Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Just now, Nikodije said:

 

Nisu to ti odnosi i nije to ta saradnja.

fascinantna je ta nasa sklonost da se pravimo blesavi i kad je nesto bolno ocigledno

posebno kad se radi o necem kolektivnom

 

i daleko to prevazilazi samo sport

umetnici smo da ubedimo sebe da je upravo nas slucaj izuzetak iako sve cinjenice govore suprotno

 

 

nego naleteh na bhbasket na  tekst koji kritikuje ovaj balon sistem druge aba lige

ne znam i meni deluje da je to izgubilo smisao

prosle godine je pomoglo da se liga uopste odrzi, ali ove ne vidim prepreke za uobicajen nacin takmicenja

mnogo tim sredinama i klubovima znaci kad kuci igraju regionalnu kosarku

borac (cacak) se na taj nacin izdigao nekoliko stepenika (ne samo u smislu ranga takmicenja, nego generalno, potpuno je drugacija percepcija u odnosu na period pre igranja u aba sistemu)

  • +1 1
Link to comment

Ne bih rekao da se bwa pravi blesav, pre bih rekao da je neinformisan u konkretnom slučaju.

Što se tiče aba2 balona, zaključili su da je to lakše za klubove nego uobičajeni način takmičenja. Klubovi nemaju za avion i onda bi po cele dane provodili u autobusima pa ne bi bilo treninga. Heliosu uopšte nije lako da busem stigne na Cetinje ili u Bitolj, ili tako nešto. To je previše putovanja, a svi ti klibovi pride igraju domaće lige gde takođe putuju autobusom, zato baloni. Meni je ovo zanimljiviji sistem takmičenja, i sve utakmice se prenose. Samo treba da uvedu da se plej of igra normalno , a ne u balonu.

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

Ne bih rekao da se bwa pravi blesav, pre bih rekao da je neinformisan u konkretnom slučaju.

Što se tiče aba2 balona, zaključili su da je to lakše za klubove nego uobičajeni način takmičenja. Klubovi nemaju za avion i onda bi po cele dane provodili u autobusima pa ne bi bilo treninga. Heliosu uopšte nije lako da busem stigne na Cetinje ili u Bitolj, ili tako nešto. To je previše putovanja, a svi ti klibovi pride igraju domaće lige gde takođe putuju autobusom, zato baloni. Meni je ovo zanimljiviji sistem takmičenja, i sve utakmice se prenose. Samo treba da uvedu da se plej of igra normalno , a ne u balonu.

ma da, ruzno sam se izrazio

ne pravi se blesav

ali ajde, recimo da smo skloni da zavaravamo sebe :)

 

pa jeste tv gledaocima prijatnije, ne poklapaju se utakmice, pa ko zeli moze sve da isprati 

ali, opet pogotovo za klubove sa tradicijom, gde ima kosarkaske publike, ogroman je ovo minus

to sa putovanjima jeste problem u nekoj meri, ali ti si naveo najdrasticnije primere, nije svako gostovanje 500+km

 

a mozda mogu i da razmisljaju  o npr dve grupe (uostalom tako se nekad i igrala prva b sfrj liga :D ) zapad i istok, npr po 8 ekipa, to je za  ukupno 14kola , 7 gostovanja

a prve dve ekipe iz obe grupe se ukrste odigraju polufinala i potom finale PO

Link to comment

Klubovima najviše odgovara ovo, a očigledno i samoj ligi. Jedino je sranje što se igra u praznim halama. Danas nije bilo ni 20 gledalaca na tribinama. Ali ajde, to se kompenzuje tv auditorijumom, pa igrači svakako imaju motiv jer znaju da ih gleda veliki broj ljudi preko tv-a.

Link to comment
24 minutes ago, napadaj said:

Na B92 opet zaključali komentare na tekst sa nekom izjavom mafijaške pudlice :lolol:

 

pa vidiš da je počeo lelek sa dve strane......onamo fk ukrao titutlu 2017, ovde ne želim ni da prepričavam pudlicine bravure. izješće ga zlo i zavist. ne verujem ni da ću više ni da čitam šta ta budala priča 

 

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...