Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

niko ne komentarise odustajanje mornara od aba lige?

 

nazalost, ocekivan raspad

 

kakvi god bili, solidan udarac za aba, izgubljen je jedan koliko toliko stabilan klub

inace, balsa zivanovic u fmp

 

pecarski trenira sa borcem, voleo bih dao stane, ali tesko

borac inace doveo nekog pleja iz druge grcke lige

Link to comment

pa ameri bas i ne

secam se tvita onog sto je prosle godine zapalio zbog neisplacenih zarada, a onda na taj tvit odgovorio jos jedan njihov bivsi i tagovao ih nekoliko iz proslih sezona uz komentar "jel moguce da i dalje ovo rade" nesto u tom smislu

 

kacio sam negde, pavicevici vode naizmenicno klub jos tamo od sredine 80tih :hail:

pre svega, dobra zajebancija, a i solidno unosna za njih

neko kosarkasko znanje, koje bi naplatili negde drugde, svakako nemaju

  • +1 1
Link to comment

Pa zabole ih da idu negde gde će da imaju gazdu koga moraju da zadovolje i gde moraju da se dokazuju i budu bez posla.

 

Ovako klasična priča košarkaških funkcionera. Košarka nije profitabilan sport, plaky, udelite nam nešto iz budžeta, a oni i igrači na platama od stotinama hiljada evra. A ljudi koji rade u profitabilnim delatnostima i pune taj budžet, radnici na kasi recimo, zarađuju jedno 500 do 1000 puta manje. Evropska košarka je jedno teško ludilo mozga, a u srbiji i cg je to ludilo naravno podignuto na još veći nivo. 

Link to comment

nas, a kad kazem nas mislim na celu ex yu iznad vode drzi nepresusan izvor talenta i osnove postavljene u davnim vremenima

ovo, sta i kako se radi je tuga jebena

nekad tako sanjarim, na kom bi to sve nivou moglo biti uz samo malo truda, pameti (zapravo uglavnom nije ni potrebna neka narocita pamet, vec je dovoljno kopirati uspesne modele)

ali osnovni problem je u monpolu pojedinaca koji krse sve moguce propise i samim tim blokiraju sve ostale

a to da kosarka nije profitabilna je budalastina

naravno nije profitabilna kao fudbal i nisu profitabilni odredjeni "modeli" poslovanja, ali to je jedna sasvim druga tema

veliki broj ljudi primarno i sekundarno zivi od kosarke, a taj broj bi mogao biti daleko veci

da ne pricam o mnogim posledicnim pozitivnim aspektima koji bi pratili ono glavno da su stvari na zdravim osnovama

ali, odoh u pomenuto sanjarenje

 

 

i opet, kapiram da sam dosadan jer jedino ja ponavljam to, ali meni je to jebeno fascinantno

mi imamo prvaka drzave, koji je u tom takmicenju odigrao dve utakmice i to protiv svoje filijale

to verovano nema ni u ruandi

i opet, uprkos tome, imamo trenutno najboljeg kosarkasa na svetu

Link to comment

ostaje im mijovic.

ma ne verujem da je to razlog. samo manja grupica je protiv radonjica zbog angazmana u zvezdi.

vecina navijaca nema nista protiv radonjica

Link to comment
On 28. 6. 2023. at 22:11, pbg12345 said:

i opet, kapiram da sam dosadan jer jedino ja ponavljam to, ali meni je to jebeno fascinantno

mi imamo prvaka drzave, koji je u tom takmicenju odigrao dve utakmice i to protiv svoje filijale

to verovano nema ni u ruandi

i opet, uprkos tome, imamo trenutno najboljeg kosarkasa na svetu

 

zapravo, više utakmica je trebalo da bi kup osvojili, nego domaću ligu :ziga:

 

mi nemamo prvaka države. imamo takmičenje koje Čoviću služi da udara recke i održava iluziju o sopstvenoj veličini 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

IMG_7166.thumb.jpeg.27d8ad385161e5d38e84e1cf17520cce.jpeg

 

pisali grafite po podgorici protivu dolaska radonjića i ovaj odustao

 

Eh da nam je jedan Radinja na klupi, danas bi bili sampioni regionalne lige :sad:

  • Haha 3
Link to comment
23 hours ago, Ted said:

 

zapravo, više utakmica je trebalo da bi kup osvojili, nego domaću ligu :ziga:

 

Ne znam koliko si upucen ali razlog za to je sto je Partizan odlucio da ne igra domacu ligu. 

Meni je tu najsmesnije iscudjavanje sto Zvezda osvaja titule kao da je Partizanu zabranjeno da ucestvuje. 

Edited by samo_opusteno
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...