Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Spas za ABA ligu je jednostavan. Izbaciti srpske blizance i gotovo. Mogu i Buducnost i Igokea u paketu. Gde god su umesani prsti politicara. Takodje, i za srpsku kosarku bi bilo spasonosno da se blizanci lepo ugase, a pare koji oni dobijaju ravnopravno raspodele svim ostalim klubovima i kosarkaskim centrima u Srbiji. Procvetali bi. Jedne godine prvak Sloga iz Kraljeva, sledece Spartak iz Subotice, sledece Borac iz Cacka, pa Mega, pa Dzoker iz Sombora. Milina..

  • Haha 2
Link to comment
51 minutes ago, uini said:

ja sam od onih koji fmp ne vide kao bog-zna-kakav faktor. iako je debilan i treba da bude resen, btw.

 

jel' treba da cesljamo odnose partizana i igokee, ili je to fazon, "a to je jednom bilo"

 

abs ligu iskljucivo kolje/spasava postojanje legitimnih rostera u hrvatskoj, crnoj gori, sloveniji [uz srbiju], bosna je bonus.

 

ove druge price su za mene licno navijacke i/ili utopija, sto navijanje i jeste u sustini 

ne moze regularno takmicenje biti utopija ili navijacki sta god?

regularno takmicenje je osnov, nesto sto se podrazumeva

 

kao sto su jednako fmp i derbi neregularni, tako bi bio i partizanov rezervni klub, zvao se on igokea ili kako god

partizan takav klub nema u ligi

ne sumnjam da ce i oni pokusati u tome,  vodeci se logikom da je to bogatima ocigledno dozvoljeno

nadam se da nece uspeti i da ce ova dva sto pre biti izbacena

  • +1 1
Link to comment

Prenebregava se činjenica da je YUBA liga obuhvatala i Crnu Goru, imali smo kompetitivne klubove, koji su mogli pobediti i izbaciti u seriji Zvezdu i Partizan, što sada ne bi imali ni u naznakama, a bilo nas je i milion više, uz različite vidove sponzorstava tih klubova, kao i interesnih grupa koja su kako-tako obezbeđivale kompetitivnost i donekle regularnost. Sada bi gledali u ovoj postavci stvari SNS 1 do 12 i njihove igrice, pritom bi SNS 1 i SNS 2 bili bolesno nadmoćni, a ostali instanti bi se simultano gasili i palili. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Facundo Orellana said:

Prenebregava se činjenica da je YUBA liga obuhvatala i Crnu Goru, imali smo kompetitivne klubove, koji su mogli pobediti i izbaciti u seriji Zvezdu i Partizan, što sada ne bi imali ni u naznakama, a bilo nas je i milion više, uz različite vidove sponzorstava tih klubova, kao i interesnih grupa koja su kako-tako obezbeđivale kompetitivnost i donekle regularnost. Sada bi gledali u ovoj postavci stvari SNS 1 do 12 i njihove igrice, pritom bi SNS 1 i SNS 2 bili bolesno nadmoćni, a ostali instanti bi se simultano gasili i palili. 

naravno, plus drugo vreme

kad tehnologija nije bila ni izbliza ovoliko razvijena, prenosa sporta, kosarke je bilo neuporedivo manje,nba ni izbliza u ovoj meri internacionalizovana samim tim zelja za uzivo prisustvom utakmicama daleko veca

to je i vreme kad se jos uvek uveliko trosila sfrj zaovstavstina, uostalom brojni igraci koji su tad igrali su poceli jos u sfrj

Link to comment
38 minutes ago, pbg12345 said:

ne moze regularno takmicenje biti utopija ili navijacki sta god?

regularno takmicenje je osnov, nesto sto se podrazumeva

 

kao sto su jednako fmp i derbi neregularni, tako bi bio i partizanov rezervni klub, zvao se on igokea ili kako god

partizan takav klub nema u ligi

ne sumnjam da ce i oni pokusati u tome,  vodeci se logikom da je to bogatima ocigledno dozvoljeno

nadam se da nece uspeti i da ce ova dva sto pre biti izbacena

 

pa i euroleague kao finalna valhala je neregularno takmicenje, posto niko ne ispada ili ulazi po zasluzi, vec po dogovoru.

 

to je samo najociglednija stavka a ima ih dovoljno za pola prstiju obe ruke, pocevsi od izvora finansiranja, kriterijuma na terenu i vsn njega i slicno.

 

ali pazi sad, ni sfrj ili winston yuba liga ili kup sampiona i kup kupova isto nisu bila regularna takmicenja. jedino se modus operandi promenio, rezultati su isti a ususl suspects slicni, bilo na globalu (evropa) ili u lokalu (srbija).

Edited by uini
Link to comment

neverovatno

manje vise svaki tvoj post na kosarci, makar tamo gde sam te sretao uglavnom nba i reprezentacija bih mogao potpisati

 

ali ocigledno pada roletna kad se udari na svetinju

 

ovo sa fmpom i derbijem je najocigledniji primer neregularnosti, nema nikakve veze sa tim o cemu ti pises

 

ja ne znam za neki drugi primer takmicenja gde igraju a i b tim istog kluba

 

odnosno, ima valjda sad i u srpskom fudbalu takvih primera, ali srpska nacionalna takmicenja nisu vredna pomena kad pisemo o regularnosti

Link to comment

pa napisao sam da je to debilno, mogu i da boldujem ali ne mogu da se slozim kako je to neki kljucni problem aba lige, vec one ocigledne stavke koje sam vec naveo.

 

ne znam sta bi trebalo da postigne pad roletne pri udaru na svetinju; nit' se vredjam, nit' osecam potrebu da pojasnjavam svoje stavove dalje od sustine diskusije, posto verujem da ljudi znaju sta pisem od cca 2005e naovamo

Edited by uini
Link to comment

Ma kakav fmp. Da razvija igrace za nas pa da i kazes da nije u redu. Furaju neku svoju pricu, a satro su filijala

  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, uini said:

pa napisao sam da je to debilno, mogu i da boldujem ali ne mogu da se slozim kako je to neki kljucni problem aba lige, vec one ocigledne stavke koje sam vec naveo.

 

ne znam sta bi trebalo da postigne pad roletne pri udaru na svetinju; nit' se vredjam, nit' osecam potrebu da pojasnjavam svoje stavove dalje od sustine diskusije, posto verujem da ljudi znaju sta pisem od cca 2005e naovamo

 

Treba da postigne utisak da on pise principijelno i moralno, sto njegov argument cini neoborivim, a ti pises kao navijac Zvezde koji, istina, ume da napise dobre postove ali kad ti neko dirne u Zvezdu proradi u tebi sitnicava navijacka priroda koja ti ne dozvoljava da sagledas Veliku Istinu I Jos Vecu Pravdu pa tvoji argumenti ne vrede ni pisljivog boba.

 

Navici ces se vremenom na tu vrstu palanackog podmetanja a mozda i neces.:D

Link to comment

U poslednjih 10 godina Mega ima 2 plasmana u top4, FMP niti jedan, ni blizu, a to su nam klubovi broj 3 i 4 po jačini u državi. Da me ubiješ kako bi to liga bila bolja kad bi izbacio Budućnost, Cedevitu, sad i Dubai i zamenio ih Proleterima i Radničkima. 

Mi bre nemamo klub koji ima stabilno finansiranje duže od 3 godine (van ova 4), ajd kao Borac ima, ali i oni su češće u zoni ispadanja nego što nisu.

Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Spas za ABA ligu je jednostavan. Izbaciti srpske blizance i gotovo. Mogu i Buducnost i Igokea u paketu. Gde god su umesani prsti politicara. Takodje, i za srpsku kosarku bi bilo spasonosno da se blizanci lepo ugase, a pare koji oni dobijaju ravnopravno raspodele svim ostalim klubovima i kosarkaskim centrima u Srbiji. Procvetali bi. Jedne godine prvak Sloga iz Kraljeva, sledece Spartak iz Subotice, sledece Borac iz Cacka, pa Mega, pa Dzoker iz Sombora. Milina..

Ovo, samo u fudbalu. Ne znam za potez na nivou društva koji bi bio očiglednije zdrav. Možda ukidanje ološ realitija. 

Košarci bi dao još koju godinu fore da vidimo hoće li beznadežno propasti, kao fudbal.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...