Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Sto se tuce slucaja Jovanjice, neko je pitao koliko je to profitabilan i unosan posao.. Koja lova je u pitanju?

 

Indor biljke daju od 25 do 40g. Uglavnom zavisi od jacine lampi koje se koriste.. Ima i drugih faktora, kao genetika biljaka, temperatura, ventilacija.. jedan KG na evropskom trzistu kosta oko 4500e.. opet u zavisnosti od kvaliteta moze da ide 200-300e dole. Godisnje moze da se istera 5 tura.. 4 ture je minimum.

 

 

Mislim da su u Jovanjici radili autdor jer na takvu kolicinu biljaka ne bi ni Kolubara uspela da im proizvede dovoljno struje.

Autdor se placa od 2000 do 2500e. Naizgled nema razlike, ali iskusni trgovci je primete.

Znam da u Kaliforniji rade 3 ture godisnje i da biljka jedna daje od 500g do 1kg.

Pretpostavljam da i nase biljke daju toliko samo nisam siguran da zbog klime ovde moze vise od jedne ture godisnje. Mozda bas uz specialne uslove uspeju da izguraju dve ture.

 

Edited by Banjo
Link to comment
Sto se tuce slucaja Jovanjice, neko je pitao koliko je to profitabilan i unosan posao.. Koja lova je u pitanju?
 
Indor biljke daju od 25 do 40g. Uglavnom zavisi od jacine lampi koje se koriste.. Ima i drugih faktora, kao genetika biljaka, temperatura, ventilacija.. jedan KG na evropskom trzistu kosta oko 4500e.. opet u zavisnosti od kvaliteta moze da ide 200-300e dole. Godisnje moze da se istera 5 tura.. 4 ture je minimum.
 
 
Mislim da su u Jovanjici radili autdor jer na takvu kolicinu biljaka ne bi ni Kolubara uspela da im proizvede dovoljno struje.
Autdor se placa od 2000 do 2500e. Naizgled nema razlike, ali iskusni trgovci je primete.
Znam da u Kaliforniji rade 3 ture godisnje i da biljka jedna daje od 500g do 1kg.
Pretpostavljam da i nase biljke daju toliko samo nisam siguran da zbog klime ovde moze vise od jedne ture godisnje. Mozda bas uz specialne uslove uspeju da izguraju dve ture.
 
I kolko mu to onda izadje zarada po hektaru?
Link to comment
2 minutes ago, munze said:
1 hour ago, Banjo said:
Sto se tuce slucaja Jovanjice, neko je pitao koliko je to profitabilan i unosan posao.. Koja lova je u pitanju?
 
Indor biljke daju od 25 do 40g. Uglavnom zavisi od jacine lampi koje se koriste.. Ima i drugih faktora, kao genetika biljaka, temperatura, ventilacija.. jedan KG na evropskom trzistu kosta oko 4500e.. opet u zavisnosti od kvaliteta moze da ide 200-300e dole. Godisnje moze da se istera 5 tura.. 4 ture je minimum.
 
 
Mislim da su u Jovanjici radili autdor jer na takvu kolicinu biljaka ne bi ni Kolubara uspela da im proizvede dovoljno struje.
Autdor se placa od 2000 do 2500e. Naizgled nema razlike, ali iskusni trgovci je primete.
Znam da u Kaliforniji rade 3 ture godisnje i da biljka jedna daje od 500g do 1kg.
Pretpostavljam da i nase biljke daju toliko samo nisam siguran da zbog klime ovde moze vise od jedne ture godisnje. Mozda bas uz specialne uslove uspeju da izguraju dve ture.
 

I kolko mu to onda izadje zarada po hektaru?

 

 

Nemam pojma koliko je po hektaru.. ako se ne varam, zaplenjeno je 56 000 biljaka, sto je neverovatna kolicina. 

 

Recimo da minimalan prinos po biljci bude 300g i da se minimalno proda po 2000e za kg, to ispada preko 30m po turi.

Sad, ima tu troskova, nije to sve cisto.

 

  • +1 1
Link to comment
On 19.3.2021. at 11:23, pacey defender said:

Bilo bi jako dobro da Vuk Cvijić, kao pouzdan novinar, sada objavi do čega je sve došao kada je istraživao. Sada faktor uznemiravanja porodice više ne igra ulogu koliko je to bio slučaj pre godinu dana- priča je otvorena i bolje je da se kanališe istinitim informacijama.

Njegov urednik Ćulibrk tvrdi da postoji faktor uznemiravanja porodice, kao i da priča nije za NIN jer je jasno da je samoubistvo.

***

 

Ja ne mogu da ustanovim iz svih komentara, tekstova i video snimaka objavljenih poslednjih dana - kada je Cvijan tačno nestao, odnosno od kada se nije javljao sinu ni roditeljima?

Za emisiju Bez cenzure KTV Zrenjanin sa Cvijanom kao gostom, za koju na YT stoji da je od 12.07.2017. godine, što je poslednji datum koji se može naći sa njegovim gostovanjem, sam na osnovu izjave drugog od tri gosta saznala da je zapravo snimljena krajem 2015. ili tokom 2016. i to u jesenjem/zimskom periodu.
Osim toga imamo samo neki kao "intervju preko posrednika" autorke Milice Grabež u Magazinu Tabloid od leta 2017. (koji se posle sa datumom iz 2018. koji je nakon njegove smrti pojavio na sajtu politikon.rs).

I imamo ludog Višekrunu i onog gadnog tipa Vilibalda Erića kao neke whistleblowers.

I, na kraju, imamo Srđana Milivojeviča koji je, opet u emisiji Bez cenzure eksplicitno rekao "neka neko od novinara pita odeljenje sudske medicine da li je Vladimir Cvijan obdukovan u januaru 2018. godine" i Predraga Popovića koji ga je poslušao, što je pokrenulo lavinu. Zašto sada a ne kad su Višekruna ili Erić govorili o tome? 

 

Takođe sam pogledala i neka gostovanja Cvijana na YT. Govori jasno, direktno, ubedljivo, sa energijom i entuzijazmom, a opet mi se nešto na tom čoveku nikako ne dopada. Cannot pinpoint what. U najkraćem - ja ne bih volela da mi takav čovek bude partner u poslu, bez obzira na inteligenciju i obrazovanje. Ne bih mogla da imam poverenje u njega. Ta neka doza histerije me uznemirava kod njega.

Inače, ako sam dobro shvatila Cvijanovu Viziju Svega, to bi u najkraćem bilo: umesto da hapsimo miškoviće, matijeviće i ostale biznismene što su stekli milione zaobilazeći zakone, dogovorimo se sa njima, naterajmo ih da vrate lovu u zemlju i u tokove, da zaposle ljude, i pokrenu investicije domaće. Nalik Putinovom ruskom modelu, uspostavljanje nultog stanja.

Umesto toga, Vučić je neke uhapsio, dobio obožavanje neinteligentnog naroda, a onda sve pustio i nastavio da reketira za svoj, eventualno partijski džep, ne za državu.

 

E da, ima i onaj bucko radikal Srba Vasiljević sa veštačkim zubima koji je došao na YT samo da sa loše prikrivenom nervozom izjavi da on nema nikakve, ali nikakve zapise ili beleške od susreta sa Svijanom, niti papire i dokumentaciju sa Cvijanovim dokazima protiv vlasti i da nikako nije hteo da ih uzme kada mu je Cvijan to nudio (pominje i neki dejt sa Rasimom Ljajićem). Ima i spiku u stilu - ne dirajte mi porodicu ako nešto treba, ja ću da platim. 

(totalno ronim po najgorem informacionom mulju i lepo vidim kako ću se zadaviti)

Edited by pt 2.0
  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Takođe sam pogledala i neka gostovanja Cvijana na YT. Govori jasno, direktno, ubedljivo, sa energijom i entuzijazmom, a opet mi se nešto na tom čoveku nikako ne dopada. Cannot pinpoint what. U najkraćem - ja ne bih volela da mi takav čovek bude partner u poslu, bez obzira na inteligenciju i obrazovanje. Ne bih mogla da imam poverenje u njega. Ta neka doza histerije me uznemirava kod njega.

 

Ovo je i moj utisak iz ličnog poznanstva sa njim sa fakulteta, premda je to poznanstvo bilo pre 25 godina. Mi nismo nikad bili neki drugari, ali smo se dosta dobro poznavali, išli na razne vežbe zajedno, mislim da smo i izašli par puta u nekom širem društvu. On je bio prijatan u društvu, pristupačan, prema meni je bio korektan i otvoren, bio je i prilično bistar i duhovit, a opet nisam imao neku želju da se nešto intenzivnije družim sa njim, jer je širio neku čudnu odbojnu atmosferu oko sebe - ja bih to najpre opisao kao miks potisnute arogancije, ogromne ambicije i kompleksa više vrednosti prema svima, koji je on kontrolisao uglavnom, ali ne baš u potpunosti, i oni su davali taj čudan pečat njegovoj pojavi. Ipak, ja sam njega doživljavao mnogo više pozitivno nego negativno, bio je dovoljno OK da popričam sa njim uvek kada ga vidim na faksu, ali ne dovoljno da se privatno družimo. 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

miks potisnute arogancije, ogromne ambicije i kompleksa više vrednosti prema svima, koji je on kontrolisao uglavnom, ali ne baš u potpunosti

da, ovo skroz ima smisla.

ja se, inače, celo popodne pitam da li je moguće da je, razvojnim putem takve jedne ličnosti, kada je najbolji student generacije 1999 ostao bez blistavih pozicija i realne podrške da napravi svoj pokret, na koncu sve otišlo u psihopatološki ekstrem, te da je uz grandomaniju zapatio i neku paranoju* i da je suicid bio ishod.

 

naravno, ostaje pitanje: zašto je vest o smrti bila sakrivana!?

 

*konspirativne i grandiozne izjave koje je davao Ivanu Niniću na jedinoj kafi koju su u životu popili (videti članak Istinomera), ali i nekim drugim ljudima čije sam izjave gledala ovih dana, o tome da se boji za svoj život itd. 

Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:

"Preokret je nastupio 2010. godine, povodom neslavnog i brojnim neustavnostima i nezakonitostima obeleženog opšteg reizbora sudija i tužilaca. Tada sam poslednji put ozbiljno razgovarala sa njim. Nije između nas bilo nesuglasica o tom nepravno, pa i nečasno obavljenom poslu. Ali jeste povodom toga šta i kako dalje. Neodređeno mi se žalio na to da je izložen pritisku, pa i progonu. Predložila sam mu da ode, ako veruje da je proganjan, u neku drugu zemlju da završi svoj doktorat. Tad me je pogledao jednim drugim, novim pogledom, koji sam dobro zapamtila, a nisam razumela. Potom je jasno rekao da ide „kod Tome“, misleći na Tomislava Nikolića. Nastojala sam da ga odvratim od toga, bez uspeha."

Citat je iz teksta koji je Buba okačila, a napisala Vesna Rakić Vodinelić,

koja je na osnovu Tadićeve izjave iz članka u Istinomeru, predložila Cvijana za njegov kabinet:

Ja sam njega dugo znao. On je bio moj učenik, ja sam mu bio profesor i on je bio izvanredan učenik, sa izvanrednim memorijskim sposobnostima. On je na predlog Vesne Rakić Vodinelić došao u moj kabinet. Prvo kao savetnik, pre svega u vezi sa zakonodavstvom jer je bio vrlo uspešan u čitanju i uporednoj analizi zakonskih rešenja. Kasnije je imenovan za generalnog sekretara i taj posao je obavljao jedno kraće vreme kao vrstan pravnik. Na kraju, ja nisam bio zadovoljan načinom na koji je on obavljao taj svoj posao. On iz nekog razloga takođe nije bio zadovoljan i mi smo se razišli”.

 

Proganjan kod Tadića.

Proganjan kod Vučića.

Jebiga, za mene je ovde case closed.

  • +1 1
Link to comment

ja sam u principu okachila to kao pristojan nekrolog. visoki drzavni sluzbenik je umro ko zna kako i dobio je tachno 1 pristojan zivotni osvrt od koleginice, koja ga je poznavala u bolje vreme i u boljem izdanju. tu stvarno neshto nije u redu ni na ljudskom nivou, posebno iz perspektive kusog i repatog kojoj prisustvujemo. to nije bio anoniman neko ko je nekako nestao, pa niko nije saznao, a i onaj ko je saznao rekao wtf. recimo onaj brljivi vuksanovic, djindjicev konkurent, koji je isto bio supervisoko, a isto ga neshto zivot sazvakao do neprepoznatljivosti, pa opet periodichno isplivava ziv u rubrikama gde je i vidi kako je propao... ovaj tok je nespojiv sa savremenim dobom.

 

tim pre, a to smo znali i onda, a znamo i sad, da ni kod demokrata scena nije bila bash cvetna bashta za posmatranje leptirica. pogotovo onaj njen deo gde se vrteo novac, tim pre o tome svedoche momentalni preleti u radikale, koji su se praktichno izgleda najavljivali i deshavali i pre ochiglednog transfera nadleznosti i moci. ovaj lik je mogao da bude mali ili vesic. ali nije postigao.

Edited by gospa buba
  • +1 6
Link to comment

isteko mi edit. jedan deo te ekipe iz inst za uporedno pravo sam poznavala lichno, a u nekom slichnom miljeu provodim svoj radni vek. tako da ova pricha vrv meni baca potpuno drugo svetlo, to je mogao i praktichno i generacijski da bude neki moj ortak s posla, npr demokrata po opredeljenju, pristojan istrazivach, pristojno neshto, direktor ga preporuchi za savetnika tekucem ministru za neshto i neshto, on ode, josh malo neko vreme sedi na oba mesta, neshto radi, istrazuje pishe nalazi sebe u raznim profesionalnim izazovima, i onda se negde zanese, pa u jednom trenutku zapliva kroz strukturu, neshto drugo podje po zlu... pomisli da ima misiju ili bude ukljuchen u neki kriminalni ili finansijski tok iz kog nema nazad. vec je neko ovde pisao o situacijama iz kojih nije bilo nazad. poznavala sam (i sad poznajem) ljude koji su tako proshli*** u sps, ugledni gradjanin male sredine, prirodan izbor partije, jedna kombinacija, druga kombinacija, promena pogleda na svet, pochetak vrlo losheg odnosa prema prvobitnom okruzenju i prijateljima. ne moze se biti u komibinacijama a ostati isti, a tako visoko se izgleda ni ne moze biti izvan kombinacija, i tu izgleda nema pomoci. pa nekog izopshte a neko ispliva :ph34r:

 

 

*** mislim, proshli. proshli je slaba rech, doneli jedne odluke, koje su neminovno vodile ka drugim odlukama. pesnichki recheno otvorili im se drugi vidici.

Edited by gospa buba
  • +1 5
Link to comment

Jbga meni sad vrlo gorak utisak ostavlja kako mnogo ljudi, njegovih poznanika i kolega, sada odjednom traže istinu o njegovoj smrti koja se nije dogodila juče, a i njegov nestanak niko nije "primetio".
Jbga malo je otužno da se njegova tragedija gleda samo kroz to koliko može da naudi ovom psihopati koji nas je zajahao...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 5
Link to comment
28 minutes ago, gospa buba said:

 ovaj lik je mogao da bude mali ili vesic. ali nije postigao.

ali to uopšte nisu isti tipovi osoba. mali je kvalitet ali govno, vesič je duplo govno, a obojica su tu samo zbog para.

ovaj čovek je bio kvalitet, ogorčen na svinjariju sa sudstvom, u tripu da je mesija, jezivo ambiciozan i, po svemu sudeći, psihički ne kako treba.

 

imam osećaj da bi i danas bio živ da ga vrv nije odvela kod tadića u kabinet.

toliko o nekrologu.

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, pt 2.0 said:

ali to uopšte nisu isti tipovi osoba. mali je kvalitet ali govno, vesič je duplo govno, a obojica su tu samo zbog para.

ovaj čovek je bio kvalitet, ogorčen na svinjariju sa sudstvom, u tripu da je mesija, jezivo ambiciozan i, po svemu sudeći, psihički ne kako treba.

 

imam osećaj da bi i danas bio živ da ga vrv nije odvela kod tadića u kabinet.

toliko o nekrologu.

 

verovatno, ali mislim da su oni svi na samom pochetku bili neshto drugo. pa sa demokratama neshto trece, pa sada neshto n+1, posle niza iteracija, svako je izvukao iz sebe ono shto mu najbolje radi posao, a njega samog najlepeshe ulepshava kad se pogleda u ogledalo, ma kako to skaredno izgledalo kad se gleda spolja. ovaj prosto nije stigao tako daleko, nije mu se dalo. na kraju i ne moze svako.

 

ne bih ja osudjivala vrv.  tada smo josh svi mislili da smo na svom, i vrv i boris tadic. i ti i ja, na kraju. mislim da vrv vrlo dobro razume svoje mesto u tom nizu, razume i boris tadic. i oba 'obracanja' su zato i muchna i tuzna, uchestvovanje u zivotu nekoh ko se tako surva je uvek strashno, kakvi god odnosi bili. ali ne mogu bash nikako da joj pripishem odgovornost za smrt, to je debelo previshe! ne znam da li je iko ikad video ikoga da se iz tako visoke politike vratio u svoj institut i nastavio da mastiljari gde je stao. a realno je mogao, razocharan, da nastavi nauchnu karijeru? ali nije mogao. i to je sve shbbkbb i skretanje kod albukerkija (dobro, samo verbic i ekipa su se vratili kuci i ponovo morali da ljudima koje su par godina ignorisali i nipodashtavali dok su glumili visoku politiku, da opet kazu dobar dan. ali oni izgleda bash bash nisu znali gde su poshli, shto je isto, kad iole znash ljude, jasno kao dan. ali! oni su npr za sobom generisali novu, mladju ekipu, koja se odlichno snalazi tamo i vrlo dobro zna shta da radi, i da laze i da krade i da gazi po leshevima, potpuno u stilu novog doba)

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...