Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

8 hours ago, ZokiAsov said:

Mi smo ih na naksosu proslo leto sami pitali da li moze baksis preko kartice, kad smo videli one nove bele uredjaje. Niko nije trazio ni kese ni gazde

 

to da ne ide zaokruzivanje preko kartice je srb-cro izum. ne znam za ostale ex-republike osim slovenije gde tako nesto ide normalno. rekla mi neka konobarica u novom sadu da gazda placa neki procenat(1% ?) za svako placanje uredjajem, pa bi onda morao da placa vise ako je iznos veci :unsure:

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

to da ne ide zaokruzivanje preko kartice je srb-cro izum. ne znam za ostale ex-republike osim slovenije gde tako nesto ide normalno. rekla mi neka konobarica u novom sadu da gazda placa neki procenat(1% ?) za svako placanje uredjajem, pa bi onda morao da placa vise ako je iznos veci :unsure:

U srbiji je nesto oko 1.5% provizija za primaoca kartice,  opet ako je baksis 10 % si u plusu jebem li ga

Link to comment
2 minutes ago, ZokiAsov said:

U srbiji je nesto oko 1.5% provizija za primaoca kartice,  opet ako je baksis 10 % si u plusu jebem li ga

 

da, ali bi baksis trebao da ide radniku ne gazdi, a gazda placa vecu proviziju. nes' ti gazdu zajebati :D

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Vratila sam se :cry3:

 

Išli na Dojran, prešli obe granice za ~pola sata. 

Na Preševu pored nas u koloni porodica iz Kruševca GURA auto, otvorim prozor, pitam jel treba pomoć (naravno, da ponudim muža da gura i on), kaže čovek ma ništa, ne puni se akumulator. Na "imam kablove" čovek se ozari, pređemo granicu i odmah sa strane stanemo, spojimo, uspe nekako da upali auto, opšta radost.

Dok smo stajali pored auta, čovek nam reče da su TRI SATA proveli na Evzoni prelazu, krstila sam se rukama i nogama. Kaže tamo mu se auto i šlogirao, prestao akumulator da se puni, celu Makedoniju je vozio bez klime zbog štednje (36-37 stepeni danas).

 

Dakle: ovih dana je definitivno cirkus na Evzoni, preporučujem granični prelaz Dojran kome god nije preveliko cimanje. Jesam vozila par desetina km više kroz Grčku i Makedoniju ali je to smešno u odnosu na višesatni pakao na glavnom prelazu.

  • +1 2
Link to comment

13.8 sam prošao gradinu i promahonas na putu ka grčkoj. sa suprotne strane red na gradini za ulaz u srbiju je bio okej, ne više od 15 minuta, znači turci još nisu bili pošli nazad. međutim na ulasku u bugarsku iz grčke je bio najveći red na tom prelazu koji sam ikada video. beskonačni broj kolona koji se protegao nekoliko km u grčku, 70 posto rumuni koji kroz bugarsku seku na sever, ostalo vulgari. ja ne znam šta bi radio da me tako nešto sačeka, stvarno. jednom sam tako naleteo na more automobila na ničijoj zemlji između bogorodice i evzonija, bukvalno na 5m od mk graničnog prelaza. ništa, nalevo krug /uz gunđanje čokalijske granične policije/ pa na doirani gde nije bilo žive duše, pričamo o periodu pre sigurno 15 godina.

Link to comment
On 21. 8. 2024. at 9:31, Eleniko said:

 

zavisi gde ideš, 

nea skioni, halkidiki

Edited by Mr.Mxyzptlk
Link to comment
11 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

nea skioni, halkidiki

 

Pola sata ti bude duža vožnja kroz Vulgaristan, nije neka žrtva ako se manje čeka na Gradini i Promahonasu. Ja bi na tvom mestu poslednjih dana pred put pratio izlaznu kameru iz Srbije na Gradini i app Border Watcher mada su oni tanki sa prijavama sa Kulate/Promahonasa

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

nea skioni, halkidiki

Ma možeš opušteno na Evzoni, sad više nema gužve prema Grčkoj. Jedino ako si baš baksuz pa zabodeš neki pad sistema ili tako nešto, ali to može da se desi bilo gde. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...