Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

mogu zamisliti kakva ce biti liga u organizaciji srpskog saveza na cijem celu je  inzinjer masinstva.

nekakva protivteza su cedevita, dubai, futura, zadar i cibona pa vidimo kakvi se gadluci prave vec godinama.

aba liga ce se,, nadam se , sacuvati ako nista drugo onda zbog preuzetih  obaveza prema ovima iz emirata.

pretpostavljam  njihov ulazak u aba ligu je  dogovor evrolige i zvezde i partizana.

moguce i da su ovi nasi bili na neki nacin ucenjeni da to prihvate jer evroliga uvek moze da nam ukine gostoprimstvo.

 

 

  • +1 2
Link to comment

pa igrala bi se nekakva aba i bez srpskih timova

sta da radi buducnos? cedevita?igokea?

@Heaviside guraju joker umesto vrsca jer u joker debeli moze u svakom trenutku ugurati pola milke, milku bez da trepne

to je novac koji donosi maltene garantovano finale aba2 sa vojvodinom

i onda ce biti pritisak "pogledajte koliko su srpski timovi jakim opet neko mora da izvisi bla bla"

sa tim sto sam ja potpuno za ukidanje nacionalnih kvota, a kad vec postoje sa strane velicine trzista nema nikakve logike da ista vazi za srbiju i crnu goru

 

cim se ovoliko prica, pise o tome jasno je da plan i pritisak da se izadje itekako postoji

ako bih se morao kladiti mislim da su bar duplo vece sanse da srpski klubovi istupe 

 

bilo bi genijalno da se ostali dogovore i da samo covic istupi :D

ali bojim se da ni od toga nema nista

Link to comment
23 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Dobro, to sa Dubaijem samo po sebi nije dokaz. Rasformira se liga, sta ce da rade, da tuze ABA sto nije ispostovala ugovor? :laugh:

 

 

Pa nije to ova naša prćija gde kroz uppr možeš da provučeš svako sranje i preoblikovanje a da niko ne može da te tuži za povredu ugovora. Ovi ljudi iz Dubaija su ozbiljni, ulažu ozbiljne pare i ne možeš ih baš tako zajebati. Pride njihove igre u ABA prati i EL, pa bi bilo kakvo gašenje ABA narušilo kredibilitet i naših klubova, koji žele licencu EL.

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, goofs said:

Meni je to pravi dokaz, para vrti gde burgija neće. Liga nije neki apstraktni entitet, postoje vlasnici lige i postoje ljude/tela od kojih mogu da se potražuju odštete zbog kršenja ugovora. Treba to isterati na sudu, da, ali ni to nije problem kad imaš para za skupe advokate.

 

I taj Dubai je potpisao neke dvogodišnje-trogodišnje ugovore sa igračima, neće ih sigurno plaćati da igraju bilo šta ili ništa.

 

Ma taj Dubai je adhok sklepao tim. Jurili Saleta Djordjevica, pa kad je video da su neozbiljni, otkacio ih. Vise ni ovaj najmladji Nenovak nije sa njima.

 

Ugovori sa igracima nista ne znace u tom smislu. I Partizan i Zvezda sklapaju visegodisnje (uglavnom 2godisnje) ugovore sa igracima. Sta ce biti ako izvise nekim slucajem za EL? Pa nista, doci ce do sporazumnog raskida sa onima koji zele da igraju EL (moguce i da pise u samim ugovorima u slucaju da klub ne igra EL da se aktivira neka klauzula npr).

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

Pa nije to ova naša prćija gde kroz uppr možeš da provučeš svako sranje i preoblikovanje a da niko ne može da te tuži za povredu ugovora. Ovi ljudi iz Dubaija su ozbiljni, ulažu ozbiljne pare i ne možeš ih baš tako zajebati. Pride njihove igre u ABA prati i EL, pa bi bilo kakvo gašenje ABA narušilo kredibilitet i naših klubova, koji žele licencu EL.

 

Evroliga bez pardona izbaci ruske timove iz takmicenja jer je takva politicka situacija. Pri tome CSKA jedan od vlasnika, pa nista.

 

U ovoj hipotetickoj situaciji gasenja ABA lige, svi klubovi pa i Dubai nece vise igrati to takmicenje i gotovo.

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Evroliga bez pardona izbaci ruske timove iz takmicenja jer je takva politicka situacija. Pri tome CSKA jedan od vlasnika, pa nista.

 

U ovoj hipotetickoj situaciji gasenja ABA lige, svi klubovi pa i Dubai nece vise igrati to takmicenje i gotovo.

 

Ja samo mislim da ako je našima u interesu da igraju EL da nije loše da se dugoročno vežu za Aba i Dubai i da su im tako veće šanse.

Link to comment

Nasi ce igrati EL nezavisno do toga da li igraju ABA ili ne. Prohodnost ka EL se ne obezbedjuje kroz takmicenje, vec kroz budzet..

Link to comment

Znam, ali na njih se ipak gleda ozbiljnije ako su deo neke veće priče a ne samo klubovi iz Srbije. Dubai mora da igra nešto da bi ga uopšte razmatrali u EL, nije im dovoljan samo budžet.

Link to comment

Partizan i Zvezda se gledaju kao srpski klubovi i oba kluba igraju EL samo zato sto je ostalo praznih mesta izbacivanjem Rusa. A ni to nije bilo dovoljno, vec su morali da ozbiljno pojacaju budzete ako misle da sutra dobiju nekakvu B licencu na vise godina.

 

Dubai trenutno igra samo ABA, posto se sa Evroligom ni oko cega nije uspeo dogovoriti..

Link to comment
8 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Nasi ce igrati EL nezavisno do toga da li igraju ABA ili ne. Prohodnost ka EL se ne obezbedjuje kroz takmicenje, vec kroz budzet..

 

to nije bas do kraja tacno; aba liga konkurise za wild card poslednjedve ili tri sezone. prvak nije imao garantovano mesto ali aba je razmatrana pre drugih.

 

mislim, partizan je u aktuelnih 20 godina imao mnoge zablude u vezi jadranske lige i euroleague, tako da verujem da je nesto naucio.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Dubai trenutno igra samo ABA, posto se sa Evroligom ni oko cega nije uspeo dogovoriti..

 

Nije se dogovorio samo zato jer nije ponudio dovoljno. Ponudiće više i dogovoriće se.

Link to comment

Ili mozda nece.

 

Mozda ce neki drugi konzorcijumi/investiocioni fondovi kurci palci postati manjinski vlasnici EL, pa ce tako uleteti sveza lova..

Link to comment

Euroleague bylaws

Article 5 Requirements for participation in the EuroLeague as a Licensed Club
5.3 Participation in the Domestic Championship, unless an exception is approved by the Shareholders Executive Board.
* isto je i za associated i za registered clubs

Zato Dubai mora da igra neko takmičenje koje je odobreno kao "domestic". A za nas je nebitno da li je ABA ili KLS, jedino ako EL kaže e mora ABA jer to je vaš "domestic". Što verovatno i hoće, jer nema trika da onda reše zasebno sve ove druge zemlje i KLS za prohodnost ka takmičenjima. 

Edited by smooth.Op
Link to comment
7 minutes ago, uini said:

 

to nije bas do kraja tacno; aba liga konkurise za wild card poslednjedve ili tri sezone. prvak nije imao garantovano mesto ali aba je razmatrana pre drugih.

 

mislim, partizan je u aktuelnih 20 godina imao mnoge zablude u vezi jadranske lige i euroleague, tako da verujem da je nesto naucio.

 

Šta god mi mislili o aba, ona je na radaru, prate je NBA klubovi, a i svi ostali, postoji nekakav brend lige. Bukvalno svima je u interesu da se igra.

 

Jesu je srozali neregularnostima i time što je izgubila mesto u EL, ali i dalje je bolja nego alternative. Tržište od 22 miliona ljudi plus Dubai je bolje nego tržište od 6.

Edited by Nikodije
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...