Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

i onda dva klika misem i cinjenica da cibona poslednja tri puta nije docekivala zvezdu pred 500, vec pred 2500,1500 i 3500 hiljade

mozda to nije ono sto se zeli videti u zagrebu u mecu dva takva velikana, ali sam ubedjen da je i dalje daleko vise nego sto bi bilo na mecevima kluba sa dna nacionalne lige i zvezde

cibona je na istorijskom minimumu, u ovakvom stanju joj i nije mestu u aba pa opet drzi nekakav takmicarski nivo, jer je prosto cibona iz zagreba i mamac je za igrace, trenere, gledaoce

nekakav instant klub koji bi se nasao u slicnoj situaciji, bi potonuo do dna

 

i na kraju krajeva ta i takva raspala cibona je bukvalno vratila u zivot i podigla na ozbiljan nivo aleksandra aranitovica

koji mozda nije novi danilovic ili bogdanovic, ali ne bi bilo iznenadjenje i mogao bi biti od pomoci u nekom prozoru kvalifikacija

moj borac ili fmp nisu poslednjih godina razigrali nekog naseg igraca tog nivoa

Edited by pbg12345
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

Meni je taj deo, trzisna strana, potpuno nebtian, jer svakako domaca liga nije zanimljivija sponzorima od aba lige, nema nikakve logike tako da je taj argument nebitan. Aba liga je mnogo zanimljivija od domace lige i to mi je najvaznije, a sto se razvijanja igraca tice godine u kojima zivimo su dokaz da mladi igraci nisu trpeli zbog toga. Ne vidim ni jedan jedini razlog da se to gasi.

 

Kojim sponzorima? I ima li ih van Srbije?

Link to comment
Just now, Nikodije said:

 

Cibona nije konkurentna, na Balkanu ne postoji kultura praćenja sporta ako nije uspešan. Kada bi se kvalitet ujednačio i bilo neizvesnije bilo bi i više publike.

Meni nije neki ideal da gledam lažnu ligu u kojoj se lažno nadmeću sns projekti. To već imamo u fudbalu i nije zanimljivo.

 

To je ok, ali onda treba da se zalažemo da Zvezda i Partizan budu finansirani po merilima tržišne utakmice i onda bi opet Cibona, Split i Zadar bili konkurentni, a Cedevita bi dominirala jer bi ovi svakog leta bili egzistencijalne bitke.

Da se razumemo, ja nemam ništa protiv, naročito uzevši u obzir Derbi histeriju i polusvet koji se oko toga okuplja, zbog kog odem jednom u 5 godina na utakmicu. 

Al jbg, opšte je raspoloženje da je Zvezdi malo ovih 16 igrača u timu i da mora ozbiljna četvorka.

Link to comment
6 minutes ago, pbg12345 said:

i onda dva klika misem i cinjenica da cibona poslednja tri puta nije docekivala zvezdu pred 500, vec pred 2500,1500 i 3500 hiljade

mozda to nije ono sto se zeli videti u zagrebu u mecu dva takva velikana, ali sam ubedjen da je i dalje daleko vise nego sto bi bilo na mecevima kluba sa dna nacionalne lige i zvezde

cibona je na istorijskom minimumu, u ovakvom stanju joj i nije mestu u aba pa opet drzi nekakav takmicarski nivo, jer je prosto cibona iz zagreba i mamac je za igrace, trenere, gledaoce

nekakav instant klub koji bi se nasao u slicnoj situaciji, bi potonuo do dna

 

i na kraju krajeva ta i takva raspala cibona je bukvalno vratila u zivot i podigla na ozbiljan nivo aleksandra aranitovica

koji mozda nije novi danilovic ili bogdanovic, ali ne bi bilo iznenadjenje i mogao bi biti od pomoci u nekom prozoru kvalifikacija

moj borac ili fmp nisu poslednjih godina razigrali nekog naseg igraca tog nivoa

 

Karikiram pobogu, mada sam mislio da dođe bar 3 hiljade.

Svaka hala bi po Srbiji bila puna kad gostuju Zvezda i Partizan. 

 

Sad pročitah za Aranitovića. Jbg baš.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

najjednostavnije pitanje je sta je npr sve ove godine branilo fmpu da razigrava domace mlade igrace i(li) da igra evropu?

apsolutno nista osim coviceve odluke

a imaju idealne uslove za tako nesto

bukvalno 10 godina nisu izbacili igraca

 

i onda neko veruje da bi nacionalna liga sama po sebi to promenila i donela

Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

Mrzelo me da čitam baš sve što ste pisali, ali ako ukinu ABA ligu, košarci KK Vučićstan želim da joj medalja iz Pariza bude poslednja ikada, stoka ogavna radikalska. 

 

Jedini problem koji oni imaju sa ABA ligom je ono što ona simbolički predstavlja.

 

Mogao si napisati i "ako Vucic prestane da finansira aba ligu dabogda medalja iz Pariza bila posljednja za Vucicstan."

 

Gdje bi aba liga nasla drugog sponzora kad bi Vucic zavrnuo slavinu?

Edited by MiddleClass
Link to comment
9 minutes ago, kralj said:

 

To je ok, ali onda treba da se zalažemo da Zvezda i Partizan budu finansirani po merilima tržišne utakmice i onda bi opet Cibona, Split i Zadar bili konkurentni, a Cedevita bi dominirala jer bi ovi svakog leta bili egzistencijalne bitke.

Da se razumemo, ja nemam ništa protiv, naročito uzevši u obzir Derbi histeriju i polusvet koji se oko toga okuplja, zbog kog odem jednom u 5 godina na utakmicu. 

Al jbg, opšte je raspoloženje da je Zvezdi malo ovih 16 igrača u timu i da mora ozbiljna četvorka.

 

Treba da se zalažemo da Srbija bude pravna država u kojoj predsednik zemlje ne obezbeđuje sponzore telefonskim pozivom, mada mi je strepnja dublja od nade da ćemo to ikad biti.

Ako Zvezda i Partizan zaista imaju toliko zainteresovanih navijača neće im biti problem da namaknu velike budžete i bez pritiska vlasti.

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

 

Karikiram pobogu, mada sam mislio da dođe bar 3 hiljade.

Svaka hala bi po Srbiji bila puna kad gostuju Zvezda i Partizan.

em ima hala koje bi bile u toj ligi a ne mogu ni primiti toliko gledalaca

em ne bile pune, osim prvih godinu, dve da domacini vide dolazeci cirkus

 

nakon dve sezone i borbe za goli zivot nekog kluba sa dna, gde su zapravo svima osim dva kluba ostavljene mrvice, a poredak unapred odredjen u glavi jednog coveka, interesovanje bi bilo kao za domacu fudbalsku megagigaultrasuperligu

 

ne razumem kako to nije jasno

 

u toj ligi bi se bukvalno klubovi mogli zvati sns1, sns2, sns 3 

kako iko veruje da je takvo takmicenje odrzivo i ima ikakav potencijal u bilo kom smislu?

Edited by pbg12345
Link to comment

Ne znam šta bih ti rekao, ovde je košarka postala sport na temeljima finansiranja u kome su Zvezda, Partizan, Jugoplastika i Cibona bili po analogiji tvojim SNSovima - KPJ1, 2, 3 ili 4. To što je u međuvremenu sport postao profesionalan i što sportisti zarađuju 20 profesorskih plata, ne menja na suštini.

 

Uostalom, ja još ovde nisam pročitao 1 opipljiv proABA argument, a da se ne svodi na lirsko kukanje nad nekdašnjim epskim borbama. Plus Aranitović.

 

Btw, ja se i na popisima izjašnjavam kao Jugosloven. Meni taj sentiment nije stran, ali kad praksa ovako zakopa projekat i nabije nogama, nisam u stanju da se pravim blesav.

Link to comment
11 minutes ago, kralj said:

Ne znam šta bih ti rekao, ovde je košarka postala sport na temeljima finansiranja u kome su Zvezda, Partizan, Jugoplastika i Cibona bili po analogiji tvojim SNSovima - KPJ1, 2, 3 ili 4. To što je u međuvremenu sport postao profesionalan i što sportisti zarađuju 20 profesorskih plata, ne menja na suštini.

 

Uostalom, ja još ovde nisam pročitao 1 opipljiv proABA argument, a da se ne svodi na lirsko kukanje nad nekdašnjim epskim borbama. Plus Aranitović.

 

Btw, ja se i na popisima izjašnjavam kao Jugosloven. Meni taj sentiment nije stran, ali kad praksa ovako zakopa projekat i nabije nogama, nisam u stanju da se pravim blesav.

 

Da, baš je uporedivo kpj finansiranje nekad i sns danas. Tada su postojala neka pravila i nije bilo velikih razlika unutar lige niti su šampioni unapred određivani, nije bilo filijala i slično.

 

Danas diktator odluči koliko će koga da finansira po principu "navijam za Zvezdu, njoj 10 milki, grobarima moram 5, da mi ne kenjaju, daću Vojvodini milion ako Rebrača dođe na sve sns mitinge, ako ne dođe onda pola milke, pola milke Džokeru, debeli potpisao podršku". I sad takvi klubovi da naprave normalnu ligu? Sigurno.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ubr, nije suština samo u cifri prodatih karata, nego u košarkaškom ambijentu koji takmičenje generiše. Evo za koji dan imaćemo priliku da vidimo kako izgleda 3000 ljudi u Subotici i onda možemo da polemišemo da li igrači pre nastaju u takvim  Dudovim šumama ili polupraznom Draženu i Kreši.

 

Nikodije, zaboga, imaš tolike potkaste danas koji otvoreno govore o 'zdravoj' konkurenciji u SFRJ. Nikakve suštinske razlike tu nije bilo i sve se završavalo po partijskim direktivama - od štelovanja rezultata i transfera igrača do finansiranja.

Link to comment

Ja ne romantizujem to vreme a na popisu se izjašnjavam kao Srbin. Ali moje prvo košarkaško sećanje je Zvezdina pobeda 87. protiv favorizovane Cibone, godinu ranije i Zadar ih je dobio u Zagrebu, drugoligaš IMT je uzeo kup. Nije to isto. U Vučićevoj košarkaškoj ligi bilo kakvo iznenađenje je isključeno, svi klubovi bi unapred znali gde im je mesto. Pod ovim predsednikom iole normalna košarkaška liga nije moguća. To nam je valjda jasno.

Edited by Nikodije
Link to comment

Pa nije isto jer su Cibona i IMT bili konkurentniji. Ima ovaj forum 100 godina, stoji šta smo svi pisali kad je Aba nastajala. Tada su samo maniti Tegeltija i neki njegovi sledbenici srbovali protiv. To su bile svakog vikenda kompetativne utakmice, Zadar, Cibona, FMP, Hemofarm, posle se pojavi Zagreb sa Tomićem, Krunom, Vladovičem, Sesarom... Ne treba ići daleko u Jugoslaviju, i ABA je bila dobra liga. Kvalitet i finansiranje su bili relativno ravnomerno raspoređeni, međutim, danas su prilike suštinski drugačije na svim relevantnim nivoima. Kao što rekoh, samo suđenje mi pada na pamet da bi bilo donekle slabije.

Link to comment

Prilike su drugačije jer na vlasti imamo to što imamo, a i privatizovano je sve ono što je nekad ulagalo u sport. E sad, ako je diktatorsko ludilo u tom ambijentu jedini način da imamo profi košarku, onda je bolja amaterizacija. Jer ovo je bolesno i nikakva medalja sa Olimpijade  niti igranje EL ne može da pokrije tu količinu bolesti.

Link to comment
58 minutes ago, kralj said:

Ne znam šta bih ti rekao, ovde je košarka postala sport na temeljima finansiranja u kome su Zvezda, Partizan, Jugoplastika i Cibona bili po analogiji tvojim SNSovima - KPJ1, 2, 3 ili 4. To što je u međuvremenu sport postao profesionalan i što sportisti zarađuju 20 profesorskih plata, ne menja na suštini.

 

Uostalom, ja još ovde nisam pročitao 1 opipljiv proABA argument, a da se ne svodi na lirsko kukanje nad nekdašnjim epskim borbama. Plus Aranitović.

 

Btw, ja se i na popisima izjašnjavam kao Jugosloven. Meni taj sentiment nije stran, ali kad praksa ovako zakopa projekat i nabije nogama, nisam u stanju da se pravim blesav.

sad vec ozbiljno trolujes

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...