Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Pare za ABA ligu dolaze iz Srbije, a ligom dominiraju srpski interesi. Mogu da naprave istu takvu ligu u Srbiji, valjda će nekako uspeti bez Bokana i ostalih znalaca iz regiona.
 

Btw, sad sam shvatio da je meni interesantno kako je ta ideja za 20 godina evoluirala iz smrti srpskih košarkaških centara u garant kvaliteta.

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Heaviside said:

Uvek je bilo oprečnih mišljenja, ali činjenice su da je kvalitet nesrpskih klubova znatno pao, da aba liga više nema nikakav uticaj na učešće u evropskim takmičenjima i da se broj srpskih klubova sa ozbiljnim ambicjama povećao. Po meni je aba liga imala svoju svrhu za srpske klubove, a sada je više nema. Koji će nam moj Mornar, Cibona, Zadar, Krka i ostali kad niti donose kvalitetne utkamice niti donose sponzore koji bi pokrili troškove takmičenja. 
 

Lično ne vidim ništa posebno zanimljivo u tome da se za dvadeset godina promene okolnosti, ali okej, prihvatam da je tebi nešto tako neobično.

 

 

 

Jedino što može da održi ABA ligu je činjenica da Dubai mora da igra još neku ligu da bi igrao EL jednog dana, a da to posredno pomogne večitima da dobiju b licence za EL

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

Pa ne poredi se današnja ABA vs današnji KLS, nego uzmeš kako bi KLS izgledala kada bi postala primarno domestic takmičenje. Verovatno ne bi uspeli da generišu instant snagu koju imaju Budućnost i Cedevita, ali od Krke i Cibone bi odmah bili kompetativniji ostali klubovi. Uopšte nemam dilemu više, problem je samo sa Ulebom videti da se kroz ligu izbori par mesta za Evrokup.

  • +1 1
Link to comment

Pa ne igraš ABU zbog Krke i Mornara, igraš zvog Đetića, Cedevite, sad i Dubljana. To su ekipe koje su i dalje iznad svih naših, minus dva beogradska kluba, a ne finansiraju ih naši džepovi. Te utakmice znače i večitima, ali i Megi i Borcu i FMPu, iako, ironije li, dva od tri ova kluba nemaju pojma šta žele u životu.

 

Sad je problem što neki Spartak ne može da igra sa večitima pa time ne napreduje i "srpska košarka stagnira", a vamo bi ih tukli po 30 kad god se pojave, a Borcu bi uzeo sva gostovanja po Zadru, Ljubljani i vruća domaćinstva da bi igrao u Subotici. 

 

I ovo sve pričam iako je svima vrlo jasno kakvo je rasulo ABA liga od organizacije. Pošto je KLS još gori.

  • +1 5
Link to comment

abine prednosti su infratruktura i regularnost

u zabludi si ako misliš da će metalac/zlatibor/vršac you name it doprineti nekakvom kvalitetu

 

samo će mulj biti gušći, odprilike kao u u fudbalu

  • +1 1
Link to comment

KLS je trenutno verovatno jača nego što je ikad bila. Da bi mogla da zameni ABA ligu morala bi da bude još 3x jača. Odnosno morala bi da ima klubove koji mogu i smeju da pobede Zvezdu ili Partizan. 

 

To je sve bez čuvene domaće logistike. 

 

Ja ne mogu da verujem da neko može da pogleda kako se stvari rade u KLS kad dođe onaj plejof i da pomisli da to je ono čemu težimo. 

 

Da ne ulazimo u to šta su uradili u finalu prošle godine u utakmicama bez ikakvog značaja maltene, samo radi izjava prvog čoveka lige ja bih u statut KKP uneo da dok god je ovaj živ mi nećemo igrati nijedno takmičenje u kome na bilo koji način učestvuje dotična gnjida. 

Edited by theanswer
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

A ja ne mogu da verujem da neko može da  sklopi misao da se teži nečemu što se već ima. 

 

KLS nije uopšte profesionalna liga, klubovi nemaju obavezu da prijave igrače kao zaposlene nego igraju za džeparac. Naravno da se ne teži tome nego ozbiljnom domaćem takmičenju. 

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

A ja ne mogu da verujem da neko može da  sklopi misao da se teži nečemu što se već ima. 

 

KLS nije uopšte profesionalna liga, klubovi nemaju obavezu da prijave igrače kao zaposlene nego igraju za džeparac. Naravno da se ne teži tome nego ozbiljnom domaćem takmičenju. 

 

Prijava igrača kao zaposlenog ne bi promenila apsolutno ništa. Pogledaj fudbal. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Prijava igrača kao zaposlenog ne bi promenila apsolutno ništa. Pogledaj fudbal. 

Bi, promenila bi polažaj košarkaša, ali nije u tome poenta. To je samo ilustracija da ideja nije da je KLS dobra liga nego upravo suprotno, da Srbija nema profesionalnu košarkašku ligu iako ima sve resurse potrebne za to i da to treba sa se promeni. 

 

Mislim, jbg, vi ste sad uvrteli sebi u mozak da je srpska liga = čović i da su slovenci, hrvati i bokan garant neke regularnosti, a mene stvarno mrzi da vam crtam da se uopšte ne priča o KLS-u nego o sasvim novoj ligi, sa istim sponzorima koje ima aba jer su to sve srpske firme, a može i nju da vidi Vojinović ako je to garant nečega. 

 

  • Haha 1
Link to comment

Nema spasa za hrvatsku kosarku. Sve su prilike da ce dostici nivo BIH i Makedonije ako vec i nisu. Oni su do juce igrali pretkvalifikacije za Eurobasket koji se igra sledece godine. Sve tri mlade reprezentacije su im ispale u nizi rang. Od svih eks SFRJ drzavica jedino Slovenija ima nekakvu buducnost.

Edited by Micko8
Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Mislim, jbg, vi ste sad uvrteli sebi u mozak da je srpska liga = čović i da su slovenci, hrvati i bokan garant neke regularnosti, a mene stvarno mrzi da vam crtam da se uopšte ne priča o KLS-u nego o sasvim novoj ligi, sa istim sponzorima koje ima aba jer su to sve srpske firme, a može i nju da vidi Vojinović ako je to garant nečega. 

 


Aha, “nova liga” će biti ok, pošto će magično da istera sve secikese i probisvete koji se vrte oko srpske košarke, pa će biti regularna. 

 

Navedi jedno regularno savezno takmičenje u Srbiji, samo jedno.

  • +1 1
Link to comment

neverovatno mi je kako odrasla osoba koja iole ima uvida ne cak ni u srpski sport, vec uopste u srpsko drustvo, moze misliti da nekakva domaca liga u ovim okolnostima moze imati kvalitativnu prednost u odnosu na regionalnu

 

i nasa kosarka je u uzasnom organizacionom stanju

 

uspesi reprezentacije, jokic, sipanje miliona u blizance, tradicija koja se najvise oslikava kroz "struku" odnosno trenere i nepresusan izvor talenata je ono sto daje iluzija da je nasa kosarka na nekom visokom nivou(u svakom smislu), a zapravo sto se tice organizacije stvari su potpuno drugacije

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:


Aha, “nova liga” će biti ok, pošto će magično da istera sve secikese i probisvete koji se vrte oko srpske košarke, pa će biti regularna. 

 

Navedi jedno regularno savezno takmičenje u Srbiji, samo jedno.

Šta to ima ABA liga u domenu regularnosti što srpska liga ne bi mogla ima i zašto ne bi? Glas Zadra umesto glasa Spartaka na skupštini? Nepotkupljive slovenačke i hrvatske sudije za razliku od potkupljivih srpskih? Šta?

Link to comment
11 minutes ago, pbg12345 said:

neverovatno mi je kako odrasla osoba koja iole ima uvida ne cak ni u srpski sport, vec uopste u srpsko drustvo, moze misliti da nekakva domaca liga u ovim okolnostima moze imati kvalitativnu prednost u odnosu na regionalnu

 

i nasa kosarka je u uzasnom organizacionom stanju

 

uspesi reprezentacije, jokic, sipanje miliona u blizance, tradicija koja se najvise oslikava kroz "struku" odnosno trenere i nepresusan izvor talenata je ono sto daje iluzija da je nasa kosarka na nekom visokom nivou(u svakom smislu), a zapravo sto se tice organizacije stvari su potpuno drugacije

da, a meni je neverovatno da ti misliš da je cilj da se napravi bolja liga od aba lige. cilj je da se napravi bolja liga od KLS-a, takva da je benifit za srpsku košarku od tog napretka domaćeg takmičenja veći od gubitka 4 jake utkamice godišnje za 5-6 klubova koji su istorijski igrali aba ligu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...