Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Jeste Steva u Beobanci, i Glintić, trener im je zauvek bio Ruso. Marko Ivanović je bio u Beobanci isto, mislim da je u tom trenutku imao 38 godina. Raško Katić pre Raška Katića.

 

Nego, ko je bio ćelavi matorac iz Beopetrola, mislim da je igrao ranije za Zvezdu. Sećam se da im je bio jedan od glavnih trpača.

  • +1 1
Link to comment
Just now, goofs said:

 

Nego, ko je bio ćelavi matorac iz Beopetrola, mislim da je igrao ranije za Zvezdu. Sećam se da im je bio jedan od glavnih trpača.

 

rade milutinovic

  • +1 1
Link to comment

Je l' to ona sezona kad je Vujanic imao 38 poena po tekmi, Radman oteran u FMP a zamalo ispadosmo? 

Djaletic, Bratic, Aleksic i kompanija, Muta trener?

 

Link to comment
16 minutes ago, Plajvi said:

Je l' to ona sezona kad je Vujanic imao 38 poena po tekmi, Radman oteran u FMP a zamalo ispadosmo? 

Djaletic, Bratic, Aleksic i kompanija, Muta trener?

 

 

vujanic je tada bio u partizanu, otisao bas 2001, a radman je jos u januaru 2001 otisao u fmp

djaletic i aleksic su tada igrali, bratic mislim da nije

zoran kreckovic poceo sezonu kao trener, muta dosao kada su ovog smenili

Edited by Nikodije
  • +1 1
Link to comment

99/00 je borac bio 4ti na polusezoni

tu sezonu mikan igrao za nas, stepi naravno trener

milisavljevic,manjencic, susic, djaletic, grusanovic petorka

igrali jos ocokoljic,gemaljevic, pedja markovic...

 

koliko god me pucala nostalgija i gotivio tu ekipu, mislim da nikodije nije u pravu

nije zahvalno porediti ekipe iz razlicitih perioda, ali ne mislim da je npr pomenuti beopetrol bio kvalitetniji od danasnjeg borca

 

a liga svakako jeste bila kvalitetna i solidno ujednacena 

sa druge strane u ovoj aba1 ligi igra 8 srpskih i crnogorskih klubova, u drugoj aba 4, prosle godine 6

 

Link to comment

U tom periodu na prelomu milenijuma smo imali Partizan na F4 EL, Zvezdu u finalu kupa Koraca, Buducnost u polufinalu Saporte (i vise puta u nokaut fazama EL), Beobanka je igrala cetvrtfinale neceg (izduvala od Zalgirisa) i nedugo posle toga i Hemofarm finale Koraca/Saporte i jos jedno polufinale (izgubili od onih divljaka Makedonikosa u fiskulturnoj sali nekoj revans), FMP mislim isto polufinale KRK/Saporta ili je to vec tad bilo rebrendirano u Evrokup, ne secam se tacno a i mesao sam stalno ta dva takmicenja

Danas se u Evrokupu lagano ispada ili u grupi ili odmah nakon nje. Zvezda je imala dobru kampanju s onim polufinalom, a i Partizan je imao dobru kampanju u onoj kovid sezoni

A ni u FIBA LS neki ne mogu da prodju grupu, cak ni da se kvalifikuju 
 

Edited by Plajvi
Link to comment

I Olimpija je igrala final4 tada, mislim godinu dana pre Partizana. Ok, nije nasa liga, ali opet pokazuje da se igrao zajeban basket na nasim prostorima i bez cete stranaca. Bilo je dosta velikih talenata u toj ligi, zaostavstina SFRJ skole.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Plajvi said:

Bio je u Beopetrolu onaj celavi sto je nosio majicu na kratke rukave ispod dresa i onaj sto je pucao trojke skoro sa zemlje bez skoka i posle bio i u Zvezdi, zaboravio sam im imena
 

Mozda mislis na Bencica ? Cini mi se i da je on trpao trojke sa zenlje, a posle Hale Sportova je otisao valjda u Zvezdu 

Link to comment

Bencic je bio u Beobanci. Mislim da Plajvi tu misli na Prekovica, a on je igrao za oba Beo kluba :) 

 

edit: pomenuo je to Nikodije vec, sad vidim

Edited by goofs
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Lezilebovich said:

Mozda mislis na Bencica ? Cini mi se i da je on trpao trojke sa zenlje, a posle Hale Sportova je otisao valjda u Zvezdu 


Nije, dobro kaze Nikodije. Prekovic je ipak. nosio je onaj siroki sorc kao Kudeljin iz CSKA. Cimbaljevic je taj celavi na kog sam mislio 

Guglao sam posle, igrao je Prekovic i za Beopetrol i Beobanku :D Ko ce ih sve pohvatati 

Cesto su spominjani svi ovi likovi u Sestoj Licnoj, cela ta era zapravo. + Sladjan Stojkovic, onda onaj Petrovic iz Albe sto tripuje da je bolji od Stojakovica, itd. 
 

  • +1 1
Link to comment

prekovica je bas tesko pomesati sa nekim drugim

nego bilo je nekih pekovica, perovica nekoliko to vec ne mogu pohvatati

 

sladjan stojkovic je bio bas ozbiljan trpac

 

najjaca je valjda ipak bila ona godina sa 32 ili koliko vec klubova 94, 05... koja vec

scg nba :D 

 

https://www.facebook.com/MijaliloGrusanovic/photos/a.389898221081450/1115556118515653/?locale=sr_RS

 

:D

odlicna je ova stranica mijalo grusanovic na fb, prepuna statistickih podataka, sastava timova (skroz sam zaboravio, ako sam ikad i znao da je postojao i album sa slicicama yuba lige)

i naravno arhiva magazina kos, koja seze jos i dalje u period sfrj

 

https://kosmagazin.com/kos-pdf/

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...