Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

11 hours ago, Valkyrie said:

I meni su tražili.

 

Još da podsetim da zeleni karton ne traje godinu dana već ističe sa registracijom tako da se neko ne zaleti da misli da ima važeći ako je vadio pre manje od 12 meseci. Ovo je bitno za Makedoniju, naravno.

Mi smo dva zelena kartona morali da kupimo, jer je registracija istekla dok smo bili na moru. Sa jednim smo ušli u Makedoniju, sa drugim izašli.

 

Nije Grčka, ali moram da napišem. Juče popodne kolona na izlasku iz Srbije na Batrovcima skroz do naplatne rampe Šid, između 5 i 10 km po mojoj proceni. Nisam nikad video toliku kolonu na granici. Mi smo se vraćali, 15 minuta ukupno i naši i Hrvati.

Link to comment
11 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mi smo prošle godine kupovali na granici :isuse:

 

Koštao 3 puta više otprilike. 

Pa baš je za :isuse:

 

2090 din u Dunav osiguranju u Srbiji, i mora da se kupi kod onoga kod koga ti je osiguran auto prilikom registracije.

 

Ajd onda i ova info: AMSS Super paket godišnja članarina 3000, ima neki popust ako se uzima online.

Link to comment
9 minutes ago, Sokrat said:

Mi smo dva zelena kartona morali da kupimo, jer je registracija istekla dok smo bili na moru. Sa jednim smo ušli u Makedoniju, sa drugim izašli.

 

Ih, koliko sam puta tako... jebena letnja registracija. :D

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
14 minutes ago, Sokrat said:

Mi smo dva zelena kartona morali da kupimo, jer je registracija istekla dok smo bili na moru. Sa jednim smo ušli u Makedoniju, sa drugim izašli.

Aj zeleni karton, to se kupi, ali kako ste sa isteklom registracijom prešli?

Link to comment
Just now, Tihajeza said:

Aj zeleni karton, to se kupi, ali kako ste sa isteklom registracijom prešli?

 

Kola možeš da registruješ do mesec dana unapred, meni recimo registracija ističe 5. juna, ja registrujem u maju, stave mi nalepnicu da je auto registrovan do 5. juna sledeće godine, odem na more prvog juna, vratim se desetog.

Link to comment
Just now, Tihajeza said:

Aj zeleni karton, to se kupi, ali kako ste sa isteklom registracijom prešli?

Registrovali smo mi kola pre polaska, možeš mesec dana pre isteka, ali osiguranje važi godinu dana, pa je stara polisa (a sa njom i zeleni karton) važila do 28.6. a nova od 29.6.

Link to comment
6 minutes ago, Tihajeza said:

Aj zeleni karton, to se kupi, ali kako ste sa isteklom registracijom prešli?

 

Ne piše ti na saobraćajnoj vreme isticanja, samo na nalepnici koju skoro ili baš nikad ne gledaju.

Link to comment
31 minutes ago, Valkyrie said:

Pa baš je za :isuse:

 

2090 din u Dunav osiguranju u Srbiji, i mora da se kupi kod onoga kod koga ti je osiguran auto prilikom registracije.

 

Ajd onda i ova info: AMSS Super paket godišnja članarina 3000, ima neki popust ako se uzima online.

To imamo zbog šlepovanja i pazimo da obnovimo kada idemo u prekograničje. 

Link to comment

ove godine smo zapoceli da istrazujemo pilion i volos i svakako nameravamo da nastavimo - svasta tu dobroga ima.

nego, mene ipak opet privlaci peloponez, ali se pokazalo da je sa ovakvim toplotnim talasima pokretljivost u toku dana bitno otezana, pa bih nasla neku bazu za recimo jugozapadni peloponez. ako je neko imao iskustva, sta mislite o kalamati? odavno smo odustali od trazenja nekog mirnog sela, treba nam neki bar gradic u kome cemo se stacionirati, pa ici na razne strane. sta kazu forumasi, ako su bili?

Link to comment

 

On 16. 8. 2024. at 14:51, Peter Fan said:

Mozes, ja rentao dvije godine na atinskom aerodromu, zadnji put 2022. No, problem je da neke rent-a-car agencije insistiraju na tome a neke ne. 

 

Sa kanadskom vozačkom nije moglo na solunskom aerodromu iste te godine. Razlog: nema čip. 

 

U pravu si, rade kako im dune.

Link to comment
11 hours ago, Aleksija said:

ove godine smo zapoceli da istrazujemo pilion i volos i svakako nameravamo da nastavimo - svasta tu dobroga ima.

nego, mene ipak opet privlaci peloponez, ali se pokazalo da je sa ovakvim toplotnim talasima pokretljivost u toku dana bitno otezana, pa bih nasla neku bazu za recimo jugozapadni peloponez. ako je neko imao iskustva, sta mislite o kalamati? odavno smo odustali od trazenja nekog mirnog sela, treba nam neki bar gradic u kome cemo se stacionirati, pa ici na razne strane. sta kazu forumasi, ako su bili?

 

 

čestitke za izbor, peloponez je najlepša prava grčka.

 

toplotni talas - kada planirate da idete. ukoliko ćete voziti  više sati svakog dana, pre druge polovine septembra ni ne pomišljajte. kupanje je i dalje lepo, jedino što je kraći dan ali ćete pošteđeni 40C koji i dalje haraju peloponezom.

 

za ideju sa jednom bazom, ne znam šta da kažem. znam da do kalamate vodi dobar autoput iz atine preko korinta pa je to očigledan izbor ali mislim da ćete previše voziti po samom peloponezu da bi videli sve bitno. meni bi bila bliža ideja recimo 3 baze na po par dana odakle bi se obilazile lokacije u blizini, uz vreme i za plažu i za antiku i za prirodu i za arhitekturu... pa sad ako tako može onda mikena i nafplio u dolasku /jer su blizu autoputa/, monemvasia za jugoistok, jitio za mani i aj kažemo kalamata za jugozapad da budete blizu autoputa za povratak.

 

ja bi tako nekako.

  • Hvala 1
Link to comment
On 16.8.2024. at 15:07, Mr.Mxyzptlk said:

ja idem prvog septembra, nedelja... 

 

i sad nisam pametan kada krenuti, mozda po noci

 

zavisi gde ideš, ja sam pre 7 dana /utorak/ rutinski prošao preko bugarske - 10 minuta na gradini oko 10.30, 5 minuta na promahonasu oko 13.30. nisam od korone vozio preko vulgarije, dosta su smanjili ne-autoput. od gradine su došli na 10km /maks ako ne i manje/ do sofije, a kod blagoevgrada su za još par km produžili autoput prema kresni. ostaje taj kanjon /ako se može tako nazvati/ strume koji je pravi old school feeling ibarske magistrale ali meni to ne smeta da se na sat vremena razbije dosada autoputa i eventualno sedne u kafanu vodenichkata na srbsku skaru.

 

sa 70km manje vožnje ovo je neprejebiva kombina za kavalu i okolicu a može se spustiti i na solun jer se odmah po ulasku kod seresa odvaja krak ka tamo u odličnom /za grčke standarde/ stanju. sad tako je duže 35km  nego direkt na solun u strmopiču preko makedonije ali nije drama ako je gužva na mak. granicama.

Edited by Eleniko
Link to comment
On 20. 8. 2024. at 23:00, Aleksija said:

ove godine smo zapoceli da istrazujemo pilion i volos i svakako nameravamo da nastavimo - svasta tu dobroga ima.

nego, mene ipak opet privlaci peloponez, ali se pokazalo da je sa ovakvim toplotnim talasima pokretljivost u toku dana bitno otezana, pa bih nasla neku bazu za recimo jugozapadni peloponez. ako je neko imao iskustva, sta mislite o kalamati? odavno smo odustali od trazenja nekog mirnog sela, treba nam neki bar gradic u kome cemo se stacionirati, pa ici na razne strane. sta kazu forumasi, ako su bili?


kalamata je veliki grad i nema neke plaže, ali njje los za bazu. možeš na zapad u mesiniju(koroni, finikunda, metoni, jalova, voidokilia), možeš na istok i jug(kardamili, stoupa) i da obidjes mani. cene u tim krajevima su ok. nije daleko da obidjes drevnu olimpiju i mesini

Edited by Ros
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...