Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

sad sam se ukljucio na borac - cibona, ne znam zasto klubovi nisu u stanju da ispisu imena igracima na dres, i njima bi znacilo a i nama za pracenje, ovako moram stalno na sajt da proverevam koji je koji igrac. bezveze

Link to comment

potrebno je da 15 godina bude vrhunski funkcioner i da u klubu napravi jedno 50 vrhunskih kosarkasa da bi malo izbledela secanja na 15 godina silovanja zdravog razuma njegovom igrackom karijerom

Edited by Nikodije
  • -1 1
Link to comment

Ovaj U19 turnir nam je pokazao   da  su nasi klubovi veoma skromni kada su u pitanju  talentovani igraci .  Ne znam da li ti klubovi uopste imaju  nekakve   skaut sluzbe , meni  nije jasno kako  procenjuju i dovode sve te igrace  , za 80 % njih se vec sada moze reci da ti igraci nece uspeti da doguraju ni do nekog evrokup nivoa, centri tj. visoki igraci su nam svi  skraceni, plejmejkeri i bekovi bez ikakve kreativnosti u igri, bas su nam tuzne mladje kategorije. Na ovom turniru su bila mozda dva,tri igraca koji  poseduju potencijal  da naprave nesto vise u karijerama , ovo ostalo je sve kopija mladjih kategorija koje su se pojavljivale u poslednjih desetak godina kod nas .

Edited by Micko8
Link to comment

vecina ljudi ima zabludu o mladjim kategorijama u vidu prolaznosti

 

npr za reprezentaciju igraci vrhunski mogu igrati 10+ godina, sto na 12 igraca u seniorskoj kosarci dodje u proseku 1 igrac iz generacije/godista

u nba, mi vec duze imamo od 2,3 do 6,7 igraca po sezoni

evroligi 20ak, sto je otprilike 2 po generaciji

uostalom kroz nba u jednoj sezoni prodje oko 500 igraca, EL duplo manje

 

poenta je da je potpuno suludo ocekivati da se u srbiji po genraciji stvara ne znam koliko nba, evroligaski, ili kakvih igraca

sad naravno, ima talentovanijih i manje talentovanih generacija

 

a sto se tice "skautinga" nasih klubova, pa ne znam, mega svakako ima dobar skauting i dovode "moderne verzije" igraca

zvezda nije ni ucestvovala na ovom turniru

a ocekivati da borac dovodi neke supetalente je suludo

za borac igraju deca iz cacka i najblize okoline

u proslogodisnjoj kadetskoj ekipi koja je osvojila prvenstvo samo je andric sa strane i to dal iz komsijskog kraljeva il kragujevca

ove godine su doveli po jednog kadeta i jednog juniora iz bg klubova

 

a nije ono da po kosjericima, pribojima i drugim pozegama sve cekaju novi kukoci od 210, ali eto jedini problem je sto nema ko da ih skautira

Link to comment

Ne moraju da skautairaju po Kosjericu ali mogu po   Bosni i Hercegovini, tamo uvek ima visoke dece .  Taj veoma los rad sa mladjim kategorijama se oseca u seniorskoj   reprezentaciji.  Nemamo dubinu  , pa nam se tako desavaju porazi od Belgije, jedva pobedimo Letoniju kod kuce  , Austriju jedva u polsednjim sekundama utakmice    itd. Ne izbacujemo kreativne igrace iz spoljne linije , u mladjim kategorijama se forsiraju bas limitirani kljinci, verovatno su tamo preko veze . Mi ozbiljne igrace dobijamo sasvim neplanirano , iz drugog plana kao sto su Bogdanovic, Bjelica ,Bogdanovic itd, niko od njih nije imao veliku reputaciju u mladjim kategorijama na internacionalnom nivou, niti je neko od njih smatran za najtalentovanijeg  igraca u generaciji u Evropi.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...