Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Crvena Zvezda ima velike probleme u napadu , sto i ne cudi kada im je u napadu glavna uzdanica Nikola Kalinic, igrac  kome je prosek poena  kroz karijeru  , jednocifren. Nikola Jovic  je  uzasno otvorio ovu sezonu, veoma lose za igraca od kojeg se ocekuje da  bude izabran u prvoj rundi NBA drafta sledece godine, neki mu cak predvidjaju i lutriju. Prosle sezone je mnogo bolje izgledao i igrao je sigurnije i smelije u nekoliko utakmica u ABA ligi , mislim da ga i Jovanovic veoma lose koristi, previse coskari a njemu je potrebna lopta u rukama , da kreira za sebe i saigrace. Valjda ce da se popravi u nastavk sezone , bilo bi steta da od njega  prave nekog specijalca , umesto da dobije svu slobodu u igri , umesto  Kazalona.

Edited by Micko8
Link to comment
4 minutes ago, pbg12345 said:

hmm, cini mi se da su malo drugcija ocekivanja u partizanu i megi

To stoji.

Ali Jovanovic je tada imao za klasu jači tim od svih u ABA, a o KLS i da ne govorim, pa je uprkos tome Bogdan pravio društvo Tegeltiji ili u boljoj varijanti grijao klupu ulazivši u igru na +30.

Nije baš da nije bilo prostora da mu se ukaže prilika.

Link to comment

Pa i nije bilo mnogo prostora. VJ je naravno znao Bogdanove kvalitete (odnosno bolje reci potencijal), ali kao trener pocetnik nije bio dovoljan autoritet da kanalise njegovo lose ponasanje i prednost je imao Andjusic. Kada se vratio Dule, odlucio je da otpise Andjusaru (koji je od pocetka gurnut u stranu, nije mu pomoglo ni sto nas jednorucno doveo do pobede u Splitu recimo), a Bogdana uzme pod svoje..

Link to comment
1 hour ago, BWA said:

To stoji.

Ali Jovanovic je tada imao za klasu jači tim od svih u ABA, a o KLS i da ne govorim, pa je uprkos tome Bogdan pravio društvo Tegeltiji ili u boljoj varijanti grijao klupu ulazivši u igru na +30.

Nije baš da nije bilo prostora da mu se ukaže prilika.

na stranu bogdan vise sam mislio na to da je megi razvoj igraca na prvom mestu

u tom smislu ovo je joviceva sezona

i tu misko i verovatno ceo njegov tim strucnjaka odlucuju sta je najbolje za jovica, jovanovicevo je najvise da to sprovede u delo, a ne samostalno da donosi odluke koliko ce i ovaj i kako da igra

tako da je jbg potpuno irelevantno koliko je on davao sansu bogdanu u patizanu

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ne vredi vadjenje sad micko, zakazao si sa brojem postova o jovicu, i sad nista od lutrije. sledeci veliki projekat moras jace da hajpujes. 

Možda mi da preuzmemo sa Milijaševićem.

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

na stranu bogdan vise sam mislio na to da je megi razvoj igraca na prvom mestu

u tom smislu ovo je joviceva sezona

i tu misko i verovatno ceo njegov tim strucnjaka odlucuju sta je najbolje za jovica, jovanovicevo je najvise da to sprovede u delo, a ne samostalno da donosi odluke koliko ce i ovaj i kako da igra

tako da je jbg potpuno irelevantno koliko je on davao sansu bogdanu u patizanu

Nije irelevantno jer je Partizan do imenovanja Jovanovica, a i nakon toga kad se Dule vratio iz Rusije razvijao igrače i prodavao ih za solidan novac.

Ne poredim, naravno KKP i Megu u tom pogledu, ali tada je Partizan imao vrlo jasan koncept razvoja mladih igrača.

 

Link to comment
50 minutes ago, Milošica said:

Možda mi da preuzmemo sa Milijaševićem.

vala neko ce morati, opet je bio odlican

u ove tri utakmice ima prosek preko 20p

 

steta sto dinamik ne igra aba2 pa da se i na tom nivou takmici, ali bice vremena

  • +1 1
Link to comment

Pa Jovic ima vecu reputaciju medju NBA skautima  od Bogdanovica , kada su mladje kategorije u pitanju , Jovic sada je veci NBA  prospekt nego sto je to  Bogdanovic bio u to vreme  . Jovanovic  je pogresan  trener za igrace koji igraju na spoljnim  pozicijama , kod njega se igra zasniva na vrtenje picka sa centrima ili bacanje pod kos da zidaju, prosle sezone je to radio sa Petrusevim i Simonovicem, ove sezone  su tu ulogu preuzeli Matkovic i Balcerowski. Pa ja kritikujem i  Jovica , nisu samo trener i sistem krivi za njegovo lose otvaranje sezone  niti ga treba otpisivati kao perspektivnog igraca zbog toga , mislim da je onih nekoliko utakmica iz prosle sezone  u ABA ligi ,  pokazatelj  na koji nacin treba da ga koriste i ove sezone, on je u mladjim kategorijama Mege prakticno igrao kao plej, a ove sezone je cesto bez lopte , prevede je i onda je uruci plejmejkeru, mislim da to nije njegova igra.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...