Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

12 hours ago, Eleniko said:

 

Pola sata ti bude duža vožnja kroz Vulgaristan, nije neka žrtva ako se manje čeka na Gradini i Promahonasu. Ja bi na tvom mestu poslednjih dana pred put pratio izlaznu kameru iz Srbije na Gradini i app Border Watcher mada su oni tanki sa prijavama sa Kulate/Promahonasa

 

Border Watcher je mene spasao čekanja više od jednom, i izgleda da je ovo leto postao popularniji, pa ima više upisa. Ja upisujem svoje prelaske tamo, gde god da prelazim, pa bili to egzotični prelazi tipa Durankulak - Baba Veche, Neštin - Ilok ili Kaluđerovo - Naidas, ili klasika poput Batrovaca i Gradine.

  • +1 2
Link to comment
On 22. 8. 2024. at 13:13, Hamlet Strašni said:

Da ne veruju da sam im dao uopšte. 

isto, na par mesta nam se desilo. 

i nama su ove godine u volosu suptilno saopstili da baksis moze preko kartice - doduse, tek kad su videli da trazimo sitne evre po novcaniku..

Link to comment

tko misli narednih dana u volos neka preskoci

gardijan

slatkovodna riba stigla u more, a sve zbog poplava prosle godine i sada padanja vodostaja

i grcka je nece valjda, pa su vlasti propustile (iako obecavale) postaviti, valjda mreze da sprece upravo ovo sto se desilo

 

 

 

 

Edited by cedo
Link to comment
On 26. 8. 2024. at 2:34, Aleksija said:

isto, na par mesta nam se desilo. 

i nama su ove godine u volosu suptilno saopstili da baksis moze preko kartice - doduse, tek kad su videli da trazimo sitne evre po novcaniku..


U Japanu, baksis je kao uvreda. Kao, evo ti malo para da naucis posao. Ko baksis ostavi,  bude mu vracen cak i nalazenjem i jurenjem na ulici kada se restoran napusti.
Baksis ne postoji.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Yoyogi said:


U Japanu, baksis je kao uvreda. Kao, evo ti malo para da naucis posao. Ko baksis ostavi,  bude mu vracen cak i nalazenjem i jurenjem na ulici kada se restoran napusti.
Baksis ne postoji.

 

i u maleziji isto tako

Link to comment

Sta hocu da kazem, nikome iz Srbije ne treba Thailand kao destinacija. Drzite se Grcke, Turske, Egipta i Tunisa. Em je blize i poznatije.

Link to comment

i dalje dobro leto u grčkoj, ko razmišlja o odlasku neka ne okoliša

danas 30C more 26C, lagani maestral, idealka

jutros sam se posle svitanja prvi put pokrio tankom plahtom od kraja maja

sa druge strane nikakva potreba za klimom, možda ventilator i to je sve

nisam video prognozu, ni ne znam da grci rade dugoročno, za duže od 7 dana

u nedelju će prsnuti neka kišica, dobra vest

imali smo 2 sata pljuska početkom jula i to je poslednje

ubi mi suša i vrelina paradajz, neverovatno je loše rodio

još ga dokrajčila smrdibuba

sad već bez problema puštam tj ne rasterujem komšijske kokoškice kad uđu paradajz, neka jedu to što ima kad već nije za mene suđeno

mnogo mi je slatka ta mala porodica, mama kokoška i 4 male kokoškice koje radosno tumaraju po našem kompostu, tu gde bacamo kore od lubenice dinje i ostali otpad od povrća, ta i takva radost ne postoji u ljudskom rodu

samo moram da pazim na njiih da se seljak bubi ne zaleti pošto ima istoriju klanja kokoškica, dosta se smirio mučenik ali zla žozi zalaje i izda komandu za napad

sad će najlepše, na plažu za zalazak sunca pa onda u vodu dok ne padne mrak

idemo u omiljenu lagunicu, ako ne bude posetilaca a sumnjam da će, nećemo kvasiti kupaće

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...