Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

21 hours ago, Hele said:

 

 

Zvezda uz publiku ima i Tea madjiju, uigranost, igrace koji se znaju i igraju zajedno godinama, igrace koji igraju za svoj klub, grad, drzavu, igrace koji imaju iskustvo i znaju kako se osvaja ABA, KRK, KLS, kako se igra EL... koji imaju reprezentativno iskustvo i medalje...

Nešto nisam primetio da znate igrati  EL prethodnih godina. :fantom:

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, pbg12345 said:

da to sa investitorima je tek sprdacina

 

milion i po evra?

ne znam, to deluje kao ogroman novac za cibonu

jedino ako su neka preklapanja i pranje para sa duznicima, u ovaj tim nije ulozeno vise od pola miliona

 

Ogromni su i dugovi, navodno investitori su dobrim delom pomogli da se skine blokada koju je Cibona imala cele prošle godine.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, pbg12345 said:

@Кристофер Лумумбо

koliko uopste kostaju ovi no name ameri sto dolaze u kls, pa i aba 2, a poneki i u ove najslabije aba 1 timove?

 

dakle treci esalon direktno sa koledza ili eventualno da su igrali skandinavske i tako te lige

pretpostavljavam 2000,3000 e mesecno pa navise ?

 

vec za 5000e mesecno se mogu naci solidni stranci za donji dom aba lige

dakle sa evropskim iskustvom iz liga drugog razreda ili sa malo boljih koledza

 

 

jesu to te cene?

 

 

e: uopste oko plata igraca u kls, aba, ne samo za strance

bilo bi lepo da napises nesto vise, znam da si upucen

 

i jebao te nick,  porodih se dok sam te tagovao :fantom:

 

 

 

Sećam se da je Trej Dreksler, koji je svojevremeno igrao za Mladost, pričao da igra za 1.200 dolara. On je bio ruki, kapiram da su to te cene za početnike iz Amerike u kls. Dakle tek da prežive i nadaju se boljem kasnije.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Rukiji za kls, od 1500 do 3000 dolara maks, 3000 je neka gornja granica i to se bas retko desava. Ovi sa iskustvom od godinu dana, zavisi kako i gde su igrali ali 3000 je neki prosek. To su igraci koji dolaze iz Slovacke, Ceske, Danske…Svedska i Finska imaju ozbiljnije lige i najbolji igraci odatle idu u najjace lige, naroctio iz Finske, a i imaju vise para da plate dobrog rukija u startu. 
 

Aba liga, tu su vec razlike ogromne, od milionskih ugovora do 4k mesecno. 

 

A neki prosek za domace igrace u KLSu? Tipa neki 4/5/6ti igrac rotacije?

Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Sećam se da je Trej Dreksler, koji je svojevremeno igrao za Mladost, pričao da igra za 1.200 dolara. On je bio ruki, kapiram da su to te cene za početnike iz Amerike u kls. Dakle tek da prežive i nadaju se boljem kasnije.

Malo  je veci prosek sada jer je ima vise para, ali to je otprilike to.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

 

A neki prosek za domace igrace u KLSu? Tipa neki 4/5/6ti igrac rotacije?

Oko 2000-2500

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Oko 2000-2500

 

Onda su plate zaista porasle. Pre par godina sam sedeo u društvu gde je bio i Vlade Đurović, on je u to vreme bio savetnik u Kolubari, pa je rekao da su plate igraća oko 60k u proseku. Čak je rekao da svi ti igrači imaju menadžere iako igraju za tako male pare.

Link to comment

Da, to je prosek u kolubari, u nekim timovima i manje, mada u vecini klubova su plate bile vece od toga. Danas u drugoj ligi postoje timovi koji placaju igrace 2000e.

Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

Da, to je prosek u kolubari, u nekim timovima i manje, mada u vecini klubova su plate bile vece od toga. Danas u drugoj ligi postoje timovi koji placaju igrace 2000e.

 

Znaš li koliko je ozbiljan projekat Kk Niš? Navodno je ušla neka lova, doveli su i Zorana Paunovića.

Link to comment

Uh, nisam cak ni cuo za to. Zoran je sigurno na otvorenom ugovoru, nece ostati tamo. 

Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

 

Znaš li koliko je ozbiljan projekat Kk Niš? Navodno je ušla neka lova, doveli su i Zorana Paunovića.

 

Baš sam skoro guglao gde je čovek. Mislio sam da će imati mnogo bolju karijeru, doduše gotivio sam ga tek upola u odnosu na Dumarsa.

Link to comment
6 hours ago, Nikodije said:

Onda su plate zaista porasle. Pre par godina sam sedeo u društvu gde je bio i Vlade Đurović, on je u to vreme bio savetnik u Kolubari, pa je rekao da su plate igraća oko 60k u proseku. Čak je rekao da svi ti igrači imaju menadžere iako igraju za tako male pare.

Da li se klub samo zove Kolubara ili ima veze sa RB Kolubara?

Link to comment

Kao i svi klubovi iz lazarevca zovu se kolubara :D 

nekad im je sigurno kolubara svima sponzor, kako je sad mozda ce neko bolje znati

 

inace, vratio im se stefan bircevic

on je iz lazarevca i ima klub paragon igraju neku srpsku ligu

dosta to moderno izgleda

i ove godine se vratio da igra za njih

 

medjutim valjda su shvatili da ne mogu imati dva iole ozbiljna kluba u gradu, pa su napokon dogovorili saradnju, kolubara ostaje klub broj 1 i bircevic je presao kod njih

igrali su neki cacani za njih proteklih godina pa sam sasvim slucajno sve to ispratio

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...