Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

ja bih kukako iz sveg glasa u nemoci da bilo kako uticem 

naravno, nije zivotno bitno pitanje

ali meni je aba uz nba omiljena zabava takvog tipa

 

pored cinjenice da gledam kako propast dolazi, a nista se ne moze promeniti jer sve zavisi od volje jednog coveka, na drugom mestu me nervira sto ima dosta onih koji ovo podrzavaju

i tu ne mislim na nepismene debile i napaljene klince, jebe mi se njihovo misljenje

 

npr milos jovanovic verovatno jedan od poslednjih ljudi od kojih bi to ocekivao

ne kaze direktno zelim nacionalnu ligu umesto jadranske, vec relativizuje "pa ajde da vidimo kako ce to ispasti, ima i u aba ligi mnogo toga loseg, ima i u aba ligi nedoraslih klubova itd" potpuno ignorisuci argumentaciju da ce to biti sns septicka jama

  • +1 4
Link to comment
28 minutes ago, uini said:

^nije mairosu protiv aba lige, nego protiv ovakve aba lige

 

jbg, razmenio sam solidan broj postova tamo sa njim

nije protiv aba lige, ali konstatuje da je nacionalna realnost i "hajde da vidimo kako ce to izgledati"

meni deluje da on poziciju zauzima nostaligicno na yuba ligu (sto je neponovljivo i davno proslo vreme) i kao navijac zvezde

na argumentaciju o buducoj sns septickoj jami, triput manjem trzistu, cinjenici da kad se balon izduva posle 2,3 godine i propadnu svi ti instant projekti ostaju sredine gde ce kosarka biti u provaliji, lakonski odgovara "uvek su se tako uzdizali i padali", a ova prva dve cinjenice zanemaruje

 

na kraju krajeva nije ni bitno, njegova stvar, nije on neko ko tu moze nesto promeniti niti uticati, nego prosto mene iritira sto tako gleda, a nije jedini

 

 

 

 

aba ligu (pored veceg trzista) u zivotu i na ovom nivou kakvom jeste drzi iskljucivo cinjenica da blizanci, na prvom mestu covic, a sustinski vucic ne odlucuju o svemu

kad bude nacionalna liga o svemu ce odlucivati vucic, svi klubovi ce biti ikebane  i imati sns predznak, a o poretku iza prve zvezde i drugog partizana ce odlucivati zreb u njeogovoj glavi, na akterima ce biti da to sprovedu u delu na terenu

nece tu biti ni k od kosarke

hajp, ako ga i bude trajace godinu, dve, posle toga ide pomracenje

pesic je dobro uvideo neke probleme u srpskoj kosarci, ali je predlozio najgore moguce resenje (mada je i on posle revidirao stav oko aba)

sve sto on govori moze da se uradi i u okviru aba

a za to sto je kls kakva jeste, sto se jebeni sistem takmicenja za superligu ne zna do poslednjeg kola kls, za to su iskljucivo krivi u kls i srpskoj kosarci, aba sa tim nema apsolutno nista

ili cinejnica da je kss jedini od saveza znacajnih evropskih kosarkaskih nacija koji je godinama potpuno ignorisao fibu na klupskom nivou

pa dok su drugi bolje plasirane klubove slali u fiba ligu sampiona nego evrokup, mi nismo uopste slali predstavnike u fiba takmicenja

ali evo ga fmp u ligi sampiona, spartak u kvalifikacijama iako se igra aba, dakle i to je apsolutno do nas, a ne do aba

i naravno da to treba menjati

 

 

Edited by pbg12345
  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, pbg12345 said:

ja bih kukako iz sveg glasa u nemoci da bilo kako uticem 

naravno, nije zivotno bitno pitanje

ali meni je aba uz nba omiljena zabava takvog tipa

 

pored cinjenice da gledam kako propast dolazi, a nista se ne moze promeniti jer sve zavisi od volje jednog coveka, na drugom mestu me nervira sto ima dosta onih koji ovo podrzavaju

i tu ne mislim na nepismene debile i napaljene klince, jebe mi se njihovo misljenje

 

npr milos jovanovic verovatno jedan od poslednjih ljudi od kojih bi to ocekivao

ne kaze direktno zelim nacionalnu ligu umesto jadranske, vec relativizuje "pa ajde da vidimo kako ce to ispasti, ima i u aba ligi mnogo toga loseg, ima i u aba ligi nedoraslih klubova itd" potpuno ignorisuci argumentaciju da ce to biti sns septicka jama

 

I u ABA ligi Zvezda i Partizan manje više sve odlučuju uz blagu asistenciju Dodika i Bokana. U tom smislu se ništa ne bi promenilo. Ok, ne bi sudili Javor, Hordov, Tom Ford i još par njih, pa bi suđenje izvesno bilo lošije.

 

Pravo je pitanje da li je za našu košarku bolje da igraju Vojvodina, Spartak, Zlatibor, Vršac i slični od Budućnosti, Cedevite, Cibone i Krke.

 

Kad je nastajala, Jadranska liga je imala u Ciboni redovnog Evroligaša, Zadar je bio konkurentan, osvajač, Olimpija par godina ranije igrala F4, Budućnost imala reprezentaciju u malom... Plus si imao klasike čija se autentičnost izvitoperila u senci borbe za golu egzistenciju Splita i Cibone.

 

U smislu averzije prema SNS, potpuno mi je svejedno da li će taj neki 6. klub voditi SNS Rebrača ili Ripov burazer u pauzi robijanja, osim što verujem da bi recimo Andrej Kostić mogao da ode u Vojvodinu na pozajmicu, da dobije 30 minuta i lagodniju ulogu u timu i da bi takvi slučajevi afirmativno uticali na širi progres. 

  • +1 1
Link to comment

Što se tiče ABA lige, ona mora da opstane. Treba samo izbaciti nacionalni ključ i omogućiti najboljim ekipama iz regiona da su tu, pa odakle god da su.
Cedoli, Budućnost, donekle Zadar i Igokea. Takve ekipe ne možeš napraviti u SRB. Ako  može da šljaka ovo sa Dubaijem, top. Dodati još možda Kluž u budućnosti, ako bude logistički izvodljivo. 

  • +1 9
Link to comment

Kakvo tri puta manje tržište? Svo finansiranje ide iz Srbije, a ako misliš na bazu igrača, tek je taj argument na staklenim nogama. Za ovih 20 i kusur godina srpski klubovi tri pristojna igrača nisu doveli iz ostale 2/3 tržišta, a u poslednjih desetak verovatno nijednog. U suprotnom smeru je još i išlo, samo zato što su ovi postali davljenici pa kupili škartove od Borca i Fmpa.

Edited by kralj
Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

cek bre, ona budala sto sam ga napusio tamo je tegi? :D 

 

bio je tegi davno davno na b92 forumu (tj bilo je opšte poznato da jeste), pa su ga banovali, kada se previše uspalio :lol:

  • Hvala 2
Link to comment
12 minutes ago, kralj said:

 

I u ABA ligi Zvezda i Partizan manje više sve odlučuju uz blagu asistenciju Dodika i Bokana. U tom smislu se ništa ne bi promenilo. Ok, ne bi sudili Javor, Hordov, Tom Ford i još par njih, pa bi suđenje izvesno bilo lošije.

 

Pravo je pitanje da li je za našu košarku bolje da igraju Vojvodina, Spartak, Zlatibor, Vršac i slični od Budućnosti, Cedevite, Cibone i Krke.

 

Kad je nastajala, Jadranska liga je imala u Ciboni redovnog Evroligaša, Zadar je bio konkurentan, osvajač, Olimpija par godina ranije igrala F4, Budućnost imala reprezentaciju u malom... Plus si imao klasike čija se autentičnost izvitoperila u senci borbe za golu egzistenciju Splita i Cibone.

 

U smislu averzije prema SNS, potpuno mi je svejedno da li će taj neki 6. klub voditi SNS Rebrača ili Ripov burazer u pauzi robijanja, osim što verujem da bi recimo Andrej Kostić mogao da ode u Vojvodinu na pozajmicu, da dobije 30 minuta i lagodniju ulogu u timu i da bi takvi slučajevi afirmativno uticali na širi progres. 

 

7 minutes ago, kralj said:

Kakvo tri puta manje tržište? Svo finansiranje ide iz Srbije, a ako misliš na bazu igrača, tek je taj argument na staklenim nogama. Za ovih 20 i kusur godina srpski klubovi tri pristojna igrača nisu doveli iz ostale 2/3 tržišta, a u poslednjih desetak verovatno nijednog. U suprotnom smeru je još i išlo, samo zato što su ovi postali davljenici pa kupili škartove od Borca i Fmpa.

20 vs 7 miliona je 3 puta vece trziste

da ne pricamo da u regionu imamo ljubljanu, zagreb, split, podgoricu, banjaluku (sustinski), zadar kao bogat grad sa ogromnom kosarkaskom tradicijom

mozda uskoro ponovo i sarajevo

u srbiji svega toga nema

itakako je na prvom mestu mega dovodila igrace iz regiona i naravno da nisu jedini

zapravo redje su situacije da nase ekipe nemaju nijednog igraca iz ex yu nego da imaju

 

sta sprecava kostica da igra na pozajmici u fmp?

 

rak rana aba lige su fmp  i kasnije i derbi koji su tu potpuno neregularno

za srpsku kosarku posebno fmp jer pore toga sto je neregularno u ligi koci da  u njega upadnu neki zlatibor  ili sad vojvodina

razvojna ekipa koja nije razvila nijednog igraca 10 godina, bukvalno nikakvog smisla njihovo postojanje nema osim kurcenja porodice covic

i sad neko veruje da se u srpskoj kosarkaskoj ligi ne bi desavalo isto vec bi najednom ekipe bile prepune mladij

pa ko ih sad sprecava u tome?

 

ovakvom moranaru svakako nije emsto u ligi i oni ce ispasti

da se izbace fmp i derbi, ispadnu krka i mornar i imamo odlicnu ligu sa 12 klubova

ili eventualno ako se dodaju mzti vojvodina 14

svi iz velikih gradova, sa tradicijom dakle prilicno "prirodno stanje stvari"

 

za nekakvu srpsku lgu koja bi bila ne istog nego bar priblizno slicnog kvaliteta morala bi se napraviti jos tri instant projekta

to bi bilo ptanje dana kad ce puci

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, uini said:

 

bio je tegi davno davno na b92 forumu (tj bilo je opšte poznato da jeste), pa su ga banovali, kada se previše uspalio :lol:

bio i na avangardi i na vip forumu, popularni teglica 

  • Hvala 2
Link to comment

Mali intermeco.
Avudu Abas ladno ima yt kanal. Iz ovog poslednjeg se može malo steći uvid u to kakav je Dubai kao organizacija. 
 


Đušin no-look šut za tri haha
image.png.577af78a2ff40018052340a78d15e7d7.png

i dame i gospodo, trener Janis Osmopulos:
image.png.c87dd21c465674ff27173e986d7bffa2.png

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

 

20 vs 7 miliona je 3 puta vece trziste

da ne pricamo da u regionu imamo ljubljanu, zagreb, split, podgoricu, banjaluku (sustinski), zadar kao bogat grad sa ogromnom kosarkaskom tradicijom

mozda uskoro ponovo i sarajevo

u srbiji svega toga nema

 

 

kad se bosna na jadransku vrati

 

xsfrj je u košarkaškom smislu domaći prostor, koji povezuje puno toga - od košarkaških fundamenata & logike, preko istorije & rivalstva a teorijski i kapaciteta da pariraju zvezdi i partizanu, makar sa po jedne pozicije u svakoj od država.

 

to što su cibona, zadar, olimpija/cedevita kao blagi izuzetak, budućnost, bosna - već duže vreme u banani, čini jedini razlog da uopšte diskutujemo da li je aba liga dobra ili jok.

sreća u nesreći je da ti ne treba neka ludačka kinta i vreme da bi od nule napravio konkurentan aba klub, samo treba pronaći interes.

 

u tom smislu, meni fmp nije nikakva rak rana, više relativno benigna glupost, ne zato što ne zaslužuje aba, već zato što jednostavno ne treba da ima nikakve veze sa zvezdom.

ali niti bi o tome neko razmišljao da su gorepomenuti centri dobri sa kintom, niti bi fmp u ovakvom obliku opstao u jadranci.

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...