Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

ABA liga više  nema nikakvog smisla. 

Imala je smisla dok je postojao direktan prolaz iz nje ka evropi i dok su klubovi imali lovu da prave koliko toliko pristojne timove.

ABA više nije ni bazar za prodaju jer Misko svoje igrače više ne prodaje nego gura u Megu, a ostali ono malo talenta što imaju prodaju do 20. godine jer ne mogu da ih zadrže.

Više bi smisla imalo praviti omladinsku regionalnu ligu.

Ako bi se raspala ABA realno bi bili uskraćeni za utakmice Buducnosti i Cedevite. 

Ovako srpski timovi (koji su realno najjači u regionu) samo imaju plafon koji ne mogu da probiju i samim tim se i njihovo postojanje obesmišljava.

 

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

Kari mi nije jasan, ali ok, od samog starta je bilo puno protivnika aba lige, a najglasniji su bili iz Partizana. Ne zato što je to bila principijelna pozicija, već zato što im je bilo komotno u kls ligi gde su imali punu kontrolu. Danas ni za živu glavu ne bi izlazili iz aba i vraćali se u kls jer danas Čović ima kontrolu.

Za mene je logično za klubovi teže da igraju što jače lige, a ne slabije. Valjda ne treba objašnjavati zbog čega.

 

2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Sve ovo sto govori Kari, govorio je i Duda godinama.

 

upravo tako; svaki selektor srbije minus kokoshkov koji je kratko trajao & bio prodigy - outer space, je pricao isto (duda & kari, ne secam se sta je sale dj rekao ali nebitno, pokraj ova dva trenerska autoriteta)

 

ja to vidim vise kao "corporate man" logiku nego njihovo privatno misljenje, mozda tripujem.

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment

ABA ima manje smisla nego pre. Ali je i dalje miljama smislenija od pojedinačnih prvenstava zemalja učesnica.

 

Ono što je po meni imalo najviše smisla a teško da ćemo to opet gledati je sistem sa bodovima. ABA titula donosi X bodova, Kup donosi Y bodova,  domaće prvenstvo Z bodova + bodovi iz Evrope. Sabira se sve i onda rangiranje pa da se vidi ko gde igra.

Link to comment

Mrzelo me da čitam baš sve što ste pisali, ali ako ukinu ABA ligu, košarci KK Vučićstan želim da joj medalja iz Pariza bude poslednja ikada, stoka ogavna radikalska. 

 

Jedini problem koji oni imaju sa ABA ligom je ono što ona simbolički predstavlja.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
57 minutes ago, uini said:

 

 

upravo tako; svaki selektor srbije minus kokoshkov koji je kratko trajao & bio prodigy - outer space, je pricao isto (duda & kari, ne secam se sta je sale dj rekao ali nebitno, pokraj ova dva trenerska autoriteta)

 

ja to vidim vise kao "corporate man" logiku nego njihovo privatno misljenje, mozda tripujem.

 

Ja mislim da je oboje, njihovo privatno misljenje, pa jos izreceno sa dodatnom tezinom sa pozicije selektora. Njima jeste u opisu posla da vode racuna o stanju u domacoj kosarci i da im bude stalo da postoji sto jaca domaca liga, tako da je logicno sto lobiraju za to. Sto bi vodili racuna o kosarkaskim centrima van Srbije?

 

Link to comment
4 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Nemacka i Francuska, i tu se lista zavrsava. Turci, Grci, Italijani…to su cesto horor filmovi kako ti klubovi posluju, koliko duguju, kakvih problema ima. Ne znam zasto bi iko ocekivao da se aba liga isplati. Nije to problem aba lige, to je problem kosarke generalno.  

 

e pa ne, sve je počelo tvrdnjom da aba treba da se igra jer tri puta veće tržište, a ne da ne treba jer ne donosi profit.
 

A kada se veličina tržišta pominje kao ključni argument onda je sasvim normalno da se malo konkretnije porazgovara o tom tržištu i tu se onda odmah svi slože da profita nema pa nema jer košarkanijeprofitabilansport. Ono što mene zanima je zašto bi iko iz toga zaključio bilo šta osim da jedan od ključnih, ako ne ključni argument u korist ABA lige nema nikakvog smisla. Ne posluje se tržišno i u finasijskom smislu aba ne menja ništa značajno bez obzira na to što pokriva veći geografski prostor jer se košarkanijeprofitabilansport, a i na velikom delu tog prostora je praktično ugašena. 
 

Što se FRA i DE tiče, to je bio odgovor na netačnu tezu da u Evropi ne postoji klub koji normalno posluje. Postoje cele takve lige, a postoje i klubovi iz drugih liga, Žalgiris recimo i brojni španski klubovi. Sve to nema nikakve veze sa ABA ligom, ali zašto ne ispraviti netačnu informaciju. 

Link to comment
45 minutes ago, Ivo Petović said:

Mrzelo me da čitam baš sve što ste pisali, ali ako ukinu ABA ligu, košarci KK Vučićstan želim da joj medalja iz Pariza bude poslednja ikada, stoka ogavna radikalska. 

 

Jedini problem koji oni imaju sa ABA ligom je ono što ona simbolički predstavlja.

Ima sigurno i toga, kao što i na drugoj strani ima iracionalnog veličanja ABA lige iz istog razloga - onoga što ona simbolički predstavlja kao i ogromne skepse da Srbija može da organizuje pristojno takmičenje bez korektivnog faktora u likovima gospode Bokana i Dodika i ekspertize gospodina Vojnovića. 

Edited by Heaviside
Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

e pa ne, sve je počelo tvrdnjom da aba treba da se igra jer tri puta veće tržište, a ne da ne treba jer ne donosi profit.
 

A kada se veličina tržišta pominje kao ključni argument onda je sasvim normalno da se malo konkretnije porazgovara o tom tržištu i tu se onda odmah svi slože da profita nema pa nema jer košarkanijeprofitabilansport. Ono što mene zanima je zašto bi iko iz toga zaključio bilo šta osim da jedan od ključnih, ako ne ključni argument u korist ABA lige nema nikakvog smisla. Ne posluje se tržišno i u finasijskom smislu aba ne menja ništa značajno bez obzira na to što pokriva veći geografski prostor jer se košarkanijeprofitabilansport, a i na velikom delu tog prostora je praktično ugašena. 
 

Što se FRA i DE tiče, to je bio odgovor na netačnu tezu da u Evropi ne postoji klub koji normalno posluje. Postoje cele takve lige, a postoje i klubovi iz drugih liga, Žalgiris recimo i brojni španski klubovi. Sve to nema nikakve veze sa ABA ligom, ali zašto ne ispraviti netačnu informaciju. 

 

Nisi me ubedio da na tržištu™ od 6 miliona ljudi može da postoji bolja liga nego na prostoru od 22 miliona + Dubai. Može Vučiću da se digne piša i da uloži 2 miliona naših para u Hercegovac iz Gajdobre samo da bi pokazao kako se u Gajdobri igra bolja košarka nego u Splitu ali takav koncept će trajati samo dok je taj paćenik na vlasti.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Heaviside said:

e pa ne, sve je počelo tvrdnjom da aba treba da se igra jer tri puta veće tržište, a ne da ne treba jer ne donosi profit.
 

A kada se veličina tržišta pominje kao ključni argument onda je sasvim normalno da se malo konkretnije porazgovara o tom tržištu i tu se onda odmah svi slože da profita nema pa nema jer košarkanijeprofitabilansport. Ono što mene zanima je zašto bi iko iz toga zaključio bilo šta osim da jedan od ključnih, ako ne ključni argument u korist ABA lige nema nikakvog smisla. Ne posluje se tržišno i u finasijskom smislu aba ne menja ništa značajno bez obzira na to što pokriva veći geografski prostor jer se košarkanijeprofitabilansport, a i na velikom delu tog prostora je praktično ugašena. 
 

Što se FRA i DE tiče, to je bio odgovor na netačnu tezu da u Evropi ne postoji klub koji normalno posluje. Postoje cele takve lige, a postoje i klubovi iz drugih liga, Žalgiris recimo i brojni španski klubovi. Sve to nema nikakve veze sa ABA ligom, ali zašto ne ispraviti netačnu informaciju. 

Meni je taj deo, trzisna strana, potpuno nebtian, jer svakako domaca liga nije zanimljivija sponzorima od aba lige, nema nikakve logike tako da je taj argument nebitan. Aba liga je mnogo zanimljivija od domace lige i to mi je najvaznije, a sto se razvijanja igraca tice godine u kojima zivimo su dokaz da mladi igraci nisu trpeli zbog toga. Ne vidim ni jedan jedini razlog da se to gasi.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

Nisi me ubedio da na tržištu™ od 6 miliona ljudi može da postoji bolja liga nego na prostoru od 22 miliona + Dubai. Može Vučiću da se digne piša i da uloži 2 miliona naših para u Hercegovac iz Gajdobre samo da bi pokazao kako se u Gajdobri igra bolja košarka nego u Splitu ali takav koncept će trajati samo dok je taj paćenik na vlasti.

Nisam ni hteo da ubedim u to, zapravo nisam ni pomenuo kvalitet košarke. Hteo sam da te ubedim u to je veličina trišta nebitna jer liga ne donosi profit tj. sa finasijske strane manje-više svejedno da li će da se igra srpska liga ili aba. 
 

Što se kvaliteta lige tiče, srpska liga bi imala manje kvaliteta od sadašnje aba lige. To je vrlo očigledno. Ako je cilj da 5-6 srpskih klubova igra što jaču ligu onda tu nema dileme, aba je pravi izbor. Ne znam samo zašto stati baš 5-6, može i na 2, ovo ostalo ionako retko koga zanima. Evroliga i teraj.

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Nisam ni hteo da ubedim u to, zapravo nisam ni pomenuo kvalitet košarke. Hteo sam da te ubedim u to je veličina trišta nebitna jer liga ne donosi profit tj. sa finasijske strane manje-više svejedno da li će da se igra srpska liga ili aba. 
 

Što se kvaliteta lige tiče, srpska liga bi imala manje kvaliteta od sadašnje aba lige. To je vrlo očigledno. Ako je cilj da 5-6 srpskih klubova igra što jaču ligu onda tu nema dileme, aba je pravi izbor. Ne znam samo zašto stati baš 5-6, može i na 2, ovo ostalo ionako retko koga zanima. Evroliga i teraj.

 

Pa ništa ne donosi profit. Evroliga osvajaču plati bednih milion evra, svi koji to igraju su u debelom minusu. Ali ja da sam privatnik sa parama i da me zovu iz marketinga nekog kluba da budem sponzor, pre bih sponzorisao klub koji igra regionalnu ligu nego ako ne igra. Svim firmama je region primarno tržište.

  • +1 2
Link to comment

...ovde zapravo i ne postoji to da neko dobrovoljno bude sponzor zato što tu vidi neki interes ili prosto voli košarku. Ovde se sponzorstvo rešava tako što Vučić pozove Telekom i kladionice i naredi im da budu sponzori. Ali u normalnim uslovima veličina tržišta je bitna da bi neko svojom voljom odlučio da bude sponzor.

 

Hrvati su zato toliko i zaostali jer kod njih Plenković i Milanović ne teraju mafijaške firme da budu sponzori klubovima.

Edited by Nikodije
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

e pa ne, sve je počelo tvrdnjom da aba treba da se igra jer tri puta veće tržište, a ne da ne treba jer ne donosi profit.
 

A kada se veličina tržišta pominje kao ključni argument onda je sasvim normalno da se malo konkretnije porazgovara o tom tržištu i tu se onda odmah svi slože da profita nema pa nema jer košarkanijeprofitabilansport. Ono što mene zanima je zašto bi iko iz toga zaključio bilo šta osim da jedan od ključnih, ako ne ključni argument u korist ABA lige nema nikakvog smisla. Ne posluje se tržišno i u finasijskom smislu aba ne menja ništa značajno bez obzira na to što pokriva veći geografski prostor jer se košarkanijeprofitabilansport, a i na velikom delu tog prostora je praktično ugašena. 
 

Što se FRA i DE tiče, to je bio odgovor na netačnu tezu da u Evropi ne postoji klub koji normalno posluje. Postoje cele takve lige, a postoje i klubovi iz drugih liga, Žalgiris recimo i brojni španski klubovi. Sve to nema nikakve veze sa ABA ligom, ali zašto ne ispraviti netačnu informaciju. 

tri puta vece trziste sam cini mi se prvi put pomenu ja

u istom postu gde sam pomenuo i neke velike gradove

ne zbog profitabilnosti, vec cinjenice da je mnogo lakse, smislenije dugorocno imati klubove na odredjenom nivou u tim sredinama gde se gle cuda kosarka na najvisem ex yu nivou igra 40, 60 ili 80 godina nego u manjim gradovima gde se nikad ili gotovo nikad nije igrala na tom nivou

baza domacih igraca, trenera i sudija je takodje tri puta veca

 

 

ne znam, meni je bukvalno suludo da objasnjavam zasto

 

ovo je u sustini politicki projekat jednog coveka, kojim bi merio kurac sa komsilukom i evropom

 

  • +1 1
Link to comment

Pa ima smisla u teoriji to što pišeš, u vreme Sidra je Goodyear bio generalni sponzor, dolazili su poneki Veseli, Blažič, Bertans u srpske klubove, bilo je svakako i drugih benefita od jadranske lige, ali to vreme je prošlo. Svi mi gajimo averziju prema ovome što se ovde dešava, ja bih sutra obe ruke digao da Zvezda ne igra EL pod ovakvim okolnostima, al kad već to nije realno i kada se već sipa u tu ligu i ove lokalne instant SNS projekte, nema smisla da umesto Vojvodine igra Cibona, čiji kluturno istorijski značaj nije u stanju da animira 500 ljudi za derbi sa Zvezdom.

 

Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

Pa ima smisla u teoriji to što pišeš, u vreme Sidra je Goodyear bio generalni sponzor, dolazili su poneki Veseli, Blažič, Bertans u srpske klubove, bilo je svakako i drugih benefita od jadranske lige, ali to vreme je prošlo. Svi mi gajimo averziju prema ovome što se ovde dešava, ja bih sutra obe ruke digao da Zvezda ne igra EL pod ovakvim okolnostima, al kad već to nije realno i kada se već sipa u tu ligu i ove lokalne instant SNS projekte, nema smisla da umesto Vojvodine igra Cibona, čiji kluturno istorijski značaj nije u stanju da animira 500 ljudi za derbi sa Zvezdom.

 

 

Cibona nije konkurentna, na Balkanu ne postoji kultura praćenja sporta ako nije uspešan. Kada bi se kvalitet ujednačio i bilo neizvesnije bilo bi i više publike.

Meni nije neki ideal da gledam lažnu ligu u kojoj se lažno nadmeću sns projekti. To već imamo u fudbalu i nije zanimljivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...