Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

liga pocinje za manje od mesec dana, a dva tima (cibona, mornar) prakticno nemaju nijednog seniora u pogonu, ili mozda imaju jednog, nisam siguran.

  • Haha 1
Link to comment

Ja sam za ligu srpskog sveta. 10 klubova iz Srbije, 2 iz CG, 2 RS, ako su zainteresovani mogu i Cedolimpija i Dubai kao special guest stars.

  • +1 3
Link to comment
On 23. 8. 2024. at 19:04, Nikodije said:

liga pocinje za manje od mesec dana, a dva tima (cibona, mornar) prakticno nemaju nijednog seniora u pogonu, ili mozda imaju jednog, nisam siguran.

 

Pametna odluka, u klincima je buducnost. Valjda ce i drugi timovi da slede primer..

Link to comment

Btw Cibona je dovela trenera, nekog no name Amera, ali on ne može da bude registrovan u Hrvatskoj jer nema osvojen trofej u nekom of takmičinja koje su pod Fibom jer to je uslov da bi stranac radio u Hrvatskoj. Pa će tako on voditi ekipu u ABA ligi, a paralelno u hrvatskoj ligi trener će biti Bariša Krasić lol. Dakle Stiv Ker kad bi hteo da preuzme Škrljevo ne bi mogao jer nema Fiba trofej.

Edited by Nikodije
  • Haha 8
Link to comment

zanimljivo je kako je ideja ta za dvadeset godina evoluirala od spasonosne do toga da je izgubila svaku svrhu

 

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Btw Cibona je dovela trenera, nekog no name Amera, ali on ne može da bude registrovan u Hrvatskoj jer nema osvojen trofej u nekom of takmičinja koje su pod Fibom jer to je uslov da bi stranac radio u Hrvatskoj. Pa će tako on voditi ekipu u ABA ligi, a paralelno u hrvatskoj ligi trener će biti Bariša Krasić lol. Dakle Stiv Ker kad bi hteo da preuzme Škrljevo ne bi mogao jer nema Fiba trofej.

Valjda je sa ovim zlatom ispunio taj uslov? Videlo se da je bio posebno motivisan zbog toga :D

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Profesionalac said:

Valjda je sa ovim zlatom ispunio taj uslov? Videlo se da je bio posebno motivisan zbog toga :D

Mi ne priznajemo da su Murikanci prvaci, 38 minuta smo bili bolji i to je valjda relevantnije od tamo nekog rezultata na kraju.

Link to comment
4 minutes ago, Valkyrie said:

Mi ne priznajemo da su Murikanci prvaci, 38 minuta smo bili bolji i to je valjda relevantnije od tamo nekog rezultata na kraju.

Pa znam za nas, ali me je iznenadilo da su i braćatm tog stava :D

Link to comment

naravno da aba nije izgubila svrhu

ako bi se igrala srpska liga za dve, tri godine to bi bilo na nivou danasnjih blizanci+kls

 

cibona inace ima sastav, krenuli su sa pripremama pre 10 dana

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

zanimljivo je kako je ideja ta za dvadeset godina evoluirala od spasonosne do toga da je izgubila svaku svrhu

 

Uvek je bilo oprečnih mišljenja, ali činjenice su da je kvalitet nesrpskih klubova znatno pao, da aba liga više nema nikakav uticaj na učešće u evropskim takmičenjima i da se broj srpskih klubova sa ozbiljnim ambicjama povećao. Po meni je aba liga imala svoju svrhu za srpske klubove, a sada je više nema. Koji će nam moj Mornar, Cibona, Zadar, Krka i ostali kad niti donose kvalitetne utkamice niti donose sponzore koji bi pokrili troškove takmičenja. 
 

Lično ne vidim ništa posebno zanimljivo u tome da se za dvadeset godina promene okolnosti, ali okej, prihvatam da je tebi nešto tako neobično.

 

 

Link to comment

pa i jeste neobično da svakih dvadeset godina menjaš osnovno takmičenje, pogotovu u trenutku kada je aba liga za kls nacionalna košarkaška asocijacija

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...