Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Dubai dobio FMP manje više lagano. Šaranović i Tasić kod FMPa zadovoljili.

 

Dubai Prepelič, Mason odlični, uz dobre role Abasa i Đuše.

Link to comment

fmp iz godine u godinu uspeva da pravi besmislene ekipe

ove sezone su se isprsili sa lovom, igraju ligu sampiona i opet su uspeli da dovedu gomilu mediokriteta

imali su srece da im je upao lazarevic na poklon

prilicno sam siguran da ce biti jedan od vecih promasaja

 

inace, iako je cibona tek nedavno sastavila ekipu i ima dugogodisnje ozbiljne probleme, njihova ekipa je za krkinu nba

ne znam kako je krki poslo za rukom da bas nikog znacajnog ne dovedu, a ostali su bez glavnih igraca od prosle sezone, kad su bili zadnji u ligi

Link to comment

Saranovic je poceo da ubacuje preko deset poena na mecu u kontinuitetu sto je pozitivna stvar. Neka ga razigraju za reprezentaciju i odmah su napravili uspeh. 

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment

Šarki dobro telo a i odbranu igra kako treba. Ima najveći potencijal u toj ekipi by far.

 

Slažem se glede strategije, nije mi jasno sta pokušavaju. Nidje veze.

  • +1 1
Link to comment

zaista hrabar potez sto ce igrac od punih 21 godinu mozda dobiti solidne minute i ulogu

u megi takve uveliko smatraju veteranima

 

i to je veliko pitanje koliko i sta ce uopste igrati posto su bukvalno pretrpali igrace u fmp, narocito na njegovoj poziciji

Link to comment

Naravno da će igrati, iz sezone u sezonu mu raste minutaža, prošle sezone je bio treći u timu po broju minuta na parketu.

  • +1 2
Link to comment

igrace sigurno, ali pitanje kakva ce mu uloga biti tokom sezone

 

doveli su tomasevica, barnu, radosavljevica i sad je jos lazarevic presao iz zvezde

od prosle sezone tu je simovic

 

 

jedan od razloga uspeha mege, izmedju svega ostalog je i u tome sto ne pretrpavaju pozicije i uvek imaju po najvise dva igaca na poziciji i 10 ili manje u rotaciji

Link to comment

Kakav sastav Mege se ocekuje u ovoj sezoni? Ima li neki novajlija koji ce najaviti visoke domete ili starosedelac od koga se ocekuje odskok u odnosu na prethodnu? Jovic mozda?

 

Gledao sastav na sajtu, ali kontam da nije sve updateovano, Djurisic je i dalje na spisku igraca, pa ne znam da li je to to ili ipak ima i drugih imena..

Link to comment

jovic i markovic bi im trebali biti noseci projekti

obojica krilni centri, 2005to

jovic je fizicki spremniji za ovaj nivo kosarke, a bogoljub ima veci plafon ako razvoj bude ocekivan

 

bice zaniljivo videti njihove duele sa kolegom iz repezentacije borcevim nikolicem, takodje kc 2005 i mirkovicem iz studentskog centra, on je godinu mladji, ali ima vec solidno aba iskustvo

  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, pbg12345 said:

igrace sigurno, ali pitanje kakva ce mu uloga biti tokom sezone

 

doveli su tomasevica, barnu, radosavljevica i sad je jos lazarevic presao iz zvezde

od prosle sezone tu je simovic

 

 

jedan od razloga uspeha mege, izmedju svega ostalog je i u tome sto ne pretrpavaju pozicije i uvek imaju po najvise dva igaca na poziciji i 10 ili manje u rotaciji

 

Apsolutno se slažem da su pretrpani tu, nemam pojma kako su zamislili to da poslože ali bih se baš iznenadio da Šaranović dobije manje od 20 minuta u proseku. Pretpostavljam da će se najčešće igrati ili s njim ili sa SL2 na parketu, tako da kad Stojanović nije u igri mogu da upare Novaka i nekog od ovih turbo miđeta a da se ne raspadnu defanzivno. Ovako na papiru deluje mi da će tokom sezone najviše da izvise Radosavljević i - ako Barna išta pokaže da ovom nivou - Simović, ali samo nagađam.

Edited by Wilde
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...