Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

jebote, u atini počeli da žicaju za bakšiš na aparatima za karticama. to još nisam video da pitaju za bakšiš. u lutrakiju toga nije bilo

Link to comment

@Eleniko hvala! proslog jula smo bili smesteni u selu palai epidavros i odatle planirali vise izleta. na kraju je otpala mikena, ali su nafplio i korint bili dovoljni - koliko god covek bio motivisan, temperature nisu za dnevne setnje - a ni nocne, bogami. medjutim, baza je bila pogodak, selo je veoma zanimljivo (nije mozda ni selo u pravom smislu reci), u njemu je onaj manji anticki teatar sa skoro svakovecernjim predstavama, ogromne plantaze pomorandzi, mirno more i simpaticna (do luksuzna) dvorista i ljudi. 

posto septembar ne dolazi u obzir skoro zbog mog fiksnog raspusta, peloponez ce ipak izgleda sacekati, iako mi nedostaje ta sasvim specificna atmosfera.

 

@Ras hvala, to zvuci otprilike kako sam i ja zamislila.

 

ove godine smo bili u volosu, tek malo naceli poluostrvo pilion i vrlo smo zadovoljni - volos je ziv, nefenserajski urban, ima dosta mesta i za mirnu setnju, a odmah iza prvog coska su vise nego slikovita planinska/primorska sela i lepe plaze sa morem one prave modre boje mora sa decjih crteza, nista zeleno i tirkiz :D 

nepretenciozan i neskup (mada se moze i ovde, naravno, naci pravog luksuza).

Link to comment
12 hours ago, Ros said:

jebote, u atini počeli da žicaju za bakšiš na aparatima za karticama. to još nisam video da pitaju za bakšiš. u lutrakiju toga nije bilo

 

pa stranci su im jedina šansa pošto grčka stoka neće ostaviti ni 10c.

 

a kartica ne zaboli.

 

meni taj loše plaćeni rad u ugostiteljstvu u grčkoj baš teško pada a još teže kad na račun od 10e ostavim 1e a lik se udari po srcu tri puta kao da je zakucao preko lebrona.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Eleniko said:

 

pa stranci su im jedina šansa pošto grčka stoka neće ostaviti ni 10c.

 

a kartica ne zaboli.

 

meni taj loše plaćeni rad u ugostiteljstvu u grčkoj baš teško pada a još teže kad na račun od 10e ostavim 1e a lik se udari po srcu tri puta kao da je zakucao preko lebrona.


to gazde traže kad naplaćuju, ne ovi sto lete oko stolova. imao sam slučaj u lutrakiju, mali restoran sa klopom koja izuva. znaci, samo jagnje sa kritskih planina je jače. gazda, oko 70, sam radi, uz još dva kuvara. ja zaokružim račun za nekih 2-3€, kad će ti on: ne treba mi to, ovo je moj restoran 😂

Link to comment

Mene su pitali jel sam pogrešio kad sam im ostavio 5evra na račun 65 ili tako nešto. 
 

Bilo mi baš čudno.

Link to comment
On 18.8.2024. at 9:48, Mr.Mxyzptlk said:

sta bre moze zk kod koga si osigurao?

 

pa zato što se zeleni karton vezuje za polisu osiguranja od autoodgovornosti koja je obavezna stavka prilikom registracije vozila. ne možeš da imaš npr. polisu dunav osiguranja, a onda da odeš u generali ili milenijum da ti izdaju zeleni karton već samo u dunav.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

U smislu da si im dao previše ili da je malo?

Da ne veruju da sam im dao uopšte. 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

atina puna amera, pa da se osecaju kao kod kuće, valjda 

 

Ako postoji šansa da Grk izmuze više para, na stranu 20% od Amera, nema šanse da ne proba.

 

Jedan od razloga što sam se zabo baš na ovo ostrvo je taj što je takvo ponašanje vrlo retko ili se barem ja nisam sretao s njim. Ono što volim da nazovem stari svet.

Link to comment

Mi smo ih na naksosu proslo leto sami pitali da li moze baksis preko kartice, kad smo videli one nove bele uredjaje. Niko nije trazio ni kese ni gazde

Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

 

Ako postoji šansa da Grk izmuze više para, na stranu 20% od Amera, nema šanse da ne proba.

 

Jedan od razloga što sam se zabo baš na ovo ostrvo je taj što je takvo ponašanje vrlo retko ili se barem ja nisam sretao s njim. Ono što volim da nazovem stari svet.

 

meni je ovo prvi put da me neko u grckoj pita za baksis. dva puta, oba puta u atini. u kojoj sam bio i prosle godine 2 dana i kad me niko nije "uputio" da i ta opcija postoji

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...