Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

On 30.11.2021. at 16:13, Micko8 said:

Ne moraju da skautairaju po Kosjericu ali mogu po   Bosni i Hercegovini, tamo uvek ima visoke dece .  Taj veoma los rad sa mladjim kategorijama se oseca u seniorskoj   reprezentaciji.  Nemamo dubinu  , pa nam se tako desavaju porazi od Belgije, jedva pobedimo Letoniju kod kuce  , Austriju jedva u polsednjim sekundama utakmice    itd. Ne izbacujemo kreativne igrace iz spoljne linije , u mladjim kategorijama se forsiraju bas limitirani kljinci, verovatno su tamo preko veze . Mi ozbiljne igrace dobijamo sasvim neplanirano , iz drugog plana kao sto su Bogdanovic, Bjelica ,Bogdanovic itd, niko od njih nije imao veliku reputaciju u mladjim kategorijama na internacionalnom nivou, niti je neko od njih smatran za najtalentovanijeg  igraca u generaciji u Evropi.

 

Kao iz rukava mogu da ti nabrojim veliki broj klubova koji odlicno radi sa mladjim kategorijama,problem je sto ta deca kada zavrse juniorski staz nemaju gde da igraju,a u najboljem slucaju im se ponudi kls za 300 evra mesecno.Da 300 evra.I onda ta deca igraju pro rumuniji,Madjarskoj,Izraelu neke druge trece lige,ali kakva liga takav i napredak.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Блок_64 said:

 

Kao iz rukava mogu da ti nabrojim veliki broj klubova koji odlicno radi sa mladjim kategorijama

ali, da li salju skaute u bosanske vukojebine da iskopaju decu sa rasponima ruku od 2 i po metra? 

  • Haha 1
Link to comment

https://kkbuducnost.me/vijesti/kk-buducnost-voli-suspendovala-dzejkob-vajlija/ 

 

KK Budućnost Voli obavještava javnost da se Džejkob Vajli, nakon nastupa za reprezentaciju Sjeverne Makedonije, nije pojavio na treningu i samoinicijativno je napustio Podgoricu. 
Agent igrača je obavijestio klub da je razlog napuštanja rešavanje ličnog/porodičnog problema. Klub je suspendovao igrača i javnost će biti blagovremeno obaviještena o daljim koracima.

Link to comment
20 hours ago, Блок_64 said:

 

Kao iz rukava mogu da ti nabrojim veliki broj klubova koji odlicno radi sa mladjim kategorijama,problem je sto ta deca kada zavrse juniorski staz nemaju gde da igraju,a u najboljem slucaju im se ponudi kls za 300 evra mesecno.Da 300 evra.I onda ta deca igraju pro rumuniji,Madjarskoj,Izraelu neke druge trece lige,ali kakva liga takav i napredak.

Ja znam da Crvena Zvezda i Partizan rade ocajno , selekcije  su im uzasne iz sezone u sezonu  a oni su nasi najveci  klubovi . Takodje mi se ne svidja kako tretiraju svoje najtalentovanije igrace. Na primer Topic bi veca sada trebao da igra u FMP-u i to da ima minutazu  ( u mladom timu CZ cesto pocinje sa klupe) , Gacic negde u KLS-u, Stankovic iz Partizana takodje u razvojni tim Partizana koje se takmici u KLS-u. Ovi  klinci sto se  izdvoje talentom, odmah treba navikavati na seniorsku kosarku na sto visem nivou  , a ne kada napune 20+ godina.

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Micko8 said:

Ja znam da Crvena Zvezda i Partizan rade ocajno , selekcije  su im uzasne iz sezone u sezonu  a oni su nasi najveci  klubovi .

 

Tacno.Prolse sezone u svim mladjim kategorijama nisu osvojili nijedan jedini trofej i to ih ozbiljno boli.A ruku na srce to nikome nije ni bitno osim njima.

U partizanu konkretno se ne zna ko pije ko placa.Trenutno imaju nekih pet koordinatora mladjih kategorija,svako od njih vuce na svoju stranu i zato je stanje u klubu takvo kakvo jeste.

 

U Zvezdi je situacija sa mladjima jos gora za sve se pita klipa i zato su tu gde jesu.

2 hours ago, Micko8 said:

Stankovic iz Partizana takodje u razvojni tim Partizana

 

Odlican igrac,odlicne fizicke predispozicije,problem glava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...