Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

14 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

u koliko sati, koji prelaz?

 

Preševo, utorak oko 14h

Evzoni, sreda oko 11h 

Manje više

Link to comment
On 14.8.2024. at 18:08, 3opge said:

kako se kotira americka vozacka dozvola u Grckoj?

mogu li bez onog zelenog sranja?

 

 

Juče su mi kumića vratili s rumunske granice imao je američku dozvolu a nije se raspitao da kanadska i američka ne važi, mora medjunarodna da se ima za Rumuniju. E sad Rumunija u EU ne znam da li je to pravilo i za ostale eu zemlje

  • Hvala 1
Link to comment
On 14. 8. 2024. at 18:40, 3opge said:

 

mislio sam na tzv Medjunarodnu vozacku dozvolu

 

 

Kad sam vozio kumov automobil sa ovlašćenjem jedne godine su mi rekli da bi bilo dobro da imam i međunarodnu vozačku pa sam je izvadio. Ispostavilo se za džabe, niko mi nije tražio.

Doduše, nisam nikad ni imao nikakva posla sa grčkim saobraćajcima...

Link to comment
18 hours ago, Valkyrie said:

U ponedeljak ujutru sam prešla, preko sat i po na Evzoni, izumrla sam. Na Preševu 20-25 min, zato kod Grka pakao.

Danas je u Grčkoj veliki praznik i ništa ne radi, Velika Gospojina je kod njih i državni i crkveni praznik.

Koliko je bilo sati? Ja sam u ponedeljak na Evzoniju čekao ukupno 5 minuta. Duže mi je trebalo da kupim internet karticu u radnji. Oko 15 po srpskom sam ja bio. 

  • +1 1
Link to comment

Oko 10 smo stigli na Evzoni, po CET.

Krenula u 4, za 3h stigla do Preševa. Napravila malu pauzu na pumpi poslednjoj u Srbiji, na prelazu Srb-Mak možda 25 min, pa svratili na prvu Lukoil da natočimo gorivo. Kroz Makedoniju normalno išla, rampe prelazim na MCard. Međutim, zaista je pakao bio na Gevgelija-Evzoni, to su se reke automobila ulivale.

 

Dobra stvar - Lucifer je spavao ceo put. Probudio se u dva navrata da nešto odgunđa i nastavio da knjava. Sveti Dimigal!

 

  • Haha 3
Link to comment
17 hours ago, ljuttko said:

Juče su mi kumića vratili s rumunske granice imao je američku dozvolu a nije se raspitao da kanadska i američka ne važi, mora medjunarodna da se ima za Rumuniju. E sad Rumunija u EU ne znam da li je to pravilo i za ostale eu zemlje

Jeste problem i za Grčku jer te dozvole nemaju čip. Ne možeš da rentuješ auto u Heladi sa tom dozvoom.  Na MK-GR granici nije problem jer Grk ne traži dozvolu.  Hrvat pak traži, ali ga zabole što američka ćaga nema čip. Eto to je ta EU kojoj težimo. 

Edited by ObiW
Link to comment
On 14. 8. 2024. at 11:08, 3opge said:

kako se kotira americka vozacka dozvola u Grckoj?

mogu li bez onog zelenog sranja?

 

 

Kotira se dobro i nije obavezna, Ali pogledaj dolje moj odgovor.

5 hours ago, ObiW said:

Jeste problem i za Grčku jer te dozvole nemaju čip. Ne možeš da rentuješ auto u Heladi sa tom dozvoom.  Na MK-GR granici nije problem jer Grk ne traži dozvolu.  Hrvat pak traži, ali ga zabole što američka ćaga nema čip. Eto to je ta EU kojoj težimo. 

 

Mozes, ja rentao dvije godine na atinskom aerodromu, zadnji put 2022. No, problem je da neke rent-a-car agencije insistiraju na tome a neke ne. 

 

Meni se u Italiji desilo da neka lijeva  manje poznata lokalna agencija nije dala auto bez medjunardne dozvole, ako ne kupim njihovo osiguranje. Docim SIxt, Hertz i Avis mi to nikad nisu trazili.

 

Tako da ju je bolje imati nego nemati, jer ti se moze desiti da te zajebavaju. Odes u lokalni AAA i za $25 i 10 minuta to sredis.

Link to comment

Prošle nedelje sam rentirao auto u Grčkoj u hotelu u kojem sam bio, recepcionerka je samo pogledala dozvolu, bez stavljanja u čitač, tako da bi možda isto bilo i sa dozvolama koje nemaju čipove.

Link to comment

Apropo nemanja srpske vozačke na ulazu u Srbiju, to ne može ima više od godinu dana. Obavezna je. Da li ćete pustiti sa nekom jakom žvakom je druga stvar.

Link to comment

kontrolišu revnosno dvojac vozačka saobraćajna, nisu omašili da mi traže nijednom u poslednjih dvadesetak puta

Link to comment

I meni su tražili.

 

Još da podsetim da zeleni karton ne traje godinu dana već ističe sa registracijom tako da se neko ne zaleti da misli da ima važeći ako je vadio pre manje od 12 meseci. Ovo je bitno za Makedoniju, naravno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...