Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

45 minutes ago, kralj said:

Ubr, nije suština samo u cifri prodatih karata, nego u košarkaškom ambijentu koji takmičenje generiše. Evo za koji dan imaćemo priliku da vidimo kako izgleda 3000 ljudi u Subotici i onda možemo da polemišemo da li igrači pre nastaju u takvim  Dudovim šumama ili polupraznom Draženu i Kreši.

 

Nikodije, zaboga, imaš tolike potkaste danas koji otvoreno govore o 'zdravoj' konkurenciji u SFRJ. Nikakve suštinske razlike tu nije bilo i sve se završavalo po partijskim direktivama - od štelovanja rezultata i transfera igrača do finansiranja.

najmladji igrac koji je deo spartakove rotacije je 2001 godiste

najmladji srpski igrac 2000

 

 

filip barna koji ima 25 godina i nije klinac, ali je u godinama kad se itekako moze napredovati, jedini suboticanin u ekipi, dete spartaka, proveo u klubu nekoliko sezona i njihov najbolji igrac prosle sezone je oteran u fmp

usput za nesto vise od 2 godine su promenili 40 igraca i 4,5 trenera

 

nema sta da vidimo, tako se zasigurno ne prave igrace

nema od koga

osim ako ne misle od 36godisnjeg gordica da prave igraca

 

ovo je prototip instant kluba, doduse posadjenog na relativno ok mesto u gradu od 100 000 stanovnika, sa kakavom takvom kosarkaskom tradicijom i podnosljivom halom (a ni takvih mesta nema mnogo u srbiji, eventualno jos kragujevac ispunjava i takve kriterijume)

takav klub posle 2 godine borbe za opstanak u nacionalnoj ligi puca, ali ne na nivo cibone, nego na nivo nestajanja/beton lige

i onda u subotici narednih xy godina nema nikakve kosarke

 

Link to comment

Praviće se igrači. Odlaziće u Megu sa 15 ili 16 barem za sada, ali to su ambijenti u kojima se ceo vikend priča o dolasku Partizana, traže se karte i planira dan oko utakmice. U takvimm ambijentima nastaju budući igrači. Jbt, jel ti beše za Borac navijaš? To donekle objašnjava što ovoliko krvariš za trenutno stanje na terenu.

 

Hala po Srbiji treba da ima više, ali ima ih dovoljno za jednu ligu od desetak klubova. Na projktima dve sam i sam radio (Zrenjanin i Kraljevo).

Link to comment
46 minutes ago, Nikodije said:

Prilike su drugačije jer na vlasti imamo to što imamo, a i privatizovano je sve ono što je nekad ulagalo u sport. E sad, ako je diktatorsko ludilo u tom ambijentu jedini način da imamo profi košarku, onda je bolja amaterizacija. Jer ovo je bolesno i nikakva medalja sa Olimpijade  niti igranje EL ne može da pokrije tu količinu bolesti.

 

Privatizovalo se, ali kao i danas i tada su sponzorski ugovori išli po direktivi, samo što se danas iz vrha stranke zove gazda kladionice ili lokalni kauboj, a onda se zvao sreški komesar. Čak se i motivi dobrim delom poklapaju, premda sad sigurno ima mnogo više nus-pojava tog finansiranja.

Ako već hoćemo da se otrgnemo Vučićevog uticaja, ajde da to uradimo prvo na uzorku Večitih, a ne na ovima što jedva prikrpe za Momirova i Daču Nikolića. Ja sam skroz za to.

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Praviće se igrači. Odlaziće u Megu sa 15 ili 16 barem za sada, ali to su ambijenti u kojima se ceo vikend priča o dolasku Partizana, traže se karte i planira dan oko utakmice. U takvimm ambijentima nastaju budući igrači. Jbt, jel ti beše za Borac navijaš? To donekle objašnjava što ovoliko krvariš za trenutno stanje na terenu.

 

Hala po Srbiji treba da ima više, ali ima ih dovoljno za jednu ligu od desetak klubova. Na projktima dve sam i sam radio (Zrenjanin i Kraljevo).

Sta sad to znaci? Sad ja tebi napisem ti bese za Zvezdu navijas, to donekle objasnjava zasto se boris za Vucicevu nacionalnu prciju. Ne vidim poentu toga.

Ako je poneta toga da zelim da Borac igra u najjacem mogucem takmicenju, da naravno. I nemam problem da to bude 12,14 ili 16 srpskih klubova, ali imam problem da to bude vuciceva nacionlna liga u kojoj nema takmicenja, nema nicega.

Oma samo vuciceve samovolje i ispunjavanja njegovih ludih zelja- Kako to ne vidis? Cega se to sns dohvatio, a da nije pretvorio u ogoljeni kriminal i propast?

2 hours ago, kralj said:

 

Privatizovalo se, ali kao i danas i tada su sponzorski ugovori išli po direktivi, samo što se danas iz vrha stranke zove gazda kladionice ili lokalni kauboj, a onda se zvao sreški komesar. Čak se i motivi dobrim delom poklapaju, premda sad sigurno ima mnogo više nus-pojava tog finansiranja.

Ako već hoćemo da se otrgnemo Vučićevog uticaja, ajde da to uradimo prvo na uzorku Večitih, a ne na ovima što jedva prikrpe za Momirova i Daču Nikolića. Ja sam skroz za to.

ovo sto pises je kao da pises "svi su isti "nisu naprednjaci nesto, ali i zuti su lopovi"

kao da opravdavas snsov kriminal i razaranje ovog drustva sa "bilo je toga oduvek"

 

to su prosto budalastine

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...