Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

24 minutes ago, Ivo Petović said:

Ljudi, cela ova rasprava je prilično besmislena. 

 

Ne postoji matematika, niti logika, po kojoj je manje bolje od većeg. Da je manje bolje od većeg, bilo bi veće, a veće bi bilo manje.

 

Manja teritorija, manje stanovnika, manje tržište, manje para, manje konkurencije, manje kompanija. ni u jednoj varijanti ne može biti bolje od veće teritorije, više stanovnika, većeg tržišta, više para, više konkurencije, više kompanija. Pa ni u slučaju razvoja domaćih igrača, što je ovde glavni cilj. U poslednjih 10 godina skoro sve glavne srpske igrač je izbacila Mega, a ona funkcioniše kao praktično regionalni klub.

 

Možemo sad raspravljati da li je to više konkurencije onoliko više koliko smo želeli i želimo i očekujemo i zašto nije, ali opet je više konkurencije. Samo u poslednje dve godine Partizan i Zvezda su gubili u Zadru, Zagrebu, Splitu, Ljubljani, Podgorici...u Čačku i Subotici neće gubiti sigurno.

 

Manje je bolje od većeg samo za dva tipa ljudi:

 

1) Oni koji kontrolišu sve - jer je manje uvek lakše kontrolisati od većeg, samim tim i lakše uzeti pare 

2) Oni kojima su simboli bitni, zastave i loženjem na kojekakve kolektivne identitete nadoknadjuju propuhe u svojoj glavi i duši.

 

Kraj priče.


Sad ne znam gde da se svrstam, pod 1 nisam sigurno, a ni pod 2 se nešto ne pronalazim...

Meni recimo smeta što je ABA poluzatvorena, postoje neki kvote koje su postavljene i ne menjaju se bez obzira na realnost, srpski klub iz ABA2 nemaju prohodnost u ABA...

A smeta mi i što će se ABA respasti ne zbog svojih mana, nego što je jedan čovek uspostavio dominaciju u KLS, a sad će i u KSS, pa će sa vratiti u takmičenje gde ima veću kontrolu... 

 

 

  • +1 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

i kad bi tih 6 nastupilo jedinstveno itekako bi se dalo uraditi nesto oko nacionalnih kvota

i jbg, ja ne mogu opet da ne naglasim da je jedan od tih klubova zvezdina filijala, besmisleni klub, kog uzgred niko ne prati

 

uopste, nasi klubovi konstantno rade jedni protiv drugi u aba

borac je najvise ostoja/partizan kocio oko suvlasnistva

 

 

oma oko abe itekako sta d ase menja i unapredi, to apsokutno niko ne spori

ali, ponovo vecina pogresnih odluka je nasim klubovima, kls

Link to comment
28 minutes ago, Djolle said:


Sad ne znam gde da se svrstam, pod 1 nisam sigurno, a ni pod 2 se nešto ne pronalazim...

Meni recimo smeta što je ABA poluzatvorena, postoje neki kvote koje su postavljene i ne menjaju se bez obzira na realnost, srpski klub iz ABA2 nemaju prohodnost u ABA...

A smeta mi i što će se ABA respasti ne zbog svojih mana, nego što je jedan čovek uspostavio dominaciju u KLS, a sad će i u KSS, pa će sa vratiti u takmičenje gde ima veću kontrolu... 

 

Pa zar to nije argument u korist ABA, a ne protiv?

Link to comment

Zvezda i Partizan su Evroligaski klubovi sa Evroligaskim budzetom i pristupom igracima koji bi da igraju Evroligu. ABA liga im je sporedno takmicenje. Ostali timovi privlace igrace koji su nivo ispod. Isto je i u ostalim Evropskim ligama. Neki Breogan, Karsijaka, Kolosos, Dolomiti ili Bamberg je u svojoj ligi konkurentan Evroligasima taman onoliko koliko su Borac i Zadar konkurentni Zvezdi i Partizanu. Prethodne sezone je samo Ritas osvojio titulu u Litvaniji ispred Evroligaskog Zalgirisa. Ogromna je razlika izmedju danasnje kosarke i vremena JUBA lige. Tada su klubovi na terenu morali da izbore nastup u Evropskim takmicenjima, pa su i nacionalne lige bile konkurentnije. U nekom trenutku ce Evroligaski klubovi prestati da igraju nacionalna prvenstva i samim tim ce te lige postati jos slabije.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Pa zar to nije argument u korist ABA, a ne protiv?

 

Ovo zadnje? Naravno da jeste. Samo kažem da se može biti protiv regionalnog takmičenja iz nekih sasvim drugih razloga. Bio sam protiv i kad se osnovala, protiv sam i sad. 

 

I ne slažem  da je ovo veće je bolje od manjeg neki univerzalni princip u sportu. U većini sportova i većini zemalja i dalje postoje nacionalne lige..

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


A smeta mi i što će se ABA respasti ne zbog svojih mana, nego što je jedan čovek uspostavio dominaciju u KLS, a sad će i u KSS, pa će sa vratiti u takmičenje gde ima veću kontrolu... 

 

Jeste, taj 1 čovek će da prebaci KKP i Megu u KLS :laugh:

 

Drugi je to 1 čovek.

 

A pritom ovaj prvi 1 čovek će da krene jako u guranje svog prvog kluba. 

Link to comment

ABA je odavno na aparatima.

Prilikom osnivanja bila je zamišljena kao razvojna liga u kojoj će se, prije svega, mladi igrači kaliti.

Poslije smo imali sistem bodovanja...pa ogroman uspon lige koja je u nekom momentu bila možda i najjača u Evropi.

 

Nakon toga nastaje potpuni raspad klubova van Srbije, sem donekle Igokee i COL.

 

Ja sam od prvog dana bio protiv regionalne lige, ali moram priznati da je u jednom momentu ta liga zaista bila ozbiljna i dobila pun smisao.

Vrenenom, a vrijeme leti, malo po malo, liga je potpuno degradirana, mislim malo koga zanima a kvalitet je sve gori.

 

Predlažem da se igra KLS, a da se na nivou regije organizuju turniri po uzoru na vaterpolo.

Igra se liga Srbije, a paralelno sa tim turniri ABA 1 i ABA 2 lige. Pobjednik se dobija nakon odigranog F4.

 

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
8 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa ne zele da pomazu kada su srpski blizanci favorizovani, jer njihova mafijaska drzava upumpava 50 miliona godisnje. Kada njih ne bude, stvorice se normalno zdravo takmicenje, pa ce se sponzori sami javiti..

 

Ma kakvi su bre ovo sumanuti argumenti?

Šta sprečava onog Tedeskog, ili kako se već zove vlasnik Cedevite, ili onog iz Budućnosti, da uloži 20 miliona u ekipu? Vučić?

Ja bi se pre zamislio zašto oni ulažu u klubove (samo) po par miliona po sezoni a ne više? Možda zato što kapiraju da je ta liga samodovoljna ali i da ne vodi nigde pa im vredi baš toliko koliko i ulažu.

 

Dok ja ABA bila ABA imalo je smisla gušiti i ovo malo što je ostalo od srpske košarke za njen račun - u ovakvoj situaciji kakva je danas i unazad nekoliko sezona tocje besmisleno. Besmislenije od KLS.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, steins said:

 

Ma kakvi su bre ovo sumanuti argumenti?

Šta sprečava onog Tedeskog, ili kako se već zove vlasnik Cedevite, ili onog iz Budućnosti, da uloži 20 miliona u ekipu? Vučić?

Ja bi se pre zamislio zašto oni ulažu u klubove (samo) po par miliona po sezoni a ne više? Možda zato što kapiraju da je ta liga samodovoljna ali i da ne vodi nigde pa im vredi baš toliko koliko i ulažu.

 

Dok ja ABA bila ABA imalo je smisla gušiti i ovo malo što je ostalo od srpske košarke za njen račun - u ovakvoj situaciji kakva je danas i unazad nekoliko sezona tocje besmisleno. Besmislenije od KLS.

Troluje vas Dzimi cio dan.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Djolle said:


Sad ne znam gde da se svrstam, pod 1 nisam sigurno, a ni pod 2 se nešto ne pronalazim...

Meni recimo smeta što je ABA poluzatvorena, postoje neki kvote koje su postavljene i ne menjaju se bez obzira na realnost, srpski klub iz ABA2 nemaju prohodnost u ABA...

A smeta mi i što će se ABA respasti ne zbog svojih mana, nego što je jedan čovek uspostavio dominaciju u KLS, a sad će i u KSS, pa će sa vratiti u takmičenje gde ima veću kontrolu... 

 

 

 

Da, prestrogo je to bilo, mozes da dopises i svoje razloge.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...