to comment

Meni jedna od verzija za koju bih mogao da stavim neke pare jeste da je Neša zajedno sa (rahmetli?) tatom mu nagazio neke opasne igrače u švercu oružja, pa da se to olupalo o glavu, da je na svoju ruku tu malo odlučio da se okuraži, dobio krila odlaskom u Ameriku ali da je u međuvremenu skapirao da je ostao sam i nebitan da je legao na rudu i sad se posipa pepelom i spreman je da uradi sve i istrpi sve samo da ga ne čačkaju previše. Medijski tretman njegov je dogovoren, kao i to da on to otrpi i učestvuje u igranci. Nekako mi to ide i uz Vučićev i uz Nešin karakter.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...