Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

1 hour ago, kralj said:

 

Ne poredim sa opstankom u imaginarnoj KSS gde veze nemam ni koliko bi klubova igralo, govorim da je igranjem ABA lige klub privilegovan, jer kao ABA ligaš sigurno može da računa da će sa istim budžetom da napravi bolji tim nego Vojvodina, Zlatibor, Vršac samo na konto igranja u ABA. Jel stvarno treba to da crtam? 

 

 

Ovo nije nikakav argument. I u toj domacoj ligi superligas ce biti "privilegovan" u odnosu na klubove nizih liga, kao sto su u svim zemljama na svetu klubovi iz najjacih liga "privilegovani" u odnosu na klubove iz nizih liga.

Link to comment
25 minutes ago, harper lee said:

 

Ovo nije nikakav argument. I u toj domacoj ligi superligas ce biti "privilegovan" u odnosu na klubove nizih liga, kao sto su u svim zemljama na svetu klubovi iz najjacih liga "privilegovani" u odnosu na klubove iz nizih liga.

 

Nema to veze sa argumentacijom, prosto sam iz puke znatiželje licitirao sa pgovim motivima da bude ovako uporan i isključiv.

 

Meni je potpuno iluzorno da se uopšte raspravlja oko toga da li treba da se odreknemo našeg kluba približno jednakog kvaliteta da bi se sponzorisao i kroz sportski rivalitet afirmisao komšijski klub, bez da to nije deo neke šire prosvetiteljske akcije. :D

 

Možda je do mene, sličan osećaj apsurda javio mi se kad je SNS imao apsolutnu većinu, pa uvlačio sve one opskurne stranke u vlast, njihove protagoniste gurao za ministre zarad vlastitih kadrova. Ajde čak sam tad delimično uspeo to da objasnim time da u stranci nemaju kadrove i željom da se interesno područje proširi, ali ovde to nije slučaj.

 

Drugo, naravno da će SNS da se uplete u sve što se kreće i ima puls, ali nije mi uopšte nezamislivo da npr. Krstić pokuša da napravi stabilan klub i da u Kraljevu namakne 2-3 lokalna tajkuna koji će godinu za godinom da obezbeđuju budžet od 2 miliona. Na kraju krajeva, igrala se srpska liga i pre ABA, u onoj izmaglici između ratova i bila je bolja od današnje jadranske. Tada su međutim regionalni klubovi bili na višem nivou od Zvezde i Partizana, približno ravnopravno je bilo raspoređeno sponzorstvo naših, njihovih i stranih kompanija, te je imalo smisla praviti koaliciju. Imalo je smisla i održavati je ovako trulu dok je davala prohodnost u EL. Sada je mrtvo tele.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
45 minutes ago, kralj said:

Drugo, naravno da će SNS da se uplete u sve što se kreće i ima puls, ali nije mi uopšte nezamislivo da npr. Krstić pokuša da napravi stabilan klub i da u Kraljevu namakne 2-3 lokalna tajkuna koji će godinu za godinom da obezbeđuju budžet od 2 miliona. Na kraju krajeva, igrala se srpska liga i pre ABA, u onoj izmaglici između ratova i bila je bolja od današnje jadranske. Tada su međutim regionalni klubovi bili na višem nivou od Zvezde i Partizana, približno ravnopravno je bilo raspoređeno sponzorstvo naših, njihovih i stranih kompanija, te je imalo smisla praviti koaliciju. Imalo je smisla i održavati je ovako trulu dok je davala prohodnost u EL. Sada je mrtvo tele.

 

 

Evo ti jedan tvoj pasus u jednom tvom postu koji na najbolji nacin opisuje "argumentaciju" koja u Srbiji najcesce uglavnom sluzi da pokvari kamen. Citava ta argumentacija tranzitira iz "bilo nekad" u "valjda ce biti" (u tvom slucaju "nije mi nezamislivo"), sastavljena je od romantizovanja proslosti i kondicionala u buducnosti i potpuno je nefunkcionalna. Sta Krsticu smeta da i sada napravi stabilan klub i namakne tih par misterioznih tajkuna da obezbede budzet od 2 miliona? Ne smeta mu nista jer mu ne pada na pamet, nece mu pasti na pamet ni ako napravimo tu svetu domacu ligu. To su dobronamerne mastarije ali i dobronamerne mastarije su podjednako udaljene od realnosti koliko i zlonamerne. Proslost takodje nije nikakav argument ni za sta, pogotovo romantizovana proslost koja o ligama koje su bile bremenite raznoraznim prvorazrednim skandalima govori kao o nekim velicanstvenim projektima kakvi se mogu reciklirati i danas.

 

Ono sto moze biti argument, a tog argumenta nema da je u korist lige, je realna procena onoga sto sada imamo i detaljno projektovana analiza onoga sto bismo u tom slucaju mogli imati. Ovo prvo znamo sta imamo i ne sluti na dobro, ovo drugo niti imamo niti se iko bavi time. Imamo dva kluba koji su i na nivou regiona predaleko odmakli, nevezano za to da li zahvaljujuci politickim ulaganjima ili nekim svojim sposobnostima (to je nebitno) a tek u domacoj ligi bi bili svetlosnim godinama iznad konkurencije, dva kluba u zakrvljenim odnosima koji se prelivaju i zagadjuju okolo bez ikakvog krovnog autoriteta koji bi mogao da im sabije rogove. Pesic se nece baviti time, koliko god on lobirao za tu ligu, jer je em mator em ga to ne zanima. Sudbina svakog drugog kluba osim Mege koja tera svoju pricu i terala bi je sve i da napravimo ACB ligu a ne KSL, prelamace se kroz taj odnos, jedni ce biti grobarske a drugi ciganske filijale, svaka zavrsnica lige ce biti neizdrziva za igranje jer niko nece smeti ni da pokusa da pobedi Partizan ili Zvezdu. To ce isto vaziti i za sudije, delegate, zaposlene u KSS, cela nasa kosarka ce se raspolutiti na beskonacne price o tome ko je ciji i ko za koga radi.

 

ABA liga nije dobra i mogla bi biti bolja ali ogroman deo problema i te lige dolazi od istih onih klubova koji bi se preselili u domacu ligu, s tom tragicnom razlikom da bi takvih klubova bilo dva a ne, kao sto je sada slucaj, izmedju tri i pet u zavisnosti od sezone. Izgubili bismo Podgoricu, Ljubljanu, sada i Dubai, gde mogu da se gube bodovi, sto ligu cini kompetitivnijom, zbog nekakvih fantazija o tome da ce se odjednom pojaviti neki fantomski talenti i kosarkaski centri koji bi igrali ako se igra domaca liga a ovako sa regionalnom ligom ne bi da se zajebavaju. To se nece desiti jer nema nikakve logike, nikakvog kapaciteta i nikakvih preduslova da se desi, nasa dobra volja i ambiciozni "nije mi nezamislivo" planovi nece stvoriti ni logiku, ni kapacitete, ni preduslove.

 

Ja uopste ne sumnjam da ce se isterati taj "projekat", pogotovo ako vlast u Srbiji stoji iza njega. Takodje uopste ne sumnjam da ce taj projekat biti spektakularna propast zbog kojeg cemo za par godina da se cesemo i pitamo sta nam bi da ulecemo u takve propale projekte.

Edited by harper lee
  • +1 3
Link to comment

kroz aba ligu su stasavali

bogdan bogdanovic

nikola jokic

nikola milutinov

vasilije micic

filip petrusev

nikola jovic

dejan davidovac

ognjen dobric

marko guduric

vanja marinkovic

uros plavsic

 

aleksa avramovic je u nju usao kao zreo igrac, mada je u aba godinama napravio ogroman iskorak u karijeri

 

eto toliko zla ta liga donosi srpskoj kosarci

Link to comment

Srpska liga nije pocela da slabi sa ulaskom Aba vec privatizacijom svih fabrika jer se vecina klubova tako finansirala primeri Hemofarm i Zdravlje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...